Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

Стеф...

30.05.1980 Time when the legend was born...
Член од
16 април 2009
Мислења
364
Поени од реакции
39
*Место на табелата....
За почеток од 19 до 9(со тоа шо почнаа мн лошо да игра скоро цел тим)
*Играта во тимот....
Мн е подбра од последниве 1-2 сезони.Имаме мн подобра средина со која почиња да се гради цела игра.
*Се пролепшуваат....
Ова и баш не ме интересира,ама ок е не ми смета шо гледаш и од друга страна.Ипак сме 21 век,се е прифатливо.

А Карпентер сум го подржувал и скоро увек сме имале исто мислење.За ова сеа шо го има напишано,праевме муабет пред некој ден,пред да се врати во Охрид.Ако си отиде Хоџсон,бродот ќе потоне и кузнае коа ќе се издигне.Газдите почнаа више да носат мн јаќи луѓе кој ќе бидат ангажирани околу трансферите и другите побитни работи во тимот.На Рој му требаат само посакуваните играчи и тоа е тоа.Неговата мисија ќе почне да се исполнува и ќе тргне на мн подобро и тек тоаш ќе може да се надеваме на 4 место па и атак на 1то место...
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.576
Поени од реакции
11.485
*Место на табелата....
За почеток од 19 до 9(со тоа шо почнаа мн лошо да игра скоро цел тим)
*Играта во тимот....
Мн е подбра од последниве 1-2 сезони.Имаме мн подобра средина со која почиња да се гради цела игра.
*Се пролепшуваат....
Ова и баш не ме интересира,ама ок е не ми смета шо гледаш и од друга страна.Ипак сме 21 век,се е прифатливо.

А Карпентер сум го подржувал и скоро увек сме имале исто мислење.За ова сеа шо го има напишано,праевме муабет пред некој ден,пред да се врати во Охрид.Ако си отиде Хоџсон,бродот ќе потоне и кузнае коа ќе се издигне.Газдите почнаа више да носат мн јаќи луѓе кој ќе бидат ангажирани околу трансферите и другите побитни работи во тимот.На Рој му требаат само посакуваните играчи и тоа е тоа.Неговата мисија ќе почне да се исполнува и ќе тргне на мн подобро и тек тоаш ќе може да се надеваме на 4 место па и атак на 1то место...
This!!!
Ќе тргне на подобро....само му требаат играчи на стариот........за разлика од пред 2 сезони сега средината ни е подобра...ама немаме крила.......кај и да е ќе стигнат....а дали си заприметил дека кога трошиме многу пари на играч тоа е добар играч...........може Рој ги купи Поулсен и Кончески ама за малку пари беа......раул на пример беше поскап ама и страшно квалитетен....само да не се изглупираат сега......гледам десен бек бараме а лев немаме додека Глен е сосем ок.....ама да видиме....овој Комоли глупав ми изгледа....ама ај да видиме
 

Стеф...

30.05.1980 Time when the legend was born...
Член од
16 април 2009
Мислења
364
Поени од реакции
39
Па тоа е суштината уствари за се.Се шо е поскапо е подобро и поубаво.Абе батали го Камоли,тоа се се шпекулации.Скоро цел тим го направивме од играч кој ни малце не се поврзуваа со нас.Гарант више потпишале со потребните играчи и се чека Јануар да ги претстават.Имаме више мн јак борд.Далеку подобар од коа бе старите Јенки.Не за џабе се донесени едни од најдобрите.Ливепрул више почиња да има мн подобра иднина.Ова се знаеше дека и оваа сезона ќе се жртвува ко ланската.Очекувано беше.Ја го пишав ова уше од пред 2 сезони.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.576
Поени од реакции
11.485
Е за јаки луѓе имаме!! Хенри,Вернер,Комоли ( овој едвај чекам да го видам на дело ) и секако Родолфо Борел!!! А според тебе кои се играчите односно на кои позиции би се засилувале ?
 

Стеф...

30.05.1980 Time when the legend was born...
Член од
16 април 2009
Мислења
364
Поени од реакции
39
Одбрана не ни треба.Да се вратат Инсуа и Ајала,Агер е скоро спремен да се врати.Тука не треба да се строшат пари.Средина исто така,ако се врати Аквилани.Ако не,не би било лошо да се земе некој шо мн мн не би се бунел да седи на клупа и да е резерва.Тоест ни тука не треба да се фрлаат пари.Крила,хм...........Долга прича.Јованович,Кајт,Бабел да се шитнат и да се донесат лево и десно крило од типот на Арда,Жервињо,Хонда.Дефинитивно ни требаат такви крила.А нападот,па шо знам?Ако Торес до крај на сезона не се врати во старата форма и него да се шитне но надвор од Англија.Да се донесат напаѓачи од типот на Бент,Кол пошо се докажани во Англија и да се донесе некој постар ко Форлан шо доста ќе биде само 1 сезона да игра дур Пачехо и Нагог почнат да се фклопуваат заедно како 2ца шпицеви.
Според мене вака би требало да се одвива трансфер политиката.Али сепак има во Ливерпул луѓе шо се платени и шо се едно 100 пати подобри од било кој навивач на Ливерпул и шо они си знаат шо треба да се направи и како да се направи.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
1, Место на табелата....
За почеток од 19 до 9(со тоа шо почнаа мн лошо да игра скоро цел тим)
2, Играта во тимот....
Мн е подбра од последниве 1-2 сезони.Имаме мн подобра средина со која почиња да се гради цела игра.
3, Се пролепшуваат....
Ова и баш не ме интересира,ама ок е не ми смета шо гледаш и од друга страна.Ипак сме 21 век,се е прифатливо.

А Карпентер сум го подржувал и скоро увек сме имале исто мислење.За ова сеа шо го има напишано,праевме муабет пред некој ден,пред да се врати во Охрид.Ако си отиде Хоџсон,бродот ќе потоне и кузнае коа ќе се издигне.Газдите почнаа више да носат мн јаќи луѓе кој ќе бидат ангажирани околу трансферите и другите побитни работи во тимот.На Рој му требаат само посакуваните играчи и тоа е тоа.Неговата мисија ќе почне да се исполнува и ќе тргне на мн подобро и тек тоаш ќе може да се надеваме на 4 место па и атак на 1то место...
1. Место на табелата
Не ми кажа ама баш ништо...... или сакаш да кажеш дека 9 место ни е одлично?

2. Играта во тимот
Која игра....онаа дома или онаа кукавичка игра на гости.....pick one!
Нема ама баш никаква игра во тимот со која може да се пофалиме.... посебно онаа што ја играме во гости..... и кога браниме резултат 0 - 0 против Стоук!

3. Се пролепшуваат
Ја ништо не гледам.... туку ти го поставив прашањето зошто ми изгледаше едниствнеата причина поради која ти немаш замерка за тимот!


Инаку одказот на Хоџсон нема да го потоне бродот..... туку неговото останување на него.
Ако газдите почнале да донесувааат јаки луге тогаш требаше да почнат од тренерот.... да се разбереме, Хоџсон не е ни приближно до „јаките луге“.


А и какво 4 или 1 место бараш од Хоџсон кога тимот е сега на 9 место?
Кои играчи ке ги бараш ти после.... впрочем кои играчи ке ни дојдат кога сме ние веке на 9 место (а како тргнала работата ке пагаме уште)!


Атмосверата во тимот не била на пониско ниво....... како оди работата, не верувам дека со Хоџсон на чело до крај на сезоната ке дојде некој играч......... поголема е веројатноста да си замине!


Given Liverpool's start to the season - should Roy really go?
Yes (84%, 3,545 Votes)
No (16%, 694 Votes)
Total Voters: 4,239




Roy Hodgson's future at L.F.C. ( Poll Closed )
Fire him now 81.54% (2,517 votes)

Wait until January 12.5% (386 votes)

Wait until the end of the season 5.96% (184 votes)


Total Votes: 3,087



1. Should Roy Hodgson be sacked immediately?



Total Votes: 2812

93.5%
Yes

4.1%
No

2.4%
Undecided




Доволно зборува овој факт..... ова е фактот на фановите на Ливерпул!
 

Стеф...

30.05.1980 Time when the legend was born...
Член од
16 април 2009
Мислења
364
Поени од реакции
39
И самиот напиша...Тоа е фактот на фановите.А за тоа кој треба да бркаат и кога,си има платени луѓе.Џабе е фактов на фановите.
А тоа шо напиша дека никој нејќе да дое.Е тука си грешка,има играчи шо сакаат да дојдат од причина шо доаѓаат во еден од најтрофејните клубови во свет и со надеж дека ќе помогнат да се врати Ливерпул на старите патишта.А има и играчи шо не е битно кај играат,битно им е само пари да зимаат.Така да има голем избор на играчи шо ќе сакаат да дојдат.
За место на табелата уште е рано.Најголем пр. ти е Рома.Лани имаа мн полош старт од овој на Ливерпул.И шо се деси?Задњите 2-3 утакмици им одлучуваа дали ќе бидат 1 или 2.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
И самиот напиша...Тоа е фактот на фановите.А за тоа кој треба да бркаат и кога,си има платени луѓе.Џабе е фактов на фановите.
А тоа шо напиша дека никој нејќе да дое.Е тука си грешка,има играчи шо сакаат да дојдат од причина шо доаѓаат во еден од најтрофејните клубови во свет и со надеж дека ќе помогнат да се врати Ливерпул на старите патишта.А има и играчи шо не е битно кај играат,битно им е само пари да зимаат.Така да има голем избор на играчи шо ќе сакаат да дојдат.
За место на табелата уште е рано.Најголем пр. ти е Рома.Лани имаа мн полош старт од овој на Ливерпул.И шо се деси?Задњите 2-3 утакмици им одлучуваа дали ќе бидат 1 или 2.
Ваљда 10 глави се поумни од 1 ?

Никој не довага во клуб да помага........туку да освојува титула!


И те молам не ми споредувај Рома со Ливерпул.......или Италијанско со Англсико, смешни ми се тие споредби!
 

Велко камионџијана

Кенгur Lavoви гроup
Член од
20 март 2009
Мислења
379
Поени од реакции
98
Ваљда 10 глави се поумни од 1 ?

Никој не довага во клуб да помага........туку да освојува титула!


И те молам не ми споредувај Рома со Ливерпул.......или Италијанско со Англсико, смешни ми се тие споредби!
Да да, обавезно мнозинството знае што е најдобро. Секогаш се покажало како точно. Не заебавај ...
Рафа Бенитез го остави тимот во лоша состојба. Не дека тој е крив, ама Ливерпул ја фати надолнината, а да се закочи, многу е тешко.
Е сега, некои фанови како тебе, сакаат преку ноќ, еден мизерен тим да стане шампион.

Има две страни на твојата приказна:

Или не сакаш да признаеш дека константно грешиш во врска со Хоџсон.
Или ептен си разочаран, па размислувањето во гнев и во афект ти е полошо од Велија Рамковски.

Јас сметам дека ти си по стручен и поадекватен од целиот стручен штаб во Лиеврпул, како и поменаџџерски настроен од целиот Одбор на Ливерпул. Па затоа, од пред телевизор, знаеш како стојат работите.

Јас искрено, не знам многу, ама со постојано бркање на тренерите не се постигнува ништо.

Замисли Шалке, Депортиво, Рома, Јувентус, ... да ги спакуваа тренерите веднаш откако почнаа да бележат лоши резултати.
Туку, ај да не ти правам споредби со други лиги, таму играат фудбал со тегли полни со ајвар, не со топки.
 

Стеф...

30.05.1980 Time when the legend was born...
Член од
16 април 2009
Мислења
364
Поени од реакции
39
Тоа е една од работите шо не ги сфаќа.Коа беше Бенитез,он му беше крив.Сеа овој му е крив.Во моментов и Чак Норис да дое и он ќе му биде крив.Никако да ги окриви играчите,неееееее......Само менаџерите се криви,они играат на теренот,они се праат.И Англиско е центар на светот,другите лиги се ко 3тета во Македонија.Па шо знаат тие од Италија или па од Германија.Врска си немаат.
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Абе ако не па сите се криви само менаџерите не се. Затоа Интер коа освои титула сите викаа браво бе што добар тим се, Снајдер, Ето, Милито... Никој не викаше Мурињо ја тепаше Барса или Мурињо ги тепаше Челзи. Или сум се помешал малце тимот на Интер го викаа Специјалниот а не тренерот. Со ваква игра на гости јас незнам што очекувате вие. Пораз од Стоук, нерешено со Виган, пораз од Евертон, од Тотенхем, од Сити... Епа извини ама ако сезонава не влеземе во топ 4 никој нема да ти дојде во клубот. Сите доаѓаат за пари и за да се борат за титула да играат во Лига шампиони, никој не доаѓа да му помогне на клубот затоа што ние тука навиваме за него или клубот имал историја. И Лидс има историја ама зашто не иде некое играчиште да му помогне??? Така да Superstarpizza имаш моја подршка за тоа што го пишуваш така да си знаеш! А за дечково од Барса фан клубот нека си глеа неговиот двор немора тука да дели експертизи. поздрав
 

Велко камионџијана

Кенгur Lavoви гроup
Член од
20 март 2009
Мислења
379
Поени од реакции
98
Абе ако не па сите се криви само менаџерите не се. Затоа Интер коа освои титула сите викаа браво бе што добар тим се, Снајдер, Ето, Милито... Никој не викаше Мурињо ја тепаше Барса или Мурињо ги тепаше Челзи. Или сум се помешал малце тимот на Интер го викаа Специјалниот а не тренерот. Со ваква игра на гости јас незнам што очекувате вие. Пораз од Стоук, нерешено со Виган, пораз од Евертон, од Тотенхем, од Сити... Епа извини ама ако сезонава не влеземе во топ 4 никој нема да ти дојде во клубот. Сите доаѓаат за пари и за да се борат за титула да играат во Лига шампиони, никој не доаѓа да му помогне на клубот затоа што ние тука навиваме за него или клубот имал историја. И Лидс има историја ама зашто не иде некое играчиште да му помогне??? Така да Superstarpizza имаш моја подршка за тоа што го пишуваш така да си знаеш! А за дечково од Барса фан клубот нека си глеа неговиот двор немора тука да дели експертизи. поздрав
Јас сум претставник на експертизата на Реал од Мадрид. Нека не те збунува мојот стајлинг.

И еве, да претпоставиме дека ти и останатите кои ја сакате главата на Рој Хоџсон сте во право.
Претпоставувам дека истото го сакавте и кога Рафа беше тренер.
Rafa out викавте, нели?
По претпоставка дека ситуацијата со Ливеропул е сега уште полоша од времето на Рафа (кои многумина го бараат назад), испаѓа дека, со смена на тренерската позиција, things are getting worse.

Сакавте да лета Рафа? Добивте послаб Ливерпул. Што ви гарантира дека Ливерпул во вакво чуствително доба нема да е полош после заминувањето на Рој Хоџсон? Што ако е полошо? Ке сакате и новиот тренер да биде избркан?

А тоа што тепаат дома, а на гости се дрва, сигурно не е кривица на тренерот. Илјада проценти ...

Ајде, здраво.
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Јас сум претставник на експертизата на Реал од Мадрид. Нека не те збунува мојот стајлинг.

И еве, да претпоставиме дека ти и останатите кои ја сакате главата на Рој Хоџсон сте во право.
Претпоставувам дека истото го сакавте и кога Рафа беше тренер.
Rafa out викавте, нели?
По претпоставка дека ситуацијата со Ливеропул е сега уште полоша од времето на Рафа (кои многумина го бараат назад), испаѓа дека, со смена на тренерската позиција, things are getting worse.

Сакавте да лета Рафа? Добивте послаб Ливерпул. Што ви гарантира дека Ливерпул во вакво чуствително доба нема да е полош после заминувањето на Рој Хоџсон? Што ако е полошо? Ке сакате и новиот тренер да биде избркан?

А тоа што тепаат дома, а на гости се дрва, сигурно не е кривица на тренерот. Илјада проценти ...

Ајде, здраво.
Чекај полека малце сеа. Јас лично не праам разлика меѓу Бенитез и Рој. Јас вака глеам на работите. Од Ливепул очекувам пласман во Лига на Шамипони. Бенитез не успеа да заврши во топ 4, Рој нема да заврши во топ 4. А дали ќе бидеме 5, 8 , 10 или 15 не ми мења ништо. Најбитен е пласманот во ЛШ кој носи пари и привлекува играчи. И да јас сакав да си оди Бенитез затоа што јас прво и основно сакам тимот да игра убав фудбал и да се бори на секоја утакмица. Од Бенитез тоа го немаше. Дури на крај и играчите не беа задоволни од него. Ако ти текнува предходната година битна утакмица се играше со бирмингем на гости и на 1-1 во 60 минута он го извади Торес и го стави Нгог. Во тој момент го покажаа Џерард како негодува. Значи дека стварно нешто не чинеше.
А зашто би гледал така негативно дека после Бенитез било полошо со Рој па сега после Рој пак да биде уште полошо. Зашто да не мислам дека со нов тренер ќе се смени играта на Ливерпул на подобро? Ако е така тогаш никој не треба да мења тренер затоа што секоја промена е лоша... ова не ти го разбрав баш. Поздрав
 

Стеф...

30.05.1980 Time when the legend was born...
Член од
16 април 2009
Мислења
364
Поени од реакции
39
Како и да е,шо и да пишувате е залудно.Рој ќе остане.Пак ќе речам,има платени луѓе шо мислат така дека е подобро,отколку да се смени на пола сезона,со више започнато праење на тимот од страна на Рој.Кој и да дојде во Ливерпул моментално ќе има каде каде полоши резултати.Еве збориш дека Рој на гости игра дефанзива.Ако ја глеаше утакмицата со Њу Касал ќе ти станеше јасно дека грешиш.Целата грешка беше на играчите.Почнувајќи од Шкртел и Конченски па се до Торес.Зошто не глеате малце по реално.Сфаќам дека играчите се мн поважни од било кој тренер да дојде,ама они играат,тие се тие кој праат грешки во одбраната,тие се тие кој неможат едно водство да задржат....Тактиката на Рој е таа,испроба неколку тактики,виде дека иде подобро со 2ца шпицеви и продужи така,ама ете пак нема резултати.
 
G

GucciMane

Гостин
Јас сум претставник на експертизата на Реал од Мадрид. Нека не те збунува мојот стајлинг.

И еве, да претпоставиме дека ти и останатите кои ја сакате главата на Рој Хоџсон сте во право.
Претпоставувам дека истото го сакавте и кога Рафа беше тренер.
Rafa out викавте, нели?
По претпоставка дека ситуацијата со Ливеропул е сега уште полоша од времето на Рафа (кои многумина го бараат назад), испаѓа дека, со смена на тренерската позиција, things are getting worse.

Сакавте да лета Рафа? Добивте послаб Ливерпул. Што ви гарантира дека Ливерпул во вакво чуствително доба нема да е полош после заминувањето на Рој Хоџсон? Што ако е полошо? Ке сакате и новиот тренер да биде избркан?

А тоа што тепаат дома, а на гости се дрва, сигурно не е кривица на тренерот. Илјада проценти ...

Ајде, здраво.
Како е можно да не е до тренерот? он ја прави тактиката која мисли дека е соодветна за дадена утакмица и им дава инструкции..во нашиов случај одбрана и само одбрана, едино ако бркаат резултат може да се напаѓа...
Чекај полека малце сеа. Јас лично не праам разлика меѓу Бенитез и Рој. Јас вака глеам на работите. Од Ливепул очекувам пласман во Лига на Шамипони. Бенитез не успеа да заврши во топ 4, Рој нема да заврши во топ 4. А дали ќе бидеме 5, 8 , 10 или 15 не ми мења ништо. Најбитен е пласманот во ЛШ кој носи пари и привлекува играчи. И да јас сакав да си оди Бенитез затоа што јас прво и основно сакам тимот да игра убав фудбал и да се бори на секоја утакмица. Од Бенитез тоа го немаше. Дури на крај и играчите не беа задоволни од него. Ако ти текнува предходната година битна утакмица се играше со бирмингем на гости и на 1-1 во 60 минута он го извади Торес и го стави Нгог. Во тој момент го покажаа Џерард како негодува. Значи дека стварно нешто не чинеше.
А зашто би гледал така негативно дека после Бенитез било полошо со Рој па сега после Рој пак да биде уште полошо. Зашто да не мислам дека со нов тренер ќе се смени играта на Ливерпул на подобро? Ако е така тогаш никој не треба да мења тренер затоа што секоја промена е лоша... ова не ти го разбрав баш. Поздрав
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom