Матура

Memento Mori

Yeah science, bitch!
Член од
24 август 2009
Мислења
1.132
Поени од реакции
1.562
Прегледот на профилот на овој корисник е ограничен со прилагодувањата за приватност.
И како ќе ни ги пратиш? Што е работава сеа со приватноста?
--- надополнето: 8 јуни 2012 во 21:28 ---
Кур може да ви прати само ништо поише :D
--- надополнето: 8 јуни 2012 во 21:32 ---
Хаха, мене ме мотивира еден комшија кој полагаше пред некоја година со то шо ми рече дека не треба учење. А со то дека еднаш кепна тој и извади 3ка на матурата, поголема мотивација нема. :)
Абе брат и ја исто знам луѓе шо не добиле поголемо од 2ка цел живот па со 4ка завршиле али 4ка не ми треба ми треба 5ка затоа вака малце потресен сум али ќе биде,не се давам :D
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Прегледот на профилот на овој корисник е ограничен со прилагодувањата за приватност.
И како ќе ни ги пратиш? Што е работава сеа со приватноста?
--- надополнето: 8 јуни 2012 во 21:28 ---
Ќе ти прати некој клуч од 2007ма до 2011та :icon_lol:

Ај да ве прашам нешто, како ќе знајте дека тој е клучот? Пример прашањето гласи:
Во кое дијалектно наречје припаѓа кумановскиот говор?
(заокружи ја буквата пред точниот одговор)
A. Северното.
Б. Западното.
В. Југоисточното.

Во клучот што ти го „дал“ одговорот на ова прашање е под Б. Ќе го послушаш?
--- надополнето: 8 јуни 2012 во 21:34 ---
Абе брат и ја исто знам луѓе шо не добиле поголемо од 2ка цел живот па со 4ка завршиле али 4ка не ми треба ми треба 5ка затоа вака малце потресен сум али ќе биде,не се давам :D
Епа ти си знајш шо ти треба :)
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Ајде релаксирано, кој што научил-научил. Јас веќе две недели читам, учам, повторувам, вечерва одмарам. Со среќа на сите утре, па после ќе кажуваме кој што напишал! :)
--- надополнето: 8 јуни 2012 во 21:39 ---
Ајде релаксирано, кој што научил-научил. Јас веќе две недели читам, учам, повторувам, вечерва одмарам. Со среќа на сите утре, па после ќе кажуваме кој што напишал! :)
 
Член од
7 јуни 2012
Мислења
21
Поени од реакции
5
mene mi go pratija i ne veruvam deka e toa klucot, bidejki prvite 2 se od 2011, a vtorite 3 se od 2010, bukvalno istite odgovori, a toa drugite odgovori za jazik moze da se trefnati..
 
Член од
8 јуни 2012
Мислења
15
Поени од реакции
3
абе да се знаат барем ке седам ако требе и до утре ајде ке ве молам пратете нешто,ако има фала однпред
 

Memento Mori

Yeah science, bitch!
Член од
24 август 2009
Мислења
1.132
Поени од реакции
1.562
mene mi go pratija i ne veruvam deka e toa klucot, bidejki prvite 2 se od 2011, a vtorite 3 se od 2010, bukvalno istite odgovori, a toa drugite odgovori za jazik moze da se trefnati..
Се кладам кајмакчалан ти го пратил :D како може исти вежби потполно да пратат :D
 

/МIRЧ3_МкД\

Временски патник
Член од
7 март 2012
Мислења
380
Поени од реакции
102
Se , se , samo rekov... skraja da e od nekoi glupi pisuvaci na testovi. Sea gledam od 2008 edno prasanje. VO vrska so pesnata t`ga za jug i vika napisi nekolku aluzii na MRAKOT kade prestojuva Miladinov. I gledam vo klucot , ima staveno ako ima pomalku od 3 nabrojani odgovorot ne vazi... da faq.. ? pa napomeni go toa vo prasanje a ne..
 
Член од
7 јуни 2012
Мислења
21
Поени од реакции
5
Se , se , samo rekov... skraja da e od nekoi glupi pisuvaci na testovi. Sea gledam od 2008 edno prasanje. VO vrska so pesnata t`ga za jug i vika napisi nekolku aluzii na MRAKOT kade prestojuva Miladinov. I gledam vo klucot , ima staveno ako ima pomalku od 3 nabrojani odgovorot ne vazi... da faq.. ? pa napomeni go toa vo prasanje a ne..
preeska go odgovarav toa.. zafrknato e, uste go pamtam, treba da stavis studot, snegot, zimi majka :D
 
Член од
5 февруари 2012
Мислења
11
Поени од реакции
1
Дечки знаете ли колку поени носи есејот а колку останатите прашања... :)
 

UnitedFan

Red Devil
Член од
15 август 2011
Мислења
140
Поени од реакции
44
Не само тоа, туку и глупаво се формулирани некои прашања.
Не знам кој ги правел тестовите оваа година, но да се надеваме дека се јасни и (по можност) лесни.:)
Пробната матура од 2006 важи за најтешка, а сега на вести кажаа и оваа година ќе била потешка, но ланската е ептен лесна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom