#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

Член од
6 мај 2012
Мислења
116
Поени од реакции
62
sto e ova pocnuvame za eden saat nema nikoj
 
Член од
20 декември 2008
Мислења
593
Поени од реакции
1.192
Не сум во тек со утрешниот протест , претпоставувам :

Се протестира да се покаже сложност и да се даде порака дека сеуште не веруваат во институциите на оваа држава , односно дека не е сменета навиката од минатото , да се казнат граѓаните со монтирани процеси.
Се протестира заради начинот на кој беше изведена акцијата , при што насилно , со кршење на домовите и со уплашување на семејствата , беа уапсени жени и стари лица ... кои потоа беа ослободени (две од жените тотално невини).

Дали би се сложил ти, да ти влезат дома 50 специалци , лом да ти ја направат куќата , бремената жена да ја тероризираат ... а после 2 дена да ти речат , пардон , не си ни бил потребен.

Во меѓувреме да те прикажат пред 2 милиона народ , како радикален христијанин кој убил 5 млади момци , да те влечат како партал.

Јас заради ова би протестирал , ако искочам утре.

Треба да се почитува угледот на човекот , да не се осудува однапред.

Има и многу работи што би ги набројал.

Ме иритираше и една работа : Специјалците во домот на еден од уапсените од неговата мајка барале кафе да им направи , додека нејзиниот син бил привиден , а еден од полицајците легнал да спие.
Во ред ли ти изгледа ова ?
Ќе протестиравте ли вие да беа македонци христијани уапсени, ќе се сомевавте ли во доказите????????
 
S

Shaman

Гостин
Зашто да ми е срам бе пичко една пошо тебе те бранев?
Ако ако пувај се.
Ќе видиш и пички и пепрутки.
--- надополнето: 10 мај 2012 во 20:02 ---
Не сум во тек со утрешниот протест , претпоставувам :

Се протестира да се покаже сложност и да се даде порака дека сеуште не веруваат во институциите на оваа држава , односно дека не е сменета навиката од минатото , да се казнат граѓаните со монтирани процеси.
Се протестира заради начинот на кој беше изведена акцијата , при што насилно , со кршење на домовите и со уплашување на семејствата , беа уапсени жени и стари лица ... кои потоа беа ослободени (две од жените тотално невини).

Дали би се сложил ти, да ти влезат дома 50 специалци , лом да ти ја направат куќата , бремената жена да ја тероризираат ... а после 2 дена да ти речат , пардон , не си ни бил потребен.

Во меѓувреме да те прикажат пред 2 милиона народ , како радикален христијанин кој убил 5 млади момци , да те влечат како партал.

Јас заради ова би протестирал , ако искочам утре.

Треба да се почитува угледот на човекот , да не се осудува однапред.

Има и многу работи што би ги набројал.

Ме иритираше и една работа : Специјалците во домот на еден од уапсените од неговата мајка барале кафе да им направи , додека нејзиниот син бил привиден , а еден од полицајците легнал да спие.
Во ред ли ти изгледа ова ?
Лажеш како ЦИГАН! И бетер од ЦИГАН
Да не ја терале и танга да облече?
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Вечер ќе ве дружам и јас,последниве два дена не можев,ама вечерва ќе надокнадам
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.453
Поени од реакции
5.861
Лажеш како ЦИГАН! И бетер од ЦИГАН
Да не ја терале и танга да облече?
Кога ром лаже , штетата од неговата лага најчесто е минимална. Кога министри лажат тоа предизвикува 10,000 народ на улица.

Така рекоа од семејството на еден од приведените , јас ништо не додадов.
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.422
Поени од реакции
2.203
Јас ке твитам кога ќе сум на пауза! Утре имам тежок испит, така да морам да се учам! Ама затоа па, утревечер растур за овие 2 дена што неможев!
Растурајте и за мене вечерва :cuc:
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.502
Поени од реакции
22.294
Некако да се промовира фб-страната, многу слабо. Околу 350 лајкови само.
Ајде за неполн саат да распалиме!
 
Член од
22 февруари 2012
Мислења
134
Поени од реакции
130
ich bin auch da-Спремен ѕа акција.
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544

Kajgana Shop

На врв Bottom