#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
И сега што заклучивме после денешните протести? Потребни се утрешните протести или не?
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
И сега што заклучивме после денешните протести? Потребни се утрешните протести или не?
ова за протест ти го рачунаш,2000 во Скопје,200 во Тетово,200 во Куманово,97 Кичево и 18 во Струга
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
ова за протест ти го рачунаш,2000 во Скопје,200 во Тетово,200 во Куманово,97 Кичево и 18 во Струга
Што е битно колку луѓе имало, кога е нанесена штета и повредени се луѓе?
Мене искрено не ми е релевантно колку луѓе имало, штом истите тие нанеле штета и повредиле луѓе.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.496
Поени од реакции
8.147
Koj saka da se kladi deka utre kje ima pomace luge sto kje protestiraat,a 10 pati povekje cajkani,EBR,oklopni vozila i tn.... ?? DZANDARSKA GAMAD! (izvinete na latinicata)...
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
Што е битно колку луѓе имало, кога е нанесена штета и повредени се луѓе?
Мене искрено не ми е релевантно колку луѓе имало, штом истите тие нанеле штета и повредиле луѓе.
тогаш излези ти сам на протест и тоа е исто како да излегле 10 000 луѓе
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
тогаш излези ти сам на протест и тоа е исто како да излегле 10 000 луѓе
Не ме сфати што сакам да кажам.
Ти зборувам за денешниот протест. Дали биле 2.000 или 5.000 не е битно. Битно штета е нанесена.
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
тогаш излези ти сам на протест и тоа е исто како да излегле 10 000 луѓе
Далеку од тоа дека советувам но на пример ланските немири и преврат во Тунис започнаа кога еден млад трговец во знак на протест се самозапали. Деновите подоцна следуваа масовни протести низ цел Тунис кои го променија целиот систем.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.308
Поени од реакции
8.437
ма шо ги ебеш бе утре идеме сите !!!
--- надополнето: 11 мај 2012 во 16:20 ---
Ајде бе до кога ќе ги трпиме утре сите пред влада во 13:00
Кој Железарец си ти, не знам, ама ако дознаам, ќе те пљукнам.
Минчо средил работа очигледно :facepalm:
 
Член од
22 февруари 2009
Мислења
1.063
Поени од реакции
2.924
Навивачката група „Комити“ ве известува дека официјално нема да учестувува во утрешниот протест пред владата.
Сите членови кои индивидуално планираат да учестуваат во протестите ДА НЕ НОСАТ ОБЕЈЕЖЈА ОД ГРУПАТА.За непочитување на одлуката ке следат санкции.
Со почит,
Комити Скопје
 
Член од
25 февруари 2010
Мислења
1.158
Поени од реакции
879
Далеку од тоа дека советувам но на пример ланските немири и преврат во Тунис започнаа кога еден млад трговец во знак на протест се самозапали. Деновите подоцна следуваа масовни протести низ цел Тунис кои го променија целиот систем.
не е така едноставно, самозапалувањето не смени ништо, туку западот за веќе скроената судбина го искористи моментот, и да не беше самозапалувањето на трговецот, ќе беше пример убиството на некој турист или хотелиер, или самоубиството на некоја родилка.треба на сите да ни биде јасно, она што ни го скроил западот, милум или силум ќе се оствари.демоНкратија, каква бе црна западна демократија, само не лажат сите како овчички:)
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
не е така едноставно, самозапалувањето не смени ништо, туку западот за веќе скроената судбина го искористи моментот, и да не беше самозапалувањето на трговецот, ќе беше пример убиството на некој турист или хотелиер, или самоубиството на некоја родилка.
Па тоа е поентата, не е секогаш бројноста во прашање иако секкако што побројни поголем ефект, битно е протестот да го изразува мислењето на луѓето. А јас мислам дека нема Македонец што не му е преку глава од барањата, уцените и заканите на Албанците и од нивниот радикализам.
 
Член од
22 февруари 2012
Мислења
134
Поени од реакции
130
нема акција денес?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.737
Поени од реакции
18.482
Секако дека има, ама петок е па најверојатно малце покасно ќе почнеме денес, јас ќе гледам тенис па исто така малце покасно ќе ви се приклучам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom