Сонови, толкување на сонови

Член од
26 декември 2008
Мислења
608
Поени од реакции
236
Го гледав сонцето веднаш после изгревање и до него имаше
виножито.
Знам дека е убаво ама не знам што е.
 
B

BooBojan

Гостин
Сонував како синока сум пренесувал непожелна личност со мојот автомобил,сум успеал во тоа,но потоа едноставно морало трористите да ми го уништат автомобилот.Сум го оставил паркиран покрај пат,и гледам како со минофрлач од далеку ми го уништуваат автомобилот.Се разбудив преплашен оти си го сакам многу автомобилот.Какво значење може да има овој сон??
 
B

BooBojan

Гостин
Синока едно девојче(до душа симпатија ми е :)) ми кажа ме сонувала како сме разговарале??
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Бегав со Ферари од џандари што би било тоа ?
Исто така послем тоа друг сон зграда се руши врз мене што би било па тоа ?
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.262
Поени од реакции
6.902
У последните 2 недели 5 пати ја сонувам бившата...Кога дека сме се смириле,кога дека била кај мене на гости...Помош? Мислам дека сеуште ми значи нешто девојчето :confused:
--- надополнето: 28 јуни 2012 во 11:27 ---
У последните 2 недели 5 пати ја сонувам бившата...Кога дека сме се смириле,кога дека била кај мене на гости...Помош? Мислам дека сеуште ми значи нешто девојчето :confused:
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.710
И сега има ли некој што толкува сонови или си кажувате само кој што сонувал?Кога бев студентка знаев дека ако сонувам дека ќе паднам на испитот, гарант ќе положам, колку и да е педер професорот.
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
Го гледав сонцето веднаш после изгревање и до него имаше
виножито.
Знам дека е убаво ама не знам што е.
Na dobar pat si Bratko...ja gledas celta i go gledas i patot , znaci deka po nego cekoris...sonceto go pretstavuva Bog vo fizickiot univerzum , vinozitoto e patot do sonceto ili do Boga , a kako ili zosto ostavam na Tebe da razberes...pozdrav!
--- надополнето: 28 јуни 2012 во 15:06 ---
Бегав со Ферари од џандари што би било тоа ?
Исто така послем тоа друг сон зграда се руши врз мене што би било па тоа ?
brzo se vadis od sopstvenite greski ,i ja izbegnuvas kaznata... ama vnimavaj da ne se srusi zgradata vistinski vrz tebe , toa bi bilo da trebas da platis za svoite greski, vnimavaj na svoite postapki
--- надополнето: 28 јуни 2012 во 15:09 ---
Сонував како синока сум пренесувал непожелна личност со мојот автомобил,сум успеал во тоа,но потоа едноставно морало трористите да ми го уништат автомобилот.Сум го оставил паркиран покрај пат,и гледам како со минофрлач од далеку ми го уништуваат автомобилот.Се разбудив преплашен оти си го сакам многу автомобилот.Какво значење може да има овој сон??
...ne se plasi za avtomobilot, ne e toa...ama vnimavaj da ne pomagas na pogresni lugje i za pogresni raboti , vnimavaj da ne te iskoristuvaat, zatoa sto moze da ispadnes ti kriv ili da nastradas(da imas los period vo zivotot)...
 
Член од
26 декември 2008
Мислења
608
Поени од реакции
236
Запомнав само дека треба да бериме цвеќиња, и
ништо друго.
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
Од висина ја гледав мојата почината мајка со маче (она не беше љубител на мачки) и една внука од братучед (како мала,сега е возрасна) и со нога го удираше мачето по глава,мајка ми сакајќи да му помогне видов дека малата со нога ја притиска мајка ми по глава.
Многу необичен сон но и мачен за мене,мачен затоа што неможев да им помогнам на мајка ми и мачето, која малата како да ги толчеше удитај ќи ги по глава со нога,а јас бев многу високо...викав но само јас се слушав.
Беше језиво...
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Сонував ептен неразбирлив сон некни и дури се разбудив од непријатност. Имаше некое бебе во вселенска кацига и положбата му беше како на космонаутот во Одисеја 2001 и нешто ротираше. Дознав дека бебето е мое, но не чуствував никакво чуства како кон нешто мое, дури и ми беша малку гадно во таа кацига која што беше малку замаглена од дишењето и бебето беше навистина грдо.
Наеднаш ми проговори додека го посматрав ама со глас кој не е за бебе и ми рече "Ќе умриш"
Сиот се испрепалив и го прашав "Кога тоа...Утре?"
На тоа само одговори нешто како "Аха" и кимна со главата. Се разбудив одма после и малку ми беше непријатно од причина што ниту Одисеја сум ја гледал сега брзо, ниту пак сум играл со бебе претходно.
Ме интересира како ќе го протолкува некој сонов...
Треба да кажам дека сонов не се оствари..
 

KilerBee

Русалка
Член од
13 април 2011
Мислења
57
Поени од реакции
85
До сега не обрнував внимание но сонов почна се почесто да се повторува, ист концепт со мали разлики во детали. Сонувам дека доаѓа крајот на светот. Да расчистам предвреме - не сум вовлечена во верувањата ниту за 2012, Сончева промена, дрн-дрн... Ништо не ме заинтересирало доволно за да посумњам... Плус, сонов го сонувам одамна...Пред сите тие драпешки...

Чекам. Преплашена сум и постојано гледам во небото. Секогаш сум далеку од оние што ги сакам и со кои сакам да бидам, пробувам да им се јавам на телефон но никако не можам да го погодам бројот... Бројките и копчињата ми се притискаат без везе и не можам да ги добијам. Се откажувам од тоа и тргнувам да ги барам. Гледам многу луѓе во паника, ученици со ташни, сите се качуваат во автобуси и бегаат некаде. Се качувам и јас и се симнувам дома. Нема никој. Погледнувам низ прозорец од мојата соба и гледам како црвен оган без чад, нешто како лава ги голта планините и се на хоризонтот... Небото менува бои... Гледам како другарка ми седи на земја и јаде јаболко и ми вели - бадијала бегаме, секако ќе умреме. Не бегам. И јас веќе не бегам. Само чекам.
Во претходните соништа истото, само во некои детали поинакво. Но најсилно ми е врежана сцената како од мојата соба гледам дека катастрофата се ближи - горење, топење, оган, исчезнување...
Некој да сонил нешто слично?
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Абе шо означува да те касне куче во сон?
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
2.733
Поени од реакции
1.226
луѓе ај хелп Ја сонував бившата на мојот дечко и беше во црно и убава на лице( во живо не е убава ко на сонот) и беше многу дебела ( инаку е слаба) и само со мене разговараше и ми се смешкаше
што би можело да значи?
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Седиме во дворот,и некој човек ни вика пакувајте се,за два дена треба да се иселите во новите згради(кој се во истата населба,ама се стари,влажни),и целата уличка се пакува,поминуваат два дена,а само соседите ги иселуваат.јас цело време прашував дали има влага во становите но никој не ми одговара?
Исто,што значи да сонуваш дека си опседнат со демон?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom