#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

M

Moon Child

Гостин
Ок, ќе им направам посебен албум, или да ги ставам во веќе постоечкиот ?
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.282
Ок, ќе им направам посебен албум, или да ги ставам во веќе постоечкиот ?
Направи нов. И така ќе се напише по некој текст за новите инциденти и тоа што викале, со фото материјалов ќе има и поткрепа на тоа
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Да ги закачувам сликиве во групата ?

Би требало. Нели е ова промоција на вистината за македонскиот проблем со радикалниот ислам ;)
Да се види дека се демонстрира со џихадистички и талибански знамиња.
Белото знаме со црна шахада било знаме на Талибаните, според википедиа.

Прашањето е дали има Талибанци во Македонија или да се прашаме дали протестиве би можеле да бидат талибански, ако веќе се виореле навистина знамиња на Талибаните?

Би сакал да го прашам и г. Волерс, дали се` уште мисли дека нема радикални исламисти во Македонија и што прави Талибанското знаме на протестите на исламските Албанци во Скопје???:rolleyes: Некако ги нема и американските знамиња на протестиве, декор на кој се научивме кога браќава наши демонстрираат.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.173
Ок, ќе им направам посебен албум, или да ги ставам во веќе постоечкиот ?
Нов, документирано се до ситница да не речат после монтирано е :)
Еве и за информации нецензуриран линк, само пропуштиле место два новинари би требало да се три (Фотограф на Безпардон.мк и камерман на Телма се погодени во црпката, а камерман на Схител во коленото).
http://www.bezpardon.mk/mvr-povredeni-6-politsajtsi-2-novinari-8-skrsheni-prozortsi-vo-vlada-oshteteno-politsisko-kombe/
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.822
Поени од реакции
72.231
После подолго размислување решив да не одам утре на протест :)
Протестот нема никаква цел, првиот протест беше со цел, а мислам дека и малку го подразбудивме народот со што целта се постигна ;) Иако нормално во медиумите не претставија како државни непријатели number one :icon_mrgr:
Ништо ново од новинарската пичкарска раја.

Овие не добиваат на "маса" само заради тоа што медиумски не убиваат во секој поим. Додсека нашите пичкарски медиуми ќутат и наведнуваат глава, правејќи стории на штета на Македонците, Албанските медиуми се целосно зад својот етникум преувеличувајќи ги сите приказни во нивна корист и извртувајќи ја вистината.
Исто имаат страшно лоби во другите земји, плус играат на картата дека биле жртви на Милошевиќ.

Секако на нивна страна се и сите институции во државава, рака да се бориме сами против сите :D

Сега треба само да плачеме по странски медиуми и да го свртиме вниманието врз нашата земја, а кога ќе се рашири правата вистина е тогаш е веќе полесно :icon_mrgr:
Тогаш удри по се што ти доаѓа на патот :icon_mrgr:

Треба да се одигра паметот ова се веќе mind games...
Доволен доказ е фактот дека војната ја добивме на терен, али на маса претрпевме катастрофален пораз. Марс не тепаа, не истребија на 8-0...
 
M

Mario Gómez

Гостин
Сајбер чим не оди протестот ќе изгуби на интелегенција и на лепота.:нинџ:
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.173
Овие па во кој филм се :facepalm: Добро си напиша некој во друга тема негде, ние Балканциве сме чудни луѓе, си ги мериме кој е помизерен :tapp:

Iskreno...zao mi Makedonaca-Grci im ne daju ime, Bugari im ne daju jezik i identitet, a Albanci im ruse i cepaju drzavu iznutra. Mislim da je od svih ex-Yu zemalja Makedonija napravila najvecu gresku time sto se odvojila od Srbije
(
posmatrac
,
11. maj 2012 12:29
)
 
M

Moon Child

Гостин
Дајте бре дескрипшн за албумот и за сликите. На англиски ли да биде, или на македонски? Ако е на македонски сама ќе смислам нешто.
 
Б

Бат Елохим

Гостин
Овие па во кој филм се :facepalm: Добро си напиша некој во друга тема негде, ние Балканциве сме чудни луѓе, си ги мериме кој е помизерен :tapp:

Iskreno...zao mi Makedonaca-Grci im ne daju ime, Bugari im ne daju jezik i identitet, a Albanci im ruse i cepaju drzavu iznutra. Mislim da je od svih ex-Yu zemalja Makedonija napravila najvecu gresku time sto se odvojila od Srbije
(
posmatrac
,
11. maj 2012 12:29
)
"из дакле" је овај идиот? Је ли из Србије?
истиот коментар да му го пишам коа ќе им ја земат јужна србија, а Маџарите коа ќе си ги побараат имототе и земјата од Војводина. Чисто за тролање, не дека ќе ми биде кеиф...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom