Како влијае марихуаната на здравјето...

  • Креатор на темата MSV
  • Време на започнување

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.537
Поени од реакции
2.229
Абе зошто ти енергично шириш пропаганда дека треба да навиваме за манчестер јунајтед, па уште со аватари еј. И ако некој не навива за манчестер јунајтед ај да го тепаме, навивачи сме. Нцнцнц
Аватарот мој е мојата спортска определба, нигде не сум напишал или отворил тема за тоа колку ќе ти се подобри животот ако навиваш за јунајтед ;)
 
Член од
16 април 2012
Мислења
333
Поени од реакции
217
Аватарот мој е мојата спортска определба, нигде не сум напишал или отворил тема за тоа колку ќе ти се подобри животот ако навиваш за јунајтед ;)
Абе ти конкретно може не, како и јас што немам отворено за конзумирање марихуана. Ама навијачи на манчестер јунајтед тепаат луѓе што не навиваат за тој тим.
Искрено, боље да отвараат теми и таму да ги убедуваат луѓето дека од травки ќе им се подобри животот (за психички здрава и стабилна личност не претставуваат опасност никакви пропаганди) бидејќи се многу полесни да се избегнат (сам си направил избор да ја читаш, не си бил присилен) отколку пропагандите на фудбалските тимови (дресови, реклами, хулиганство каде страдаат невини граѓани).

Мислам можеме да полемизираме до 101 и назад, мислам дека ми ја сфати намерата нели? Ако од 2007 не си ја сфатил намената на форумите, веројатно тешко дека ќе те вразумам, ама ајде ете имам слободно време, недела е.
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.537
Поени од реакции
2.229
Абе ти конкретно може не, како и јас што немам отворено за конзумирање марихуана. Ама навијачи на манчестер јунајтед тепаат луѓе што не навиваат за тој тим.
Искрено, боље да отвараат теми и таму да ги убедуваат луѓето дека од травки ќе им се подобри животот (за психички здрава и стабилна личност не претставуваат опасност никакви пропаганди) бидејќи се многу полесни да се избегнат (сам си направил избор да ја читаш, не си бил присилен) отколку пропагандите на фудбалските тимови (дресови, реклами, хулиганство каде страдаат невини граѓани).

Мислам можеме да полемизираме до 101 и назад, мислам дека ми ја сфати намерата нели? Ако од 2007 не си ја сфатил намената на форумите, веројатно тешко дека ќе те вразумам, ама ајде ете имам слободно време, недела е.
Искористи си го времето на нешто паметно, шприцни се у вена 2-3 пати, не мисли ич на мене ;)
 
Член од
16 април 2012
Мислења
333
Поени од реакции
217
Искористи си го времето на нешто паметно, шприцни се у вена 2-3 пати, не мисли ич на мене ;)
Еј важи ај ќе се шприцнам во вена 2-3 пати

Заборавив само, ме интересира треба да пробам марихуана прво или како иде тоа?
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.805
Поени од реакции
3.058
Како влијае мерихуната кај маките?

Вчера на мојата мачка и сварив млеко со трева, фрлив една папка убава големка така, посвежа, во гезве со отприлика 50 мл млеко, кога зоври го тргнав од оган и го прецадив млекото кое веќе имаше добиено зелена боја, мачка го испи во еден здив, после тоа се препарира буквално, седеше мирно и изгледаше многу релаксирано.... беше срекна..:icon_lol:

Мислам дали е штетно за мачките, дали може да поднесат?
пред неколку години кај другарче имаше мало бело маче и ние правевме кај него во соба, и му дојде идеја да го надува мачето, зема шат и дирекно во уста му го вдишуваше (како вештачко дишење) и како што дуваше се гледаше стомакот на мачето како се дува. И така направи неколку пати и на крај мачето СТОУН хаха, гледа негде нагоре.. лежи на грб и нозете нагоре, ни реглекс ни ништо хахахахах сите мислевме дека ќе умре ама ништо не му беше му помина за неколку саати :)
--- надополнето: 15 мај 2012 во 22:51 ---
имам пушено кога бев околу 16 -17 години, сега сум 31 , околу 50 пати во тотал , околу 5иот пат добив напад ,прво почна како да пропагам надоле со лифт а потоа ненормално срцебиење и паника ,срцето како да ќе излезеше од градниот кош ,најстрашно нешто што сум доживеал до тогаш,
бев сам кога пушев и испушив како три цигари или џоинта во рок од пола саат, можда затоа ,организмот нема развиено толеранција на ефектите или сум преосетлив на трева,
после тоа пак продолжив да конзумирам ама почна пак да се случува истото, паника , срцебиење ненормално, и викам доста е , не сум за ваа работа,
многу сакам да пушам трева ама не ми поднесува организмот.
не е до организмот до психата е, јас дека сум акнсиозен некогаш ме фаќа таква паника, некогаш мислам дека се гушам и неможам да дишам. Ама тоа зависи од местото и од друштвото со кое сум.
--- надополнето: 15 мај 2012 во 23:10 ---
Вајда не може да се умре од марихуана, али да паднеш во овер од јак грас, да те пржи мозокот, да не си ги чувствуваш нозете, и да се молиш да те пушти ганџата му се има десено скоро на секој уживател на марихуаната. Не е чудно и првпат некој да се изгуби од ганџа. Многу е заебано, само се прашувам, вие што пишувате коментари од типот
дали имате пробано квалитетна ганџа или за дејството на грасот имате читано на гугл? :facepalm:
Совет: Никогаш не дувајте со малолетни девојки, особено неискусни!!! ;) Аке некој се изгуби од ганџа, легнете го или оsтавете го да седи каде што му е најдобро, минерална вода, не му досаѓајте односно не паничете и се ке биде во ред! :cool: Оверот од ганџа е Mind Fuck бизнис! :sneaky:
еднаш прво се начукав па правевме едно доста јако, и во маракана мислев дека ќе умрам седнав почнав да се губам да влегувам во друга димензија а другарчињава уште толку ми јадат гомна дека сум готов колку сум бил блед и такви срања, среќа сум искусен и бев свесен за психичката состојба која се наоѓам, да беше некој друг може да добие паничен напад, да се исплаши да се шекне да забега..
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.733
Поени од реакции
11.191
не е до организмот до психата е, јас дека сум анксиозен некогаш ме фаќа таква паника, некогаш мислам дека се гушам и неможам да дишам. Ама тоа зависи од местото и од друштвото со кое сум.
Олабави го мозокот некое време, среди психата и после дувај до сабајле ако сакаш, ова е само пријателски совет.
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.805
Поени од реакции
3.058
Олабави го мозокот некое време, среди психата и после дувај до сабајле ако сакаш, ова е само пријателски совет.
последен период многу ретко праам, алкохол ми е боље.

инаку да фала за советот познато (искусено) дека може да биде гадно доколку си анксиозен.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
704
Поени од реакции
260
Марихуана ми изгледа ептен за low minded луѓе,и никогаш не сум пробал а не ни сакам,единствено сакам ЛСД да пробам со Битлси,Пинк Флојд,Д Дорс музичка позадина :cool:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
Марихуана ми изгледа ептен за low minded луѓе,и никогаш не сум пробал а не ни сакам,единствено сакам ЛСД да пробам со Битлси,Пинк Флојд,Д Дорс музичка позадина :cool:
 

Scorpion_MKD

Бездомник
Член од
19 април 2011
Мислења
36
Поени од реакции
88
имам пушено кога бев околу 16 -17 години, сега сум 31 , околу 50 пати во тотал , околу 5иот пат добив напад ,прво почна како да пропагам надоле со лифт а потоа ненормално срцебиење и паника ,срцето како да ќе излезеше од градниот кош ,најстрашно нешто што сум доживеал до тогаш,
бев сам кога пушев и испушив како три цигари или џоинта во рок од пола саат, можда затоа ,организмот нема развиено толеранција на ефектите или сум преосетлив на трева,
после тоа пак продолжив да конзумирам ама почна пак да се случува истото, паника , срцебиење ненормално, и викам доста е , не сум за ваа работа,
многу сакам да пушам трева ама не ми поднесува организмот.
Тоа за филмот со пропаѓање надоле ме насмеа :pos:ми текна за мене исто ми се има случено подамна кога со еден пријател испушивме една добра 2јка ама тревката беше ептен екстра изгледа прва рака ама мене филмот ми беше дека пропаѓам у скалите што седев мислев дека одлепив тоталка и она срце биење некоја тишина те обзема ама сето тоа зависи и со какво друштво си што викаат да не ти прават лош филм да не бидеш стоун и каков е квалитетот на тревката. После тоа пријателот ме виде дека претерав малку и си почнавме добар филм да си тераме така да си беше екстра. Инаку луѓе што не пробале и слушаат секакви глупости дека ке преминеш од марихуана на нешто друго е без врска. Не се правам светец некој у животот како копиљ на 18 тина години имам пробано скоро се ама за мене најклошарска дрога е Хероинот од тоа бегајте сите, а за добар џоинт у друштво секогаш сум за. И тоа што викаат дека ке си зависен од марихуана нема врска, ја ден денес неможам да ги оставам цигарите а пред мене сега да ми ставиш ако не ми се сака ако јас нејќам нема да запалам и не ме тера нити па мислам на тоа а можам да кажам дека у моето повеќе годишно искуство имам испушено поголема количина и не сум зависен па кој како сака нека си мисли.Инаку марихуната е позната на нашето подрачје колку за инфо ке ја споменам мојата сега покојна баба бог да ја прости и лесна и земја. Како копиљ викам на 18 тина години насадив на село едно стебло и ја лажев баба ми демек некоја врста цвеќе што ја знам арно ама сите постари у селото знаеја дека тоа е Лен по Македонски или КОНОПЉЕ по мојот дијалект :pos:така да баба ми и комшивките одма прашаа што ке ми е конопљето и дури го познаваа стеблото машко е или женско.Инаку како што ми имаа они кажано од ленот конопљето произведувале вреќи јажиња дури и облека кошули и што ти знам бидејки влакната од стеблото биле многу издржливи. А кога кажав дека ја одгледуваме за пушење се зачуди и ми вели ,, а затоа другарите твои често доаѓаат како да ме посетат ми носат кафе ја наводнуваат и кинат од цветовите и гранките :pos:,, Лопови ги има бе сегде ама арно ми ги кажа баба ми па навреме ја собрав инаку готово немаше ништо да остане :pos:
 
M

Moon Child

Гостин
Тоа за филмот со пропаѓање надоле ме насмеа :pos:ми текна за мене исто ми се има случено подамна кога со еден пријател испушивме една добра 2јка ама тревката беше ептен екстра изгледа прва рака ама мене филмот ми беше дека пропаѓам у скалите што седев мислев дека одлепив тоталка и она срце биење некоја тишина те обзема ама сето тоа зависи и со какво друштво си што викаат да не ти прават лош филм да не бидеш стоун и каков е квалитетот на тревката. После тоа пријателот ме виде дека претерав малку и си почнавме добар филм да си тераме така да си беше екстра. Инаку луѓе што не пробале и слушаат секакви глупости дека ке преминеш од марихуана на нешто друго е без врска. Не се правам светец некој у животот како копиљ на 18 тина години имам пробано скоро се ама за мене најклошарска дрога е Хероинот од тоа бегајте сите, а за добар џоинт у друштво секогаш сум за. И тоа што викаат дека ке си зависен од марихуана нема врска, ја ден денес неможам да ги оставам цигарите а пред мене сега да ми ставиш ако не ми се сака ако јас нејќам нема да запалам и не ме тера нити па мислам на тоа а можам да кажам дека у моето повеќе годишно искуство имам испушено поголема количина и не сум зависен па кој како сака нека си мисли.Инаку марихуната е позната на нашето подрачје колку за инфо ке ја споменам мојата сега покојна баба бог да ја прости и лесна и земја. Како копиљ викам на 18 тина години насадив на село едно стебло и ја лажев баба ми демек некоја врста цвеќе што ја знам арно ама сите постари у селото знаеја дека тоа е Лен по Македонски или КОНОПЉЕ по мојот дијалект :pos:така да баба ми и комшивките одма прашаа што ке ми е конопљето и дури го познаваа стеблото машко е или женско.Инаку како што ми имаа они кажано од ленот конопљето произведувале вреќи јажиња дури и облека кошули и што ти знам бидејки влакната од стеблото биле многу издржливи. А кога кажав дека ја одгледуваме за пушење се зачуди и ми вели ,, а затоа другарите твои често доаѓаат како да ме посетат ми носат кафе ја наводнуваат и кинат од цветовите и гранките :pos:,, Лопови ги има бе сегде ама арно ми ги кажа баба ми па навреме ја собрав инаку готово немаше ништо да остане :pos:
Мене ми е поубаво кога сум стоун, отколку кога ме тера на смеа цело време. Сакам на пример да се напушам и да си седам онака чил аут и никој да не ме замара (y) И незнам дали сум единствена што мисли дека стандард муабетите дека од марихуана ќе преминеш на нешто друго уствари прават контра ефект. Не заплашуваат, туку баш напротив.
 

ZigZag

Заменик министер
Член од
19 јули 2006
Мислења
347
Поени од реакции
248
Марихуана ми изгледа ептен за low minded луѓе,и никогаш не сум пробал а не ни сакам,единствено сакам ЛСД да пробам со Битлси,Пинк Флојд,Д Дорс музичка позадина :cool:
Знаеш шо им значи тоа Yellow Submarine на Битлси?
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
704
Поени од реакции
260
Знаеш шо им значи тоа Yellow Submarine на Битлси?
Не се секирај знам дека yellow submarine се капсули(дрога),немаат врска со нивно користење во песнава.Инаку колку сакате можете да ја браните травава,си останувам на моето,сепак секој има различно мислење.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom