Фан Клуб: Јувентус

Член од
28 октомври 2010
Мислења
354
Поени од реакции
102
Па дечкото е посвоено африканче,додека играше во Италија беше вреѓан со све и свашта,највеќе по расна основа,и уште игра,т.е се молеше да игра за Италија така да не се сомневам дека ќе даде 100% на Европсково.Ама од времето на Замброта,Каморанези,сега немаат ниту еден асален крилен бек и офанзивно крило,а без тоа тешко.
Епа прандели има друг начин на игра изгледа, пошто ако му требаше офанзивно крило, пепе можеше да го земи
А за офанзивен бек има, маџо пример
е сега квалитетот е различен ама се надокнадва со напорна работа и трчање
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Можеби, се сомневам во светски рамки..
Во светски рамки Манчестер Јунајтед има најмногу фанови па Реал па Барса, јас ти зборам за Италија... Стави се во положба на италијаните што навиваат за Интер, на европсково ќе треба да навиваат за пола тим на Јуве :icon_lol: Треба да се крстат во Буфон, Киелини, Пирло ... Еве и другар ми ( потпишан inter fan ) навива за Италија од секогаш, значи типацот не е свесен дека е јувентино хахаха
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Сите се за Јуве само не признаваат:)

Еве што праеле муабет Касерес и Суарез,се избацува и Кавани колку да мрчи:D

Suarez: Hey Caceres, how is life in Juventus?

Caceres: Great, we won the league & went undefeated un...

Cavani: Until we beat you for the cup, hahaha

Caceres: No worries, we will win the Super Coppa, how is life in Liverpool Suarez?

Suarez: Not too good but we did win a cup & are in Europa League

Caceres: Not to worry, it could've been worst...

Suarez: How?

Caceres: You could've join Inter & end up like Forlan...:D
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.867
Поени од реакции
6.379
Добро бе луѓе , дали сме единствениот тим што сеуште ги нема објавено официјалните дресови за наредната сезона ? Или сеуште се мислат дали 2или3 ѕвезди да шијат :eek:
 
С

сашенко

Гостин
Ке изненадат у последен момент со некои вансериски бои и цветчиња на дресовите:pos:
 
A

apidrone

Гостин
Кавани > Суарез, според мене. Проблем е филмаџијана.
 
С

сашенко

Гостин
A Вучко Џеко Суарез напад? :cool: Нормално, ако му се дават пари на Ањели. Да ги земеме уште и Верати и Асамоа и Цисоко за бек :vozbud:
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
A Вучко Џеко Суарез напад? :cool: Нормално, ако му се дават пари на Ањели. Да ги земеме уште и Верати и Асамоа и Цисоко за бек :vozbud:
Полека братче смири хормони:D

еве од мене,напад хмм,зависи од ситуацијата,Игуаин останува,РВП најверојатно,Кавани невозможна мисија,значи Суарез останува едино Дамиао ако изненадат.

Средина - Азамоа прв избор е ваљда,овој да дојде средината ќе биде партали и онака средината ни е најјака у Сериа А,ќе треба уште некој,Наинголан?

за одбрана,Бокети се спомнува,знам дека дур беше во Џенова беше многу јак,сеа е повикан за европско,и уште еден лев бек,Армеро или некој.

Поедноставно амин:)
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.033
Добро бе луѓе , дали сме единствениот тим што сеуште ги нема објавено официјалните дресови за наредната сезона ? Или сеуште се мислат дали 2или3 ѕвезди да шијат :eek:
И јас препрекав за дрес нов,и пари си имам тргнато на страна и све ама ќе си почекаме...Баш пред недела две се зачитав негде и приметив дека договорот со balocco им истеква на 30ти јуни а 3годишниот договор со JEEP им почнува на 1ви јули шо значи тогаш да очекуваме.Исто и овие сегашните дресој ги имаја промовирано на 5ти јули 2011та
а за то како ќе изгледат многу викат дека нема да забегват многу од тие шо "наводно" се leaked дресој и ги имаше и тука постирани пошто и за лани така беше, а многу е веројатно розевио да си остани како трет дрес
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
И јас препрекав за дрес нов,и пари си имам тргнато на страна и све ама ќе си почекаме...Баш пред недела две се зачитав негде и приметив дека договорот со balocco им истеква на 30ти јуни а 3годишниот договор со JEEP им почнува на 1ви јули шо значи тогаш да очекуваме.Исто и овие сегашните дресој ги имаја промовирано на 5ти јули 2011та
а за то како ќе изгледат многу викат дека нема да забегват многу од тие шо "наводно" се leaked дресој и ги имаше и тука постирани пошто и за лани така беше, а многу е веројатно розевио да си остани како трет дрес
Кога ќе искочи земи и за мене,L бројче:rolleyes:
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.288
Мирко - Џеко - Јоветич

БалканЈуве! :drk: :icon_lol:
Јоветич е инвестиција на деценијата ама кој да ме послуша :facepalm: и амаумри да го вратиш покрај него ќе растура,не пак Кавани да го донесиш........
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
ко шо сум малер јас,ко ќе земам дрес другио ден со некоја ѕвезда ќе потпишат ќе ме заебат
Па дај ти купи пред време, за да бидеме сигурни дека ќе донесат ѕвезда :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom