Графички карти

Член од
11 јуни 2008
Мислења
54
Поени од реакции
0
HD 3870 со Zalman VF700 AlCu. При оптоварување со Crysis температурата оди до 80 степени ако го ставам кулерот на најголема брзина. Ако не околу 95. Ќе ја заменам наскоро за HD4870.
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.698
Поени од реакции
288
8800GT + Zalman VF 900 Cu + Thermaltake CL-C0025 + Arctic Ceramique
 

draganask

те сакам СОНЦЕ
Член од
4 декември 2007
Мислења
401
Поени од реакции
24
8800 Ultra не не.. 9800 GX2 хахахах :pos2:
 

draganask

те сакам СОНЦЕ
Член од
4 декември 2007
Мислења
401
Поени од реакции
24
Несакам да ставам кулер. Т.е. веќе имам пасивен кулер, пасивно ладење. Намерно земав таков зашто не е обично пасивно ладење и си лади супер. Го земав поради бучавата. Нема што да бучи кај овој кулер.
Добро си направил.. мојава ко фрижидер да работи прави ефект... Следен пат ќе си земам графичка со пасивно ладење. :toe:
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Сакам да ја земам најновата графичка на АTI - Sapphire. Може да ми каже некој дали ја има овде кај нас и колку шлупки е?:zlo: :eek:jea:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Сакам да ја земам најновата графичка на АTI - Sapphire. Може да ми каже некој дали ја има овде кај нас и колку шлупки е?:zlo: :eek:jea:
Која Sapphire пошто ги има 20 видови на Sapphire графички. Ја би ти препорачал нешто од NVIDIA али зависи колку пари ти се даваат.
 
Член од
20 ноември 2005
Мислења
614
Поени од реакции
64
Многу благо пријатно сум изненаден од 8600гт 512 мб ддр3 за таа цена перверзиии
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Многу благо пријатно сум изненаден од 8600гт 512 мб ддр3 за таа цена перверзиии
Со задоволство да си ја користиш :) За таа цена, графичката е топови, башка оваа е со DDR3...
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Која Sapphire пошто ги има 20 видови на Sapphire графички. Ја би ти препорачал нешто од NVIDIA али зависи колку пари ти се даваат.
Епа сакам малце да сменам, на 4 компјутери досега само nVidia графички сум имал па сакам да ги пробам АTI пошто многу ми ги фалат посебно овие од Sapphire верзијата што се.

Не знам кој модел кажи ти ако знаеш некој само да не е повеќе од 250 - 300e.:salut:
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
180
Поени од реакции
1
Епа сакам малце да сменам, на 4 компјутери досега само nVidia графички сум имал па сакам да ги пробам АTI пошто многу ми ги фалат посебно овие од Sapphire верзијата што се.

Не знам кој модел кажи ти ако знаеш некој само да не е повеќе од 250 - 300e.:salut:
A sto mislis deka ako e Saphire i e najdobra...mislev ke e podobra od Asus ili Gygabite ako mislis na toa gresis...Tie delovi se vo site graficki samo moze da ima podobar i polos kuler
i mozebi del od izrabotkata....Inaku spored mene Asus e mnogu podobar od Saphire.....A Ati kako Ati sekoja nedela ke imas novi driveri :)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Епа сакам малце да сменам, на 4 компјутери досега само nVidia графички сум имал па сакам да ги пробам АTI пошто многу ми ги фалат посебно овие од Sapphire верзијата што се.

Не знам кој модел кажи ти ако знаеш некој само да не е повеќе од 250 - 300e.:salut:
Па што се замараш да бираш ако мислиш да даваш до 300 евра за графочка??? Оди таму, кажи им дајте ја најскапата и ајт. Али за овие пари, да додадеш уште околу 2000 ден. и да земеш NVIDIA 9800 GX2, па да те види Господ, со специјални ефекти и графика све на ултра хај :) И да не му ја мислиш за наредни година-две :)
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Па што се замараш да бираш ако мислиш да даваш до 300 евра за графочка??? Оди таму, кажи им дајте ја најскапата и ајт. Али за овие пари, да додадеш уште околу 2000 ден. и да земеш NVIDIA 9800 GX2, па да те види Господ, со специјални ефекти и графика све на ултра хај :) И да не му ја мислиш за наредни година-две :)
Nvidia 9800GX2 350 евра е кај нас? Па ако е толку да си земам една? А може малце повеќе да ми кажеш за неа?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Nvidia 9800GX2 350 евра е кај нас? Па ако е толку да си земам една? А може малце повеќе да ми кажеш за неа?
Две графички во една, и ако знаеш што ЅВЕР е графичката Nvidia 8800 ULTRA, само да ти кажам, оваа 9800GX2 е за 30% подобра од ULTRATA, па сеа ти види.
 
Член од
11 јуни 2008
Мислења
54
Поени од реакции
0
Па дечки, кога сме веќе кај совети за која графичка е најдобра, еве неколку линка за најновите . Уште не се излезени, тие на nVidia излагаат за два дена , на ATI за десетина дена. Се спомнуваат и цените кои се препорачани при излегување. Овие тестови се неофицијални и не сум сигурен колку се точни, проценете сами.

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?p=3059788#post3059788
http://www.pczilla.net/en/post/35.html
http://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=260414
http://forums.vr-zone.com/showthread.php?t=287874
 
Член од
11 јуни 2008
Мислења
54
Поени од реакции
0
A sto mislis deka ako e Saphire i e najdobra...mislev ke e podobra od Asus ili Gygabite ako mislis na toa gresis...Tie delovi se vo site graficki samo moze da ima podobar i polos kuler
i mozebi del od izrabotkata....Inaku spored mene Asus e mnogu podobar od Saphire.....A Ati kako Ati sekoja nedela ke imas novi driveri :)
Не е баш така, нови драјвери има секој месец,регуларен update. Што мене лично ми се допаѓа, работат момците постојано на подобрување :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom