Сонови, толкување на сонови

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.474
Поени од реакции
3.277
Што значи тоа коа сонувам дека ми се клати заб и скоро да ќе ми падне, ама ептен реално чувство, и во сонот праам било што, ама цело време со јазикот го клатам забот, ептен пред откачување ми е, ова го сонувам почесто.
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
Што значи тоа коа сонувам дека ми се клати заб и скоро да ќе ми падне, ама ептен реално чувство, и во сонот праам било што, ама цело време со јазикот го клатам забот, ептен пред откачување ми е, ова го сонувам почесто.
obicno e nekoja bolest(vo slucajov na povidok , a ne mora da znaci deka ke se sluci, zabot ne ispagja) ili nekoj neprijaten nastan koj ke ti donese slicno ili isto cuvstvo kako sto imas vo sonot koga go klatis(ili vadis) zabot... , ne obrakjaj vnimanie premnogu na ova , moze ( a i najverojatno) da pomine so nisto
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
Од мое искуство,ако ПАДНЕ заб е смрт на некоја особа.Викаат ако е напред,близок,а ако е позади подалечен.Мене ми се случи да сонувам предните заби да ми паднат,без да ми се клатат,и за една недела почина татко ми.
 
Член од
8 јули 2009
Мислења
68
Поени од реакции
0
sto bi znacelo ova: vcera sonuvav bese noke vo sonot i bev kacena nekade na nekoja povsina i naenas silna svetlina od nebo blisna i vo sonot se ukociv od strav ,naednas nebovo se otvori i zvezi ogromni imase ogromna svetlina i sive horoskopski znaci mn jasno se gedaa jas pomisliv deka ke se unistit svetov stvarno se preplasiv ,no nabrzo se se smiri i se vrati vo normala no nad mojava kujka vidov ogromen lik na svetica koja stoi kako da ne e ziva. so bi mozelo ova da znaci?
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
alcyone_central_sun.jpg
sto bi znacelo ova: vcera sonuvav bese noke vo sonot i bev kacena nekade na nekoja povsina i naenas silna svetlina od nebo blisna i vo sonot se ukociv od strav ,naednas nebovo se otvori i zvezi ogromni imase ogromna svetlina i sive horoskopski znaci mn jasno se gedaa jas pomisliv deka ke se unistit svetov stvarno se preplasiv ,no nabrzo se se smiri i se vrati vo normala no nad mojava kujka vidov ogromen lik na svetica koja stoi kako da ne e ziva. so bi mozelo ova da znaci?
.. . Hunab - K'u .. .Alcyone...centralnoto sonce , izvorot ...blagodarenie na koj postoi zivotot ..okolu nego site horoskopski znaci , energijata koja ja zraci simbolicno pretstavena preku znacite , ...Zastitena si devojko , nemoj da se plasis od toa sto doagja i od bilo sto povrzano so 2012,svetot nema da bide unisten, ubavo si videla deka si zastitena... a i ne si samo ti...
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
Ах бре овие соништа... Многу често сонувам како сум во друга земја и таму живеам... Ама премногу често и секогаш во различна земја...
Веќе почнав да се прашувам дали имаат значење некои вакви соништа, што се повторуваат...
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
Ах бре овие соништа... Многу често сонувам како сум во друга земја и таму живеам... Ама премногу често и секогаш во различна земја...
Веќе почнав да се прашувам дали имаат значење некои вакви соништа, што се повторуваат...
..dali mozebi se nezadovolen od realnosta i od momentalnata situacija vo koja si, i baras nesto drugo , drugi uslovi,drugo mesto , drug zivot... razmisli vo taa nasoka

p.s. da ne ja sonuvas i Japonija , posto imeto ti e malce istocnjacko, kako na bruce lee... :) :)...
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
..dali mozebi se nezadovolen od realnosta i od momentalnata situacija vo koja si, i baras nesto drugo , drugi uslovi,drugo mesto , drug zivot... razmisli vo taa nasoka

p.s. da ne ja sonuvas i Japonija , posto imeto ti e malce istocnjacko, kako na bruce lee... :) :)...
хм... може и да има такво значење...

п.с. уште таа земја не сум ја сонувала :icon_lol:
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Јас прв пат пишувам тука. Вчера сонував како добив братче (веќе имам еден брат). Во просторија бевме јас, бебето и баба ми (на мајка ми мајка). На други луѓе не се сеќавам и мислам дека немаше. Лежеше во креветче и кога го погледнав (прв пат) видов дека целосно личи на мене (длабоко почувствував дека е така) и почнав силно да плачам од среќа и имав некои измешани чувства... Таков сон никогаш не сум имал. Беше толку реално, целосно ме исполни... Прочитав дека можело да значи конечно осознавање на сопствените квалитети. Некој да даде свое мислење? :)
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Втор пат го сонувам истиот сон. Доаѓа некој кај нас дома и ни кажува дека нашиот стан уствари не е повеќе наш, дека него државата му го дала и сега мораме да се иселиме. И одеднаш моите почнуваат брзо да се пакуваат и ја и брат ми почнуваме да ги пакуваме прво книгите, ги ставаме во ранци, па после се останато. И на крај уствари се што се гледа само сме спакувале, а останатото по шкафови што е го оставаме и мајка ми вика ај ќе дојдеме друг ден да си собереме се.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Што значи да сонуваш една жена со женско дете од отприлика 2 годинки, нејзино беше детево, а во реален живот нема дете, уствари може и да е трудна ама не сум сигурна. Што и да сонувам јас и пото се остварува а ептен ретко сонувам, затоа сакам да знам :)
 
Член од
26 декември 2008
Мислења
608
Поени од реакции
236
Имаше поп правеше нешто според нашиве православни обичаи, а јас и другите бевме до него, едно време јас
заприметив дека имам прашина налепено на блузата
и се истресив малку од прашината и таа се налепе врз предниот горен дел на облеката на попот, тој тоа не го виде
ама мене ми беше непријатно поради и потоа таа прашина што јас истресов од мене и се налепи на попот формира прекрасен крст на неговата облека од прашина, јас му реков види го крстот од прашината на твојата облека како да се работи за
чудо кое се случило и толку сонот заврши.
--- надополнето: 8 јуни 2012 во 15:49 ---
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
Имаше поп правеше нешто според нашиве православни обичаи, а јас и другите бевме до него, едно време јас
заприметив дека имам прашина налепено на блузата
и се истресив малку од прашината и таа се налепе врз предниот горен дел на облеката на попот, тој тоа не го виде
ама мене ми беше непријатно поради и потоа таа прашина што јас истресов од мене и се налепи на попот формира прекрасен крст на неговата облека од прашина, јас му реков види го крстот од прашината на твојата облека како да се работи за
чудо кое се случило и толку сонот заврши.
--- надополнето: 8 јуни 2012 во 15:49 ---
...kolku si religiozen???... licnost kako tebe ne bi trebalo da e vrzan so bilo kakva dogma ili ogranicuvanje... treba da bides nad religijata i ogranicenosta ... treba da se oslobodis od krstot...ostavi im ja religijata na popovite zaedno so krstot i obicaite , sledi se sebe si i svoeto srce , tuka treba da bide vistinskata verba, tuka ke pronajdes se sto ti e potrebno , se ostanato samo ke te koci i ke te sprecuva da napreduvas, znaes koga i zosto se sobira prasinata....se osloboduvas od nea,neka ne ti bide neprijatno... ti posakuvam uspeh!!!
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
obicno e nekoja bolest(vo slucajov na povidok , a ne mora da znaci deka ke se sluci, zabot ne ispagja) ili nekoj neprijaten nastan koj ke ti donese slicno ili isto cuvstvo kako sto imas vo sonot koga go klatis(ili vadis) zabot... , ne obrakjaj vnimanie premnogu na ova , moze ( a i najverojatno) da pomine so nisto
мене пред неколку дена ми се клатеше 4ката или 5ката али не ми падна мислам :/
 
D

Deleted member 55587

Гостин
Баш ноќеска сонував дека сум негде каде што има многу снег, многу снег а јас висам на скеле врз мраз кој полека се топи од сонцето. Се напрегав да се додржам и успеав да не паднам.Потоа се префрлам одеднаж во продавница со бившиот ми другар кој ми беше и дечко како купуваме вино,јас го чекам надвор,а он на два пати искача од продавницата и ми подава украдени чоколади,а јас ги фрлам потаму за да не не фатат као.Во продавницата имало гужва и луѓе во бели мантили.Се сомневаат во нас дека крадеме,не проверуваат али не не фаќаат па задоволни се смееме и си идеме.Додека уште сум била пред продавницата почнало да врне.
Читнав нешо на интернет во врска со појавите во сонот што поединечно значат и се ми вика жал,тага,несреќи....:unsure:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom