Како до најјаките девојки?

F

FARANG

Гостин
Во право си, треба да глумиш шармер и да и се прилагодуваш на нејзиното понашање бидејќи ако не го правиш тоа ќе оди со некој кешоимач :)
Видеотот погоре е само скратен и побезболен пат да ја легнеш таа `јака` девојка.
Sarmer i da sakas nemozes da odglumis. Ke te namirisaat od kilometar. Ako ne te biva togas PRAVI KESH...

Preku kur mi e od balkanskive kuklicki zatoa veke i ne se zamaram. Vo Skopje samo da se vidam so drugarite i familijata i magla podaleku kade sto barem se znae koj pie koj plaka...
 
Член од
19 март 2012
Мислења
5
Поени од реакции
1
Site devojki, pa i tie "najjakite" mozat da padnat na tvojot "sharm" ili "diploma". Sekako, treba hrabrost za da i kazes deka sakash da izleguvash so nea, posle taa neka milsi ubavo... (ti pravi svojata rabota, za drugata polovina neka mislii taa)
 

baksterski

Националист тип 500
Член од
22 февруари 2010
Мислења
431
Поени од реакции
277
Треба човек да се промени, парите не значат многу. Секој може да се к*рчи со многу пари, фраер е тој што тоа може да го прави без пари. Од кога човек ќе се промени и добие малку искуство нема не возможни нешта.
 
С

Само Човек

Гостин
Факт е дека најјаките девојки се движат по места каде има најголема концентрација на кеш и моќ. Ти немаш ни едно ни друго.
Што би направило некое машко, млад, дипломиран, симпатичен се, али пустото, не си дел од скопската елита, немаш пари за јака кола или прескапа облека, а ти се присакало да опнеш нешто квалитетно. Курви не те интересираат, до Бугарија, Србија, Албанија, Струмица, Кочани,:) те мрзи да одиш.
е сега свесен си дека е многу тешко до таква јака девојка да припариш (не знам Исаиева, Каролина, нема врска како репер), а ти се увртела во глава некоја фикс идеја баш неа да ја легнеш.
Знаеш дека е проблем самото тоа да влезеш во некој таков круг, камо ли да почнеш да ја шмекаш.
Кој пристап би го имале, како би се однесувале?
на пример позајмуваш добра кола, некое купе од другар од некој друг град (пошто елитниве Пи*ки, горе долу знаат која добра кола низ градов е чива)
се пицнуваш...

Она што ми беше муабетот, дали оние машки кои не се во шемата, елитата итн., се осудени најчесто да ебат само третокласни пи*ки?
ова фактов е у македонскиот менталитет, девојките паќаат на шарм, а ако сакаш да легнеш некоја спонзоруша тоа е најлесно бе човече, низа лаги измисли, малку више пиење и ке ја легнеш на паркинг у случајно оствена отклучена кола
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.733
Поени од реакции
11.191
...уште еден апдејт
Јади лук,биди храбар, хухни и пред да ја овакво и таа е твоја до гроба...или барем до првиот секс :icon_mrgr: кој не пробал, не знае. Жените сакаат чудни манири, не извитоперени, ама несекојдневни. А до глупите девојки што мислат дека се убави, со пари - дали лажни или вистински, мање више.
Со лесно шизици.
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Не знам како до најјаките девојки,но овде на напатениве душички 30 и кусуро страници,женскиов пол ваљда некој се навредиле (причина непозната), немало јаки девојки....
Јас ќе ти кажам по што ги ценам тие "ЈАКИ" девојки..
Се разбира надворешен изглед.... глеам дали ми рипа курето или си мислам дали ако ова ми се слечи гола дали ќе биде нешто или ск'н нема реакција значи нема да има ни акција :cool:
Значи КОЛКУ ПОУБАВ ИЗГЛЕД, ТОЛКУ ПОЈЈАКА ДЕВОЈКА .... што не е јасно тука?
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
..најјаките девојки се движат по места каде има најголема концентрација на кеш и моќ.
...скопската елита, немаш пари за јака кола или прескапа облека, а ти се присакало да опнеш нешто квалитетно...
...Она што ми беше муабетот, дали оние машки кои не се во шемата, елитата итн., се осудени најчесто да ебат само третокласни пи*ки?
Драги момци :)
се дур мислите дека јака девојка може да се ќари со кеш, кола и прескапа облека, не ви е јасен поимот.
Ова шо го опишал братот Никола, не е јака девојка, туку е курва, дефинициски.
А тоа што сите останати девојки "кои не се во шемата, елитата итн." , братот Никола (како претставник на машкиот род) ги етикетирал како третокласни пички, е едноставно.. тажно.
Јас како горда третокласна пичка се убив од смеење на воведниов пост, и би ви посакала малку да си ги средите критериумите по кои некоја девојка ја класифицирате како јака :)
Во моментов, вас ви се јаки, курви.
Затоа што сте плитки.
Моментот коа ќе сфатите дека најјаките девојки не се освојуваат со кола, ќе ви биде момент на просветлување :)
И тогаш дајбоже како мамец ќе ги извадите работите на кои паѓаат навистина јаките девојки, а кои јас нема да ви ги кажам, него ќе си ги заклучите сами :)
Хинт: Квалитетно девојче моеш да рокнеш и во југце, нема ништо да и смени колата.
Ако не ги заклучите, ви посакувам мизерно да си ги пропатите годините седнати у колата, барајќи ја вашата јака девојка.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Драги момци :)
се дур мислите дека јака девојка може да се ќари со кеш, кола и прескапа облека, не ви е јасен поимот.
Ова шо го опишал братот Никола, не е јака девојка, туку е курва, дефинициски.
А тоа што сите останати девојки "кои не се во шемата, елитата итн." , братот Никола (како претставник на машкиот род) ги етикетирал како третокласни пички, е едноставно.. тажно.
Јас како горда третокласна пичка се убив од смеење на воведниов пост, и би ви посакала малку да си ги средите критериумите по кои некоја девојка ја класифицирате како јака :)
Во моментов, вас ви се јаки, курви.
Затоа што сте плитки.
Моментот коа ќе сфатите дека најјаките девојки не се освојуваат со кола, ќе ви биде момент на просветлување :)
И тогаш дајбоже како мамец ќе ги извадите работите на кои паѓаат навистина јаките девојки, а кои јас нема да ви ги кажам, него ќе си ги заклучите сами :)
Ако не ги заклучите, ви посакувам мизерно да си ги пропатите годините седнати у колата, барајќи ја вашата јака девојка.
--- надополнето: 24 јуни 2012 во 17:42 ---


Драги момци :)
се дур мислите дека јака девојка може да се ќари со кеш, кола и прескапа облека, не ви е јасен поимот.
Ова шо го опишал братот Никола, не е јака девојка, туку е курва, дефинициски.
А тоа што сите останати девојки "кои не се во шемата, елитата итн." , братот Никола (како претставник на машкиот род) ги етикетирал како третокласни пички, е едноставно.. тажно.
Јас како горда третокласна пичка се убив од смеење на воведниов пост, и би ви посакала малку да си ги средите критериумите по кои некоја девојка ја класифицирате како јака :)
Во моментов, вас ви се јаки, курви.
Затоа што сте плитки.
Моментот коа ќе сфатите дека најјаките девојки не се освојуваат со кола, ќе ви биде момент на просветлување :)
И тогаш дајбоже како мамец ќе ги извадите работите на кои паѓаат навистина јаките девојки, а кои јас нема да ви ги кажам, него ќе си ги заклучите сами :)
Хинт: Квалитетно девојче моеш да рокнеш и во југце, нема ништо да и смени колата.
Ако не ги заклучите, ви посакувам мизерно да си ги пропатите годините седнати у колата, барајќи ја вашата јака девојка.
И викаш дека си слатка што носиш суќничка кратка
викаш дека сме плитки
кога сите женски сте исти
вон кревет дами во кревет проститки
па да видиме сега кој се со совет чисти
кога сите девојки паѓаат на пари не на романтика
затоа вие сте толку многу плитки :)
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
И викаш дека си слатка што носиш суќничка кратка
викаш дека сме плитки
кога сите женски сте исти
вон кревет дами во кревет проститки
па да видиме сега кој се со совет чисти
кога сите девојки паѓаат на пари не на романтика
затоа вие сте толку многу плитки :)
Доста бе ти.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Доста бе ти.
Морав да тропнам нешто таков сум си :) права си до некој степен 90 проценти девојките се палат на идиоти факт и вредноста на љубовта е толку ниска што кога ќе прашам девојка кога последен пат си била вљубена таа ќе рече многу одамна.Сега се е заменето со подли игри и пари ништо повеќе.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Зависи кој и што подразбира под тоа јаки девојки .......... за мене јаки девојки(не се дрољите) туку се пред се културни, едуцирани, образовани, еманципирани, граѓанки, девојки од фамилија, вработени, ситуирани(со сопствен стан на пр. како и автомобил) ........ тоа се јаки девојки, според мене, е сега тоа што ваквиот тип на девојки се тешко допирливи за рандом машките тоа е веќе прашање на долга дискусија и тука нема лутење, а од друга страна се оние дрољите, јас под дрољи подразбирам девојки кои се тотална спротивност на овие првоопишаниве, тоа се девојки кои немаат ништо асално постигнато во животот, интелектуално се нула, доаѓаат од џенем, дома татко и ора ниви, а мајка и по цел ден чисти кромид и меси леб, ама затоа ќерката кога ќе отиде во град се прави поголема дама и граѓанка дури и од оние градски девојки првоопишани во постов, ваквиот дрољски феномен зема се поголем замав во државава во последно време, а особено во Скопјево .......... Скопјево стана мека за селските и планински евтини дрољи кои се испопикаа во скоро секоја трета-четврта Скопска куќа .............. жалосно, но вистинито ......... од магаре на коњ ! :tapp:
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Морав да тропнам нешто таков сум си :) права си до некој степен 90 проценти девојките се палат на идиоти факт и вредноста на љубовта е толку ниска што кога ќе прашам девојка кога последен пат си била вљубена таа ќе рече многу одамна.Сега се е заменето со подли игри и пари ништо повеќе.
Не бараш доволно Стефче.
 
F

FARANG

Гостин
Sekoj ima svoja definicija za JAKA... Toa deka ne se palele na kesh ili materijalni raboti e cista glupost. Da se razbereme SEKOJ gleda dali masko dali zensko seedno. Nekoj malku poveke nekoj malku pomalku ama definitivno gleda. Toa deka nekoja ke ti dade i u jugo e tocno ama i taa porado bi u audi ili porshe iako tamu e potesno ;)

Toa deka nekoj se gordi so toa sto se 'tretoklasni picki' e isto taka cista glupost. Sekoj porado bi bil del od elitata dali kremska dali alternativna i moze misli deka ima povisoki standardi od nekoj plavusi ama koga dojde denot na odluka i ako ima izbor normalno deka gleda i razmisluva.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom