Ангола - Македонија (88:84) | Квалификации за ОИ, Лондон

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Многу напнато се осеќам никад не ми било вака. Публикава е мртва, кошов пука како лубеница, сирената потсеќа на лош југословенски филм. Кој им даде на овие во недојдија организатори да бидат.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.567
Поени од реакции
69.663
Ужас овде ни баба Ванѓа неможе да не спаси веќе...
Добро е што на Нов зеланд им се повредени многу играчи иначе тешко нас ќе беше. Не ни оди со овие НЕ Европскиве репрезентации...
Се надевам ќе се уиграат до четврт финалето...
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.100
Поени од реакции
2.228
Лазовски не му е ни до пола на Докузовски,а очигледно фали и фалангата да ги дигне горе.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Стварно не ми јасно зошто не форсирамо игра у рекет, па нели гледаат дека не им иде шут.
 

Man-ce-ster

fanatic
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
707
Го јадевме стапот....Се надевам дека утре нема да се распуцаат и Новите Зеланѓани..
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Што одите по другите, само БО денеска е најголемото дрво, само седи ниту се движи црното, па барем излези сам ако неможиш дај му на Костовски ќе трча барем. Браќава не држат во игра колку толку...
 
T

templar55

Гостин
Многу напнато се осеќам никад не ми било вака. Публикава е мртва, кошов пука како лубеница, сирената потсеќа на лош југословенски филм. Кој им даде на овие во недојдија организатори да бидат.
Се си е супер... Венецуела да игра у Скопје ваљда нема да дојдеш со постер на Касандра и венецуелски шал.
 
Член од
19 февруари 2011
Мислења
493
Поени од реакции
522
Па да играат оние што играа на пријателската со Литванија подобро ќе беше,овие демек прва постава ама залагање бетер од пријателска.Денес ја губиме ама се надевам дека барем утре ќе биде подобро
 
А

Анноун

Гостин
Значи против Црнечки состави ич не можеме да играме. Се сеќавате на минатото европско кога игравме со Франција и кога ни водеа 30тина разлика уште на полувреме?

Ајде надежта последна умира , иако 13 поени не се малку.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Neznam kako go zasluzivme ova od niv, kako bogovi gi precekavme i slavevme...ne deka ke ispadnat posle ova, no dodeka grcite i rusite tepaat po 50 razlika nie gubime od Angola...
Ај бе па ти, ко да сакаат они да изгубат...:facepalm: На крај краева Ангола не се паднати од Марс, туку тука сите масовно ги потценија, види им статистика скоро редовно учествуваат на Олимпијади... Бреееј, одма да се плука. Исто вака беше и после поразот со Црна Гора. Смирете нерви... Не сме го заслужиле ова од нив, ко да ни се дечковци, па не вараат муабетов...
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Немаме капацитет за турниров се измеша се вклучувајќи го и Лазовски како и да е херои остануваат !
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.745
Поени од реакции
9.871
Го изедовме немиен гледам.
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Се си е супер... Венецуела да игра у Скопје ваљда нема да дојдеш со постер на Касандра и венецуелски шал.
Многу јасно дека нема да се маскирам во Ранду и да дојдам во сала не ме заебавај. Убеден сум дека нема во сала да ќутиме и да бркаме гинис, кој колку може да ќути.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.252
Поени од реакции
29.212
Кој к*р не го става Николовски во игра ???
 

Man-ce-ster

fanatic
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
707
ИИ па уште се и чуди како не влегла ова...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom