Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

S

Sagan

Гостин
Ме интересира од поупатените ако може да ми одговорат дали полицијата ги снима и слика протестите како што се прави во цел свет?
Ги снимаа сите на собирите за Илинден на Пелинце и Мечкин Камен, по директива од штабот на Партијата.
Побитно им е да имаат увид кои од симпатизерите и членовите им се послушници, отколку кои се радикални екстремисти од било која провиниенција. Ете затоа не ни ја бидува државата.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
436
Поени од реакции
273
Па луѓе, ДПА стои зад овие протести,кој друг ,нив им одговара конфликт,тие да испаднат спасители на Албанците од Македонците и ДУИ и да се вратат во фотељите,како поинаку, кога секаде изгубија гласови,а се ближат локални ако ги изгубат и локалните тоа ќе значи смрт за таа партија,затоа удираат на радикализам!Само тој е начинот да се вратат меѓу живите!
 
Член од
13 декември 2011
Мислења
504
Поени од реакции
816
Ne ziveam, ama moite braka kazuvaat sto se slucuva celo vreme protiv albancite, sega veke i sam se uveriv sto se slucuvalo koga dojdov pred nekolku nedeli..
Твоите браќа се исклучително паметни луѓе. (y)
А и ти исто така...

2+2 = 5
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.395
Поени од реакции
42.406
Според Котевски - Не.
Као тргнало, секој Петок се уверуем се повеќе и повеќе дека македонците се граѓани од втор ред во сопствената држава ...
Али битно идентитетот знаеме како да го зачуваме, нали прпл ?

:facepalm:
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
А реакција од МК ќе има, мислам на контра протест ?
 
Член од
7 мај 2012
Мислења
87
Поени од реакции
114
Борци за Човекови Права..

Многу лошо е ова се, ама што да правиме. Македнија ако ја помине оваа година мирно, треба да биде среќа...
мирно? хм.. засега сме МНОГУ возНЕмирени заради ладнокрвните убиства и проследените протести во одбрана на обвинетите за убиствата!!!! Што ќе биде? Па длабоко се надевам дека ќе се стабилизира умствената енергија на разбрануваните и суштината на срцето на разгневените. Ништо од овие настани не ми е разбирливо.... многу сум зачудена. Јас никогаш нема да ја заборавам оваа рана врз нашето македонско тело која ја направи „некој“ со беспричинското одземање на животите на децата и возрасниот човек! Таа рана е многу длабока... а можеби и смртоноста. Но и да не е смртоносна, таа, нашето македонско тело ќе го остави во болка... Се прашувам зошто го прават сето ова? Од нас добија се... Можеби тоа беше погрешно... Можеби...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Уште еден хумористичен пост за Карпатите и ќе се префрлите на подфорум Историја, зашто ќе бидете банирани од темава.

Иначе овие од Сител може да си ја пикнат политичката коректност на делови од телото кои не ги гледа дневна светлина. :facepalm:
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Дали треба сите можни новинари да бидат претепани, за да сфатат дека ПРОТЕСТИТЕ не се мирни?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom