PurplePuma заминува за Америка...

Статус
Затворена за нови мислења.

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.368
Поени од реакции
16.568
Бог да чува и Борко да брани :facepalm:
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Море колку честитки за Пумава, ме потсети на една урбана легенда кај мене во селово која имаше мотор Кавасаки од 1400 кубици производство од 80 и некоја. Живееше на 6 кат од зградата без лифт и кога се прибираше го качуваше моторот по скали до 6 кат за да не му го украдат, притоа ги разбудуваше комшиите од зградата и ги викаше за да му помогнат да го качи. Не помагаа ни полиција ни ништо од причина што човекот си беше со документ.
Кога го продаде моторот се собраа цела зграда и му направија банкет. :D
 
Член од
27 јули 2011
Мислења
633
Поени од реакции
241
сега ќе му падне рејтингот на Премиерот за едно 50 % :pos::pos::pos:
му замина верен подржувач на делото и идејата :tapp:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.529
Поени од реакции
22.577
среќен пат и убо да си поминиш и со ум.
и обавезно да користиш заштита, сида има сегде а не само негде
:D.
п.с најако ке биди по некоја година да видиме црнче кое е чисто македонче:)
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.778
Поени од реакции
8.228
Ми се случувале вакви работи и во минатото. Ми влегувала мува во соба и се моткала околу мониторот додека седам на нет. Од тие упорните муви. Ти зуе околу глава, ти слетува на монитор, ти остава флеки...
Сум пробал и да ја смачкам, ама секогаш била побрза од мене. На крај сум и' признавал пораз па само сум мафтал за да се тргне од мониторот. По половина час или цел час мафтање и бркање на мувата, конечно ќе реши да си одлета од собата, а мене мафтањето ми останувало како условен рефлекс. Толку сум бил истрауматизиран што на неколку пати раката сама ми замавнувала. Исто како што и понатаму ќе имам тикови на секое известување од страв дека пhумата ми реплицирала во ЧДА. :D

Среќен пат, пуме. :)
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.308
Поени од реакции
8.437

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Околу 23:00, ако сте сеуште на европско тло, терај некој странец да гласа за Љопа :icon_mrgr:
Среќен пат!
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.308
Поени од реакции
8.437
среќен пат Пума :) Немоj само да потпаднеш под америчко влиjание и да купиш iPhone - запамти ANDROID се THE BEST :D
Не ми ни паѓа на памет јаболкчето ;)
--- надополнето: 26 мај 2012 во 13:06 ---
Ми се случувале вакви работи и во минатото. Ми влегувала мува во соба и се моткала околу мониторот додека седам на нет. Од тие упорните муви. Ти зуе околу глава, ти слетува на монитор, ти остава флеки...
Сум пробал и да ја смачкам, ама секогаш била побрза од мене. На крај сум и' признавал пораз па само сум мафтал за да се тргне од мониторот. По половина час или цел час мафтање и бркање на мувата, конечно ќе реши да си одлета од собата, а мене мафтањето ми останувало како условен рефлекс. Толку сум бил истрауматизиран што на неколку пати раката сама ми замавнувала. Исто како што и понатаму ќе имам тикови на секое известување од страв дека пhумата ми реплицирала во ЧДА. :D

Среќен пат, пуме. :)
Фала Разиеле, и од Америка ќе ти зујам ;)
:love:
--- надополнето: 26 мај 2012 во 13:07 ---
Околу 23:00, ако сте сеуште на европско тло, терај некој странец да гласа за Љопа :icon_mrgr:
Среќен пат!
Лобирам јас за Љопа и преку ФБ, а таму има луѓиња од Сиднеј до Лас Вегас ;)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom