Матура

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Aj neka mi kaze sega nekoj matematika, so reseni 3 celi zadaci skroz tocni, poveketo od zaokruzuvanje i dopolnuvanje tocni, ke polozam li :D
Значи другар незнам зошто не сфаќате дека клучот за оценување ќе биди направен откако ќе ги прегледаат тестовите. Никој неможи да кажи шо ќе имаш или дали ќе положиш, а ако си решил толку и се ти е точно, јас ти гарантирам дека ќе положиш.
Дај олабајте се малку, гледајте европското и релаксирајте се. Има време за резултати.
 
D

dystopian

Гостин
^Го погодив првото прашање, второто со вркстена рима и последното, негативна критика напишав на тепка, ми изгледаше логичен одговор со оглед на тоа како беше поставено прашањето... Другото празно...

А на англиски прво заокружив avoiding, другарот позади мене постојано ме убедуваше дека е avoid - не можело две со ing едно по друго, бла бла бла и го послушав.. :/

Инаку, како заокруживте на 2-та задача по англиски мислам, таа со испитите, прашањето за храната?
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
Член од
8 јуни 2012
Мислења
20
Поени од реакции
7
^Го погодив првото прашање, второто со вркстена рима и последното, негативна критика напишав на тепка, ми изгледаше логичен одговор со оглед на тоа како беше поставено прашањето... Другото празно...

А на англиски прво заокружив avoiding, другарот позади мене постојано ме убедуваше дека е avoid - не можело две со ing едно по друго, бла бла бла и го послушав.. :/

Инаку, како заокруживте на 2-та задача по англиски мислам, таа со испитите, прашањето за храната?
so ispitite deka ne se takvi kakvi sho bile ocekuvani a so hranata not so tasteful taka nekako bese
--- надополнето: 12 јуни 2012 во 18:56 ---
преку леб, погача :D
--- надополнето: 12 јуни 2012 во 18:55 ---

ги најдов на нет, не се мои :)
kaj na net gi ima li drugite
 
Член од
8 јуни 2012
Мислења
20
Поени од реакции
7
aj ako moze nekoj neka mi kaze kako go ima odgovoreno anglski od 2rata vezba za obrazovanitto prvoto prasanje kaj sho imashe syllabus i kako gi ima podredeno paragrafite vo 3tata vezba
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
12-3 точни од првите 20 т.е. од ТЕШКИТЕ :D



Останатите би требало 90% да ми се точни и + некое бодче од есејот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom