Астрална проекција

Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
...se izvinuvam ,povtorno , a jas mislev deka forumot e pred se za druzenje , a druzenjeto ke e korisno ako spodeluvame iskustva i konkretni raboti , za da mozeme da naucime nesto edni od drugi i zaedno da odime napred...vo sprotivno forumot bi bil i se sto e na nego samo gubenje vreme ...popravete me ako gresam
--- надополнето: 13 мај 2012 во 00:11 ---
...vo niedna od knigite sto sum gi procital za astralna proekcija ne se spomnuva nesto kako ...smrt... nikade, a gi pisuvale lugje so ogromno znaenje i iskustvo vo taa oblast...mozebi i ovdeka ne sum vo pravo , ama sum otvoren za korekcija...licno ne se slozuvam so takov stav
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
142
Поени од реакции
51
...se izvinuvam ,povtorno , a jas mislev deka forumot e pred se za druzenje , a druzenjeto ke e korisno ako spodeluvame iskustva i konkretni raboti , za da mozeme da naucime nesto edni od drugi i zaedno da odime napred...vo sprotivno forumot bi bil i se sto e na nego samo gubenje vreme ...popravete me ako gresam
--- надополнето: 13 мај 2012 во 00:11 ---
...vo niedna od knigite sto sum gi procital za astralna proekcija ne se spomnuva nesto kako ...smrt... nikade, a gi pisuvale lugje so ogromno znaenje i iskustvo vo taa oblast...mozebi i ovdeka ne sum vo pravo , ama sum otvoren za korekcija...licno ne se slozuvam so takov stav
Smrt, sizofrenija,depresija,sklon kon samoubistva itn se samo edni od negativnite strani od astralniot svet. Dokolku naletas na loso drustvo tamu... Sekoja rabota ima dve strani
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
Smrt, sizofrenija,depresija,sklon kon samoubistva itn se samo edni od negativnite strani od astralniot svet. Dokolku naletas na loso drustvo tamu... Sekoja rabota ima dve strani
Da , taka e ...toa se nekoi od karakteristikite na niziot astral ,dobroto i losoto sekogas odat zaedno...potpolno sum svesen za toa... a ima uste ...i polosi, megjutoa imame i vishi astralni nivoa, na koise sretnuvaat sosem sprotivni situacii i sustestva od ovie navedeni , samiot astralen svet ima sedum nivoa, a retko koj -normalen-covek stignal do sedmoto nivo, pa imame mentalni svetovi , vo koi se odi so mentalnoto telo ....astralnata nauka , ako taka moze da se narece e mnogu siroko podracje , potrebno e mnogu vreme , energija , volja i znaenje za da se istrazi i prouci , im se voshituvam na onie sto toa go pravat ...blagodaram za odgovorot...pozdrav!
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
142
Поени од реакции
51
Da , taka e ...toa se nekoi od karakteristikite na niziot astral ,dobroto i losoto sekogas odat zaedno...potpolno sum svesen za toa... a ima uste ...i polosi, megjutoa imame i vishi astralni nivoa, na koise sretnuvaat sosem sprotivni situacii i sustestva od ovie navedeni , samiot astralen svet ima sedum nivoa, a retko koj -normalen-covek stignal do sedmoto nivo, pa imame mentalni svetovi , vo koi se odi so mentalnoto telo ....astralnata nauka , ako taka moze da se narece e mnogu siroko podracje , potrebno e mnogu vreme , energija , volja i znaenje za da se istrazi i prouci , im se voshituvam na onie sto toa go pravat ...blagodaram za odgovorot...pozdrav!
Ne. Treba mnogu mnogu visoka svest i ogromno poznavanje, poznavanje i ucenje koe ne doagja od knigite, televizijata, forumite itn. Svesta koga e na viskoka nivo raboti na visoki frekfencii taa sama uci od sebe ili direkno od kreatorot-UNIVERZUMOT, malku nejasno i nesvatlivo no toa e taka. Vremeto e iluzija vo ovoj slucaj, ako si na visoko nivo ne ti e potrebno, za del od sekunda ke izvrsuvas raboti sto ke ti trebaat godini i godini na ovaa svest, energijata si ti i se okolu tebe ne ti treba nisto poveke ili pomalku ja imas kolku sakas i kakva sakas zavisno od potrebite. Celta e najbitna vo ovie procesi, bez nea ne ni pomisluvaj da se vpustas ke te izede mrakot. AP ne e hobi, ne e slusanje Eminem, ne e igranje karti ili fudbal.
Eve ti eden primer. Si bile dve babicki od planina celiot zivot go ziveele vo planinsko selo so ovci itn, i tie resile da idat na Mikonos sednale na avion i otisle. Prvata babicka se seta i sto ke vidi na edna ulica lezbejki se lapaat, na druga ulica pederi se lapaat i pocnala da poluduva, koga ja prasale babicke sto baras tuka? Taa rekla, abe sinko u selo ni stavija televizor pa go vidov ova na televizija i resiv da dojdam. Drugata babicka ja prasuvaat sto baras i ti babicke tuka? Ovaa im vika abe kerkami pred 3 meseci dojde tuka na odmor i ne se vrati pa jas dojdov da ja nadam i da ja vratam po sekoja cena i jas vidov i pederi i lezbejki ama site gi prasav dali ja videle kerkami i uste ke ja baram dodeka ne ja najdam. Treba da znaes sto baras i koja ti e celata od AP...
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
povtorno blagodaram , ama jas pred nekoe vreme zamoliv za iskustvo , tvoe, licno , ne za prikazni , vo red e toa , ama spored toa sto jas go znam se proektiras spored energetskata vibracija , znaci ako e visoka , ides na vishite nivoa , kade odat najgolemiot del od lugjeto i za vreme na spienjeto(sonot) , retko koj zapagja vo niskite nivoa , pa da se soocuva so situaciikako babite od prikaskata , tocno e deka ima sekakvi ispiti i iskusenija na patot, tocno e deka vremeto recisi i da ne postoi , postoi ama ne kako ovde, ama za del od sekundata ...te molam.../..raskazi sto moze?, a tocno e deka i visinata na tvojata vibracija te nosi tamu kade treba da bides...Imam povekje pati doziveano astralna proekcija , ama nekontrolirana i nesvesna , voden od duhot, imam videno mnogu raboti , toa se iskustva nameneti licno za mene i za mojot razvitok , znam kako e vo nizite nivoa , (tamu sum bil od ljubopitnost), znam kako e i vo vishite nivoa, ama seste ne sum se vpustil svesno , i so namera ... zatoa te zamoliv za iskustvo(kako covek od tuka od naseto podnebje) i nesto pokonkretno sto mozebi bi mi pomognalo koga ke dojde vremeto, imam da zavrsam uste nekoi raboti na sebe , pred da pocnam so AP. Vekje imam citano od nas covek , a eden od najgolemite vo svetot , toj dava konkretni raboti i opisuva konkretno sto i kako , a ne prikaski i predupreduvanja ,ne sum nekoe detiste sto ne zae sto saka i sto bara i sto umot mu leta po sekakvi raboti ili sto bi se preplasil od prvata negativna slika sto ke ja vidi...imam pominato del od patot i imam prilicno golemo poznavanje i iskustvo .. ama nikogas ne e docna da se nauci uste nesto , korisno i novo...

..i bi dodal uste nesto .. ucenjeto e edno ,vistinata e edna , samo iskustvoto e razlicno , taka da nikoj ne moze da znae vistinski dodeka ne stekne sam i prezivee(dozivee )nesto, taka da ako vo knigite , forumite itn , se raskazuvaat isti ili slicni raboti , toa e toa , ama razlicnite lugje gi doziveale na razlicen nacin i taka gi iskusile i kako takvi gi spodeluvaat...barem jas taka go razbiram ova
 

Ставре од Швицарска

Желба по титула :D
Член од
25 август 2011
Мислења
2.700
Поени од реакции
2.805
Moже да ми објасни некој како до Астрална проекција ? :)
Како се постигнува тоа , сум пробал свесно да се впуштам ама очигледно нешто повеќе треба .
Ај ве молам некој што се познава од ова и што има доживеано астралка да објасни како до неа , како се постигнува , што треба , секоја информација ќе ми биде добре дојдена . :)
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
Moже да ми објасни некој како до Астрална проекција ? :)
Како се постигнува тоа , сум пробал свесно да се впуштам ама очигледно нешто повеќе треба .
Ај ве молам некој што се познава од ова и што има доживеано астралка да објасни како до неа , како се постигнува , што треба , секоја информација ќе ми биде добре дојдена . :)
pobaraj vo nekoja kniga bratko , tuka ne mi izgleda deka ke najdes toa sto go baras, treba mnogu povekje , treba rabota na sebe i visoko nivo na razvitok za da bide se kako sto treba , ne se vozi avion so dozvola za avtomobil....
moja preporaka za kniga od onoj koj najmnogu me voodusevi na ovaa tematika , prolistaj go internetot i ke vidis zosto: "Extraordinary powers in humans" od Pane Andov , poznat kako Astralwalker, covek so kogo treba da se gordeeme
 
F

FallenHypaspist

Гостин
Moже да ми објасни некој како до Астрална проекција ? :)
Како се постигнува тоа , сум пробал свесно да се впуштам ама очигледно нешто повеќе треба .
Ај ве молам некој што се познава од ова и што има доживеано астралка да објасни како до неа , како се постигнува , што треба , секоја информација ќе ми биде добре дојдена . :)
Имам постирано шорткат метод неколку страни наназад. Без разлика во што веруваш и како се чувствуваш, со доволна ментална моќ, и посветеност, ќе успееш. Ако не си се занимавал со јога/медитација, или слични духовни активности не ти препорачувам да го пробаш, оти да имаш запишени и дебалансирани чакри, што е случај со 90% од нашево население, а да бушиш 3то око, не е баш арна работа.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Moже да ми објасни некој како до Астрална проекција ? :)
Како се постигнува тоа , сум пробал свесно да се впуштам ама очигледно нешто повеќе треба .
Ај ве молам некој што се познава од ова и што има доживеано астралка да објасни како до неа , како се постигнува , што треба , секоја информација ќе ми биде добре дојдена . :)
Ајде бе, бидна ли? На тебе чекаме да ни споделиш искуства ако си пробал уште еднаш повеќе. :D
 

WalterWhiteTheMethKnight

Генијалец
Член од
19 мај 2010
Мислења
407
Поени од реакции
292
Значи целава работа со АП и слични срања паѓа во вода затоа што очите се на телото, а со тоа ако духот излезе од телото не би можел да го види.
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
Значи целава работа со АП и слични срања паѓа во вода затоа што очите се на телото, а со тоа ако духот излезе од телото не би можел да го види.
Dali si siguren deka samo so ocite moze da se gleda ili so ustata samo da se zboruva(komunicira) ... dali nekogas si sonuval i si videl nesto ili nekogo vo son , ili ne gledas nisto ili site spieme so otvoreni oci ...zal mi e za tebe bratko ... ne pridonesuvas so negativniot stav
--- надополнето: 11 јуни 2012 во 19:53 ---
Ајде бе, бидна ли? На тебе чекаме да ни споделиш искуства ако си пробал уште еднаш повеќе. :D
.. da i jas cekam nekogo koj ke se osmeli da spodeli svoe iskustvo , dovolno e od temi na koi samo se nagagja ili se pisuva teorija i se tolkuva i raskazuva ona sto sme go procitale nekade ...seto toa e tugjo , nemame nisto nase vo procitanoto , ona sto sme go doziveale , e toa e nase i nikoj ne moze da ni go odzeme ...ako ja pobaras knigata sto gore ja spomnav vo nea ima mnogu iskustva, ama jas sepak sakav da cujam tuka od nekogo , od nasive , bliski ...
 

WalterWhiteTheMethKnight

Генијалец
Член од
19 мај 2010
Мислења
407
Поени од реакции
292
Dali si siguren deka samo so ocite moze da se gleda ili so ustata samo da se zboruva(komunicira) ... dali nekogas si sonuval i si videl nesto ili nekogo vo son , ili ne gledas nisto ili site spieme so otvoreni oci ...zal mi e za tebe bratko ... ne pridonesuvas so negativniot stav
Во сон никого и ништо не сум видел ни чул, тие слики и звуци ги создава мозокот ;)
ПС: Пишувај кирилица :)
 

Ставре од Швицарска

Желба по титула :D
Член од
25 август 2011
Мислења
2.700
Поени од реакции
2.805
Dali si siguren deka samo so ocite moze da se gleda ili so ustata samo da se zboruva(komunicira) ... dali nekogas si sonuval i si videl nesto ili nekogo vo son , ili ne gledas nisto ili site spieme so otvoreni oci ...zal mi e za tebe bratko ... ne pridonesuvas so negativniot stav
--- надополнето: 11 јуни 2012 во 19:53 ---

.. da i jas cekam nekogo koj ke se osmeli da spodeli svoe iskustvo , dovolno e od temi na koi samo se nagagja ili se pisuva teorija i se tolkuva i raskazuva ona sto sme go procitale nekade ...seto toa e tugjo , nemame nisto nase vo procitanoto , ona sto sme go doziveale , e toa e nase i nikoj ne moze da ni go odzeme ...ako ja pobaras knigata sto gore ja spomnav vo nea ima mnogu iskustva, ama jas sepak sakav da cujam tuka od nekogo , od nasive , bliski ...
Си медитирам редовно и сакам да пробам ... си прочитав книгивче како најдобро до Астралка па ќе се обидам да се впуштам ... ако нешто се заебе , живот... :D
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
Во сон никого и ништо не сум видел ни чул, тие слики и звуци ги создава мозокот ;)
ПС: Пишувај кирилица :)
извини ЦоФД... еве за тебе , се потрудив, сакав да укажам дека терминот Астрална, значи во астралот а не во физичкиот свет, поради тоа спомнав можност да постои друг вид освен физичкиот со кој гледаме во 3д односно очите , а сликите ти ги праќа и толкува мозокот ама не се ствараат тука , значи доаѓаат од друго место ...
--- надополнето: 11 јуни 2012 во 23:30 ---
Си медитирам редовно и сакам да пробам ... си прочитав книгивче како најдобро до Астралка па ќе се обидам да се впуштам ... ако нешто се заебе , живот... :D
Само напред и ти посакувам успех , пиши ако имаш нешто интересно...иначе тоа живот, заборави го , ако си читал сигурно си видел дека нигде не се спомнува такво нешто, едноставно не е точно...поздрав!

П.С. се изнамачив со кирилицата , на тастатурата немам такви букви а ме мрзи да ги барам и постојано да поправам :)
 

WalterWhiteTheMethKnight

Генијалец
Член од
19 мај 2010
Мислења
407
Поени од реакции
292
извини ЦоФД... еве за тебе , се потрудив, сакав да укажам дека терминот Астрална, значи во астралот а не во физичкиот свет, поради тоа спомнав можност да постои друг вид освен физичкиот со кој гледаме во 3д односно очите , а сликите ти ги праќа и толкува мозокот ама не се ствараат тука , значи доаѓаат од друго место ...
Финтата е повеќето луѓе што тврдат дека виделе опишуваат на глетката на начин како што се гледа со очите така да сонуваат или овие во болнициве на операцииве можеби се во полу свесна состојба па мозокот ги изместува сликите во нивните сеќавања такашто мислат дека лебделе над телото. Иначе соновите се дело на мозокот и не доаѓаат од никаде едноставно мозокот ги „произведува“. Мозокот е многу чудна работа и уште многу има да се открива за него и неговата работа. Еве кога сонуваш можено е на пример на почетокот од разговорот разговараш со татко ти и после на крајот завршуваш разговор со некој друг човек, затоа не треба многу да се верува во вакви работи, мозокот знае да си поигрува со нас ;)

П.С. се изнамачив со кирилицата , на тастатурата немам такви букви а ме мрзи да ги барам и постојано да поправам :)
Мило ми е што пиша кирилица, вака поувабо изгледа и не се замараат очите, а за буквите не се секирај навика е.​
 

Kajgana Shop

На врв Bottom