Фан Клуб: Јувентус

Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=304273222988739&set=a.253087211440674.62879.252414188174643&type=1&theater:cuc::cuc::cuc:
--- надополнето: 10 мај 2012 во 18:01 ---
Тешко на тие од првите два шешира. Кутрите ќе се молат да не им падне Јувентус.
Da im go ebam jas niv zdrebot !
Treba malku da bidat po objektivni .
Drugo sto sakam da kazam e da se mestat da bidat i vo sesiri i na nokau fazata bijdeki pak ke padne kako ovaa godina Milan-Barsa i Apoel-Lion ,t.e treba da bidat kako vo ligata na sampionite vo rakomet da ne mozat Kil i Barselona da padnat do polu finale .
 
С

сашенко

Гостин
Нормално дека ќе сме трет шешир, немаме никакви резултати последниве години.Ама имаме екипа да се избориме да ја поминеме фазата по групи, нема од што да се плашиме.Ако се донесат добри играчи на лето, немаме гајле
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Нормално дека ќе сме трет шешир, немаме никакви резултати последниве години.Ама имаме екипа да се избориме да ја поминеме фазата по групи, нема од што да се плашиме.Ако се донесат добри играчи на лето, немаме гајле
Па ко ќе размилсам поубо поубај резултати ќе извајме во група со Барса, Шити и Борусија отколу со некој Хаифа, Плзен и Клуж
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Јувентини дали се спремате за голема фешта без разлика од кој град сте !! би било добро да сме сите во Скопје или Торино, али што е тука е имат да биди јако во недела недела цел ден ке биде исполнет со емоции и со радосни и со тажни радосни тоа што прославуваме титула, а пак тажната КАПИТЕНОТ ПО СЕ ИЗГЛЕДА КЕ ГО ОДИГРА ПОСЛЕДНИОТ ПРВЕНСВЕН НАТПРЕВАР ЗА НАС :((((((( како и да е во недела ке има мн солзи мн емоции како што кажав. А како што читам најверојатно нов капитен ке биде Клаудио Маркисио останува да видиме. WHHHOOOHHHH FINNO ALLA FINE FROZA LA JUVETUS
 
Член од
13 декември 2010
Мислења
351
Поени од реакции
146
На вики го преместиле во ЈУВЕ,и му ја дале 9-та!
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
На вики го преместиле во ЈУВЕ,и му ја дале 9-та!
"Leandro really likes Juventus, he wants to play for them because they are one of the best teams in the world. Juventus are our first choice," Prates stated to TuttoMercatoWeb. на goal.com
е вакви шо стварно го сакат тимот ќеф ми е да ги гледам,добредојден нека е!!
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
1.170
Поени од реакции
2.635
На вики го преместиле во ЈУВЕ,и му ја дале 9-та!
На википидија може и ти и ја да смениме ако сакаме не е релевантно и вистинито , ма да мое мислење дај боже да дојде :)

"Leandro really likes Juventus, he wants to play for them because they are one of the best teams in the world. Juventus are our first choice," Prates stated to TuttoMercatoWeb. на goal.com
е вакви шо стварно го сакат тимот ќеф ми е да ги гледам,добредојден нека е!!
и Елиа вака збореше па еве го ќути цела сезона и на крај ... дај боже да грешам стварно да има такво мислење за клубот :)
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
"Leandro really likes Juventus, he wants to play for them because they are one of the best teams in the world. Juventus are our first choice," Prates stated to TuttoMercatoWeb. на goal.com
е вакви шо стварно го сакат тимот ќеф ми е да ги гледам,добредојден нека е!!
Да да, секако лани ко не игравме во Европа му се мелеше умот на сите за да дојдат во Јуве. Сега кога газат се одма скокнаја. Не е муабетов конкретно за Дамјао незнам шо има изјавувано ама инаку ќе дува ветрот летово.
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
Да да, секако лани ко не игравме во Европа му се мелеше умот на сите за да дојдат во Јуве. Сега кога газат се одма скокнаја. Не е муабетов конкретно за Дамјао незнам шо има изјавувано ама инаку ќе дува ветрот летово.
е оти бе така зборате уште не заигран,за него се интересираат и Реал и Манчестер па не вика дека сака таму да игра. А за лани ко не игравме во европа,немој молимте,Агуеро сто пати имаше изјавено дека сака во Јуве да игра,ама овие од управа ѓупци се праеја се ценкаја и на крајо го зеде Шити,а ќе имавме класа играч
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Тој агентот на Красиќ ме нервире, стално зборува за негово заминување а никаде го нема Красиќ да го изјави тоа (можда грешам). Јас сум против заминување на Красиќ, не е возможно сите да се во прв тим, сега следната година не чека многу работи и многу утакмици, ова не беше ништо само во првенството, така да мислам дека ке требаат играчи и таков играч како Красиќ (кој игре за срце, и колку што го сака јувентус како што читавме и изјавуваше) не треба да си замине, барем мое мислење.
Уште малце остана до Недела!
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Според мене заминување на Красич,Елиа и Бориело не би било никакво ослабување во екипата напротив ослободување место во екипата собирање повеќе пари за трансвер буџет и балансирање на екипата...Овие играчи воопшто не дадоа придонес во оваа сезона освен Бориело кој постигна некој гол.

Инаку во Сабота ке бидам во Њу Јорк кафе и се надевам дека ке бидат карневали :vozbud:

И и едвај ги чекам маициве за да бидаам главен во маало :)
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
Тој агентот на Красиќ ме нервире, стално зборува за негово заминување а никаде го нема Красиќ да го изјави тоа (можда грешам). Јас сум против заминување на Красиќ, не е возможно сите да се во прв тим, сега следната година не чека многу работи и многу утакмици, ова не беше ништо само во првенството, така да мислам дека ке требаат играчи и таков играч како Красиќ (кој игре за срце, и колку што го сака јувентус како што читавме и изјавуваше) не треба да си замине, барем мое мислење.
Уште малце остана до Недела!
Krasic: Da sam ovde barem u nekoj kombinaciji, čak ne ni starter, sigurno bih ostao. Ovako...
Срце ме боли :place:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Krasic: Da sam ovde barem u nekoj kombinaciji, čak ne ni starter, sigurno bih ostao. Ovako...
Срце ме боли :place:
Треба многу да тренира и да се труди, за да може да стигне во комбинација, некаде сретнав дека Конте од него барал да игра и во напад и во одбрана да се враќе а тоа го неможел Красиќ па може затоа нешто да говори, жал ми е многу за човекот, кога ке се сетам не вадеше од калта, постигнуваше супер голови, имаш продори страшни а сега не е ни на клупа, не треба вака. :/ Барем да се даде шанса на овој натпревар на Елија и него.
За Елија неможеме ништо да кажеме, не е играл во Јуве, а за Красиќ кога знаеме што е правел за нас, жално е да си оди.
 
A

apidrone

Гостин
е оти бе така зборате уште не заигран,за него се интересираат и Реал и Манчестер па не вика дека сака таму да игра. А за лани ко не игравме во европа,немој молимте,Агуеро сто пати имаше изјавено дека сака во Јуве да игра,ама овие од управа ѓупци се праеја се ценкаја и на крајо го зеде Шити,а ќе имавме класа играч
Ај најди ми кога Агуеро експлицитно кажал дека сака во Јуве да игра.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom