Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.576
Поени од реакции
11.485
А кој будала му дозволува на стариот да управува со трансферите???Него итно да му се забрани да гледа играчи а камоли да носи!!! Далглиш нека почне со тоа носење играчи а старкава ако продожи вака нека се губи!!!

--- надополнето ---

А и сегашниве газди си се криви!! Постави му ултиматум и готово!!!
 

Стеф...

30.05.1980 Time when the legend was born...
Член од
16 април 2009
Мислења
364
Поени од реакции
39
Баш со ултиматуми нишо не се постигнува.Така има поголем притисок менаџерот и послаби резултати се покажуваат.И треба да сфатите дека нејќе секој да дое во ваков тим...Пак ќе повторам по мн те постови,оваа сезона не очекувајте нишо.Треба време дур се напраи вистинскиот тим.Минатата и оваа сезона беа жртвувани.Да се надеваме дека од наредната ќе се вратат по правилниот пат и дека ќе се радуваме со некаква титула...
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
нема потреба од ултиматум, со изјави од типот дека ке биде изненадување ако тепаме во недела е доволно јасно за менталитето на тренерот-midtable тренер!!! Ма дај му шут карта и да не го глеам тоа грдо магаре...Картлон Кол ке ми го носел, мамата негова. Се сложувам со сите погоре...Хоџсон под итно аут.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.576
Поени од реакции
11.485
E па баш дека нема притисок е вака!!! Стариот си има земено слобода и прави што сака!!! А ако оваа сезона се жртвува тогаш поздрави се со клубот!!! На лето ќе си одат сите па после дури се состави нов тим ќе требаат 100 години!!!!

--- надополнето ---

Не ја барам главата на Рој.....сеуште....ама ако продолжи вака......има да го нема!!! а за тоа дека LFC Transfer Speculations е реномирана група или сајт или како сакате......тогаш јас сум Џерард!!!
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Апсолутно нема потреба да му се дава шанса!!! Тргнете само од изјавите што ги дава...како може да водиш тим како Ливепрул и ако тепаш со тотенхем тогаш ке биде изненадување. Менаџер во денешно време не е само тактика. Имаш односи со јавност, односи со играчи...а да не збориме што е апла конзервативен и во несклад со времето. Мислам...тактика долга топка, кој уште ја применува???
Јас лично преферирам понапаѓачки ориентиран тренер па макар бил тоа и Рајкард него ли грдово патче! Преферирам да нападнат па да си изгубат поштено него ли да не пробуваат да нападнат. Значи не може да бидам поише против Хоџсон. Ако на нешто треба да се фрли пари тоа е на тренер.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.576
Поени од реакции
11.485
ако добро видов на лајф скор стоук 1 - 1 сити!! се надевам не е грешка!! ама по правило ние утре или губиме или нерешено прекусила!!! не можеме да искористиме кикс на ривалите....тоа станува веќе закон!!!
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
мене утре ми мирса на нерешено.иако би требало да победиме. Само бејл и Модрич да се затворат, се знае кој им ја држи играта. Секако под услов ВДВ да не игра. Крауч и Дефо не би требало да се проблем. Једино ме плаши офанзивниот Џонсон наспроти Бејл, ако примаме голови сигурно ке се од таа страна.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.576
Поени од реакции
11.485
Дека нема да победиме тоа е сигурно 200%!!! Mark my words!!!
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
мене утре ми мирса на нерешено.иако би требало да победиме. Само бејл и Модрич да се затворат, се знае кој им ја држи играта. Секако под услов ВДВ да не игра. Крауч и Дефо не би требало да се проблем. Једино ме плаши офанзивниот Џонсон наспроти Бејл, ако примаме голови сигурно ке се од таа страна.
Ниеден нормален тренер нема да го стави Џонсон на Бејл, туку би го задолжил Кајт да го чува Бејл. Се надеваме сите тука дека Хоџсон е нормален тренер и така ќе постапи. Дискутиравме за тоа на предходната страна.

А и бај д веј, Бејл веќе не е играч од одбраната, туку редовно си стартува како играч од средината по лева страна, а Асу-Екото си е лев бек.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.576
Поени од реакции
11.485
Абе ова не е можно еј!!! :nerv: Толку ретардиран тим да постои ова е стварно чудо!!! Од газди преку извршни директори и менаџер,па играчи се до навивачи!!!! Едноставно кога читам што пишуваат збеснувам!!! Па овие сите на бесилка треба носење!!! Ајде газдиве нешто ќе тропнат.....па потоа Хоџсон ќе излезе со изјави од типот:не можеме да победиме....тешко ќе биде......овој не ми чини...оној не ми чини....сакам да го купам Кол, Касано,Вучинич,Круз,Кержаков, го сакам овој го сакам оној(и тоа сите токмаци-едноставно да се немало креативен играч)!! Потоа играчиве ќе искочат во јавност.....ако не бидеме 4ти јас си одам...јас по него...јас пари сакам....јас Рој не го сакам итн....па на крај 'навивачиве' со нивните глупави филозофии....да го продадеме Реина, да го продадеме Агер, ајде Торес да го продадеме.......па на крај Кајт за Мексес би го трампале....боже боже!!! Може и ќе се среди тимот....Хоџсон може да го среди...ако му се дадат пари и да си донесе негов тип на играчи!!! Се сеќавате со Фулам прво се борше за опстанок па 7 ми и на крај лани финале!! Е сега проблемот е во тоа што не сакам да гледам таков Ливерпул!!!Со копачи без креативен играч!!!Само со буфтање и тепање!!!!
Затоа сите нека си ја чукнат главата и нека размислат малку оти вака ништо не правиме!! И под тоа сите мислам буквално на сите...од газди,директори,менаџер преку играчи па се до 'фанови' !!!! И да....нека ја освои Јунајтед 19ката!!! Ваљда тогаш ќе се свестите сите!!!

--- надополнето ---

П.С
Стартните 11 за утрешниот натпревар:
Reina; Johnson, Carragher, Skrtel, Konchesky; Kuyt, Lucas, Meireles, Rodriguez; Ngog, Torres.
Замени: Jones, Kelly, Kyrgiakos, Aurelio, Shelvey, Cole, Babel.
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Колега Роземберг пак влезе во елемент? Уствари секогаш си, ама чат пат знаеш ептен да навлезеш :)

Гледам и јас по фејсо официјален состав као демек, ама на официјалната изгледа ќе касни до утре, саат време пред утакмица да го објават...
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.576
Поени од реакции
11.485
Оди по форуми по фесјбуци итн па да видиш што пишуваат твоите ценети со-навивачи!! Па потоа види ги изјавите на играчите и менаџерот и ќе видиш дека не сум далеку од вистината!!! А друга работа тастатурата ми заебава и ме нервира....по 3 пати ги препишувам зборовите а и кога ќе се додадат личните проблеми ова со Ливерпул доаѓа како шлаг на тортата!!!Па нека гледаат да изгубат утре...:tapp: и да...ако донесат некои од оние кретени со кои сме поврзани и официјално нема да го гледам Ливерпул!! Немам намера да си трошам интернет за да гледам како некои инвалиди се влечат по терен!!Едино на тв ако почнат да го даваат!!!

--- надополнето ---

Ајде да видиме и овој какви глупаци ќе скаутира:
Harry Redknapp го обвини Damiel Comolli откако еден од главните скаути на Tottenham, Steve Hitchin премина во Liverpool.
"Steve беше одличен, веројатно нашиот најдобар скаут во Европа."
Steve Hitchin во Tottenham беше задолжен за откривање на фудбалски таленти низ терените во Франција!

--- надополнето ---

И да: ОТКРИТИЕТО НА ХОЏСОН:

Roy Hodgson: - " Сега сфатив дека тимот кој Рафа ми го остави не е баш слаб како што мислев кога бевме во онаа фаза на порази во почетокот на сезоната. Се запознав со секој фудбалер многу подобро и имам јасна слика пред себе кој што треба да прави во тимот. Во јануари нема ни да ни требаат толку многу засилувања како што мислев, но 1-2 играчи би ја завршиле работата."

Е па кои се тие 2ца дебили многу ме интересира!!!!
 
Член од
26 мај 2010
Мислења
135
Поени од реакции
4
баце роземберг извини вака ама немора баш се од фан клубот од фб да пренесуваш овдека, извини вака али цело време те следам некако непромашуваш да го цитираш некого.........
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.576
Поени од реакции
11.485
Па ги учам баце затоа!!! Ама некако не оди....ќе треба на полагање да одат!!! Овие не ама оние од фб да!!!Инаку не промашувам - за тоа си во право!! Нема бегање од испит кај мене!!!И извини ама ќе морам и ова да го ставам!!

Рој е лут на новинарите кој велат дека Пачеко го напушта Ливерпул во зимскиот преоден рок и уште еднаш ги негираше гласините и нагласи дека Шпанецот никаде не си оди !!

Браво стари...напредуваш....поправена ти е слабата!!! Oдиме на 2 +
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Што толку запнавте да плукате по Карлтон Кол? Со оглед на тоа дека си оди Бабел ќе нема кој да ви грее клупа а Карлтон Кол е печен затоа.. да му биде златна резерва на Ел Нињо.:)
За резерва си е супер Кол, цел живот е во Премиер Лигата и е навикнат на разни срања !
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom