Фан Клуб: Италија

Член од
4 октомври 2010
Мислења
8.059
Поени од реакции
14.184
А зошто не беа вклучени барем во прелиминарниот список играчи како Сантон,Аквилани,Кваљарела,Пепе ?? Сезонава сите изиграа солидно..
Аквилани од јануари поради повреда (плус политиката на клубот) нема изиграно повеќе од 5 натпревари за Милан. Има силна конкуренција во средина во Италија и не би било фер да дојде играч кој има играно толку малку натпревари последните 4-5 месеци.

Пепе исто имаше слаба полусезона, а е и доста просечен играч, не знам дали воопшто се вклопува во играта која ја наметнува Прандели.

Кваљарела плати за тешката повреда од претходната сезона. Не можеше да избори место во Јуве, а не во Италија.

Сантон не е повикан затоа што беа повикани Кришито, Балзарети, а исто на таа позиција може да играат Киелини и Огбона. Нема место за него.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.248
Поени од реакции
3.269
De Rosi i Borini mislim deka ke zavrsat mnogu rabota...Borini mora da bide vo pocetniot sostav sto saka neka e ...
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Борини пред Касано, Балотели па и Ди Натале сигурно дека ќе биде.
Има време за него, од наредното ЕП и СП може да се најде во први 11 али ова ЕП многу тешко, бар тоа е моето мислење.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.248
Поени од реакции
3.269
Борини пред Касано, Балотели па и Ди Натале сигурно дека ќе биде.
Има време за него, од наредното ЕП и СП може да се најде во први 11 али ова ЕП многу тешко, бар тоа е моето мислење.
Ne e stabilen Baloteli,so 1 poteg moze da ja prativ vo nepovrat utakmicata...Kasano ima kvalitet ama posle toa sto mu se sluci,covekot mora da odmara,jako tempo ke e ova za nego...Di Natale nemoze sekoj 3 den da igra ...Taka da Borini go gledam kako lider vo napadot :)
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.260
Поени од реакции
8.371
Ne e stabilen Baloteli,so 1 poteg moze da ja prativ vo nepovrat utakmicata...Kasano ima kvalitet ama posle toa sto mu se sluci,covekot mora da odmara,jako tempo ke e ova za nego...Di Natale nemoze sekoj 3 den da igra ...Taka da Borini go gledam kako lider vo napadot :)
Да бе Касано бил на 1000 прегледи на уште 300 консултации со стручњаци и му кажале дека може да игра , па крај краева и Прандели мислите на слепо го викнал во екипа? Дај не судете пред време. Tи знаеш од форумов у каква состојба е Касано:tapp: Исто и Балотели со 1 потег да ја птати утакмицата во неповрат... сигурен сум дека влијанието на Буфон Киелини Пирло Де Роси Прандели па и Касано е 3 пати поголемо од влијанието што го добива од играчи што преку ноќ се собраа во Манчестер Сити. Многу лоша слика се ствара за Балотели ама ако ќе видиме дали ќе однесе утакмица во неповрат со потег или ќе реши утакмица со потег...
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
Вечерва со почеток од 20:45 ИТАЛИЈА ќе го игра својот прв подготвителен натпревар за Еуро 2012 против Русија има најава дека спортклуб ќе го имитува овој настан директно(y)
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.301
Поени од реакции
86.208
Ај да видиме што глупост ќе направи Балотели :icon_lol:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Вечерва со почеток од 20:45 ИТАЛИЈА ќе го игра својот ЕДИНСТВЕН подготвителен натпревар за Еуро 2012 против Русија има најава дека спортклуб ќе го имитува овој настан директно(y)
Малку те попрајв. Прандели кажа дека нема да е проблем тоа што не играат многу подготвителни оти таа работа ја средија на тренинзи ама исто така кажа дека му требале подготвителните за да проба неколку тактики.
Малку ми е матно ова оти пред неколку месеци бараше да има почести тренинзи со потенцијалните репрезентативци, нормално ова беше одбиено од клубовите.

Инаку Натпреварите на репрезентацијата мислам дека ги даваат редовно на РаиУно па белки нема да е проблем ова нешто.
--- надополнето: 1 јуни 2012 во 11:08 ---
Ne e stabilen Baloteli,so 1 poteg moze da ja prativ vo nepovrat utakmicata...Kasano ima kvalitet ama posle toa sto mu se sluci,covekot mora da odmara,jako tempo ke e ova za nego...Di Natale nemoze sekoj 3 den da igra ...Taka da Borini go gledam kako lider vo napadot :)
Балотели е мал ризик али имај во предвид дека многу напаѓачи се неразбрани баш како него.
Најјак ми беше со изјавите нема да напрам глупост на Еуро го давам мојот збор дека ќе бидам послушен.
И оп после репортажата на ББЦ за расизмот кај домаќините изјави ако некој фрли со банана по мене ќе го убијам :D
--- надополнето: 1 јуни 2012 во 11:08 ---
De Rosi i Borini mislim deka ke zavrsat mnogu rabota...Borini mora da bide vo pocetniot sostav sto saka neka e ...
Ама признај за Рома навиваш !
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.900
Поени од реакции
8.758
Да бе Касано бил на 1000 прегледи на уште 300 консултации со стручњаци и му кажале дека може да игра , па крај краева и Прандели мислите на слепо го викнал во екипа? Дај не судете пред време. Tи знаеш од форумов у каква состојба е Касано:tapp: Исто и Балотели со 1 потег да ја птати утакмицата во неповрат... сигурен сум дека влијанието на Буфон Киелини Пирло Де Роси Прандели па и Касано е 3 пати поголемо од влијанието што го добива од играчи што преку ноќ се собраа во Манчестер Сити. Многу лоша слика се ствара за Балотели ама ако ќе видиме дали ќе однесе утакмица во неповрат со потег или ќе реши утакмица со потег...
Убаво пиша за Касано, човекот е спремен, кога зборуваме буквално за неговото здравје, но има недостиг на утакмици, не е влезен во ритам ..
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.260
Поени од реакции
8.371
Убаво пиша за Касано, човекот е спремен, кога зборуваме буквално за неговото здравје, но има недостиг на утакмици, не е влезен во ритам ..
За тоа колку ќе понуди неможам да гарантирам, а и сите читавте Прандели дека него го наметнуваше како главен дел од нападот на новава Италија. А тоа колку е влезен во ритам и неговата подготвеност на турниров и не игра некоја значајна улога пошто се играат 6 утакмици се на се. Се играат во рок од 20 дена 6 утакмици и најспремен да е некој... може да се доживее пад. Тука работа ќе има и Прандели тоа да не се осети тоа ...
Еве го и распоредот више кога дебатираме:
Групи
Sun 10th June Gdansk Spain v Italy 19.00
Sun 10th June Poznan Rep of Ireland v Croatia 21.45
Thu 14th June Poznan Italy v Croatia 19.00
Thu 14th June Gdansk Spain v Rep of Ireland 21.45
Mon 18th June Gdansk Croatia v Spain 21.45
Mon 18th June Poznan Italy v Rep of Ireland 21.45
Четвртфинале
Sat 23rd June C - Donetsk 1st Group C v 2nd Group D 21.45
Sun 24th June D - Kiev 1st Group D v 2nd Group C 21.45
Полуфинале
Wed 27th June Donetsk Winner A v Winner C 21.45
Thu 28th June Warsaw Winner B v Winner D 21.45
Финале
Sun 1st July Kiev 21.45
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Вечерва сите очи вперени во Балотели..да видиме каква иновативност со глупостите ќе покажи:vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom