#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.660
Цела историја сме неорганизирани, неможеме да се собереме и да решиме нешто важно, сега кога најмногу се чека да испаднеме и да направиме некоја глупост одма ќе се собереме шо народ ќе беше воа...
--- надополнето: 10 мај 2012 во 00:26 ---
Оди на настанот на фејсбук што е и прочитај во информации зашто се протестира.. :)
Кој од малолетниве ти чита информации за протест дај кажи ми ? Ќе прочитаат нешто ЗА МАКЕДОНИЈА и се придружуваат, а немаат поима за што е тој протест.
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.680
Поени од реакции
266
kako da izlezam na protest koga ne ni znam koj e organizator i koja e celta na protestot ,zamisli be nekoe dete ili pak nekoja stranska sluzba stoi pozadi ovoj http://www.facebook.com/profile.php?id=100000275750336 takvi povici za protesti na FB bez ime i prezime -zaebi a i znam kako zavrsuvaat..... se uste e rano za kakov i da e protest, da pocekame da go vidime sto sledi ...
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.716
Во ред, правно толкување. За мене возачот е соучесник. Филм дека не знаел каде ги вози не ми проаѓа.
Доколку им судат и за тероризам, ќе биде соизвршител и возачот. Али мање битно тоа, важно е дали ова е вистина, оти ако е, разврската од случајот е веќе предвидлива. :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
признал дека му ги врзале очите и така ги возел до местото на злосторот :facepalm:
Е жими све не можам да престанам да се смеам :pos: Сигурни ли се дека вака се вика типов а не Хари Худини :pos:
 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.235
Доколку им судат и за тероризам, ќе биде соизвршител и возачот. Али мање битно тоа, важно е дали ова е вистина, оти ако е, разврската од случајот е веќе предвидлива. :)

Соучесник е секако. Секој што присуствува на такво злосторство е должен да го спречи и веднаш да пријави во полиција,ако несака да биде соучесник. Тој дури и ѓи возел после убиството :facepalm:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Неможе од 20 души еден да не пропее. Не е возможно. Еве ја првата птица, сите до еден за да си спасат гз ќе раскажат. Човечка особина, својот живот е најважен.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.716
Соучесник е секако. Секој што присуствува на такво злосторство е должен да го спречи и веднаш да пријави во полиција,ако несака да биде соучесник. Тој дури и ѓи возел после убиството :facepalm:
Да де, секако е соучесник.
Мене друг ми беше муабетот, ако го оквалификуваат како соизвршител, а не соучесник, може и нему да му бапнат доживотна.
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.805
Поени од реакции
3.058
Само да прашам има ли некој од форумов што го подржува македонскиот протест во сабота или не?
јас
--- надополнето: 10 мај 2012 во 00:39 ---
читам и не ми се верува што читам..
Сонувам ?
не ..
штета
каков изопачен сон ќе беше..

што ви е бре луѓе?

што овој ќе рекол што тој , вака било правилно така не било правилно, деца ќе имало деца ќе немало, со камења ќе мавале, така ќе не прикажеле ????????
кога го читам ова ми оди да си пукам у глава

САМО ненормален народ може да не реагира на вакви случувања и да седи дома да не го искажува своето незадоволство!

убаво кажа некој член.. па светот ќе види дека ние си ќутиме значи навистина се тие во право.

која е логиката да се буниме на интернет а да не нема на протести???


имав една дискусија со еден член и ќе го копирам тоа што го пишав.

неколку работи не ми се јасни. Иако имам испратено над 400 твитови деновиве.. .. до кога ќе го правиме тоа? Што ни е показателот дека оваа акција ни станала успешна?
Мислиш дека ќе смениме нешто вака?
Да речеме светот ќе разбере, ќе смени ли тоа нешто?
Не сум јас против тоа напротив секоја акција во било која сфера ја подржувам, се залагам и сум за тоа да пробаме се, но искрено песимист сум со ова сајбер твитање..
Моралот, националната гордост, националното чувство за единство на народот е отиден во минус. Тонеме во очај и депресија, тоа го гледам и по себеси.
Уште еден очаен протест кој ете.. ќе бидне со некои си 200 луѓе наспроти протестот што ќе биде во петок во цела западна Македонија .. тотално ќе го убие духот на македонецот и ќе го допре дното.
И онака сме разочарани од полицијата и државата, тоа ќе ни биде јаготка на шлагот ќе се разочараме од себеси како народ. Може ние не го гледаме така (се залагаме со твитање и праќање мејлови) но народот не го гледа тоа.
Во моментов на народот му треба нешто што ќе го поврати оптимизмот и ќе му даде мотивација и живост со сознанието дека барем уште се држиме како единство и постоиме, тука сме за себе.
 
Член од
9 февруари 2012
Мислења
24
Поени од реакции
20
Неможе од 20 души еден да не пропее. Не е возможно. Еве ја првата птица, сите до еден за да си спасат гз ќе раскажат. Човечка особина, својот живот е најважен.
Пропеал, ама се предомислил.(бидејќи самоиницијативно се повлекол од заштитен сведок, најверојатно охрабрен од протестите на исламистите). Сега очекувам дека ќе ја негира таа изјава, со образложение дека му била изнудена, не се сеќава и слично. На ред е МВР да докаже со докази, бидејќи сите ќе се колнат дека се невини, или ќе се бранат со молчење.
 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.235
Неможе од 20 души еден да не пропее. Не е возможно. Еве ја првата птица, сите до еден за да си спасат гз ќе раскажат. Човечка особина, својот живот е најважен.

Така е и во претходен пост кажав и сега. Сега ќе почнат еден по еден, јас не бев он пукаше. Наша среќа е шо нема подрум кај езерото иначе подрумот им е најголемо алиби у секој случај :D
 
M

Moon Child

Гостин
Како бе да се бранат со молчење? Треба да ги посерат од ќотек, ако треба и со електрична столица да им се заканат за да пропеат!
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.660
јас
--- надополнето: 10 мај 2012 во 00:39 ---
читам и не ми се верува што читам..
Сонувам ?
не ..
штета
каков изопачен сон ќе беше..

што ви е бре луѓе?

што овој ќе рекол што тој , вака било правилно така не било правилно, деца ќе имало деца ќе немало, со камења ќе мавале, така ќе не прикажеле ????????
кога го читам ова ми оди да си пукам у глава

САМО ненормален народ може да не реагира на вакви случувања и да седи дома да не го искажува своето незадоволство!

убаво кажа некој член.. па светот ќе види дека ние си ќутиме значи навистина се тие во право.

имав една дискусија со еден член и ќе го копирам тоа што го пишав.

неколку работи не ми се јасни. Иако имам испратено над 400 твитови деновиве.. .. до кога ќе го правиме тоа? Што ни е показателот дека оваа акција ни станала успешна?
Мислиш дека ќе смениме нешто вака?
Да речеме светот ќе разбере, ќе смени ли тоа нешто?
Не сум јас против тоа напротив секоја акција во било која сфера ја подржувам, се залагам и сум за тоа да пробаме се, но искрено песимист сум со ова сајбер твитање..
Моралот, националната гордост, националното чувство за единство на народот е отиден во минус. Тонеме во очај и депресија, тоа го гледам и по себеси.
Уште еден очаен протест кој ете.. ќе бидне со некои си 200 луѓе наспроти протестот што ќе биде во петок во цела западна Македонија .. тотално ќе го убие духот на македонецот и ќе го допре дното.
И онака сме разочарани од полицијата и државата, тоа ќе ни биде јаготка на шлагот ќе се разочараме од себеси како народ. Може ние не го гледаме така (се залагаме со твитање и праќање мејлови) но народот не го гледа тоа.
Во моментов на народот му треба нешто што ќе го поврати оптимизмот и ќе му даде мотивација и живост со сознанието дека барем уште се држиме како единство и постоиме, тука сме за себе.
Погрешно ги имаш разбрано членовите ти друже, секој си има право на протест, испадни искажи си го своето незадоволство никој не ти брани, но мора да знаеш со која цел протестираш, 70 % од тие на фб групата не знаат за што се протестира, нека протестираат ама со изладени глави нека не прават инциденти оти не ни оди нас тоа во полза, имаше пред 2 недели еден протест и таму настрадаа медиумите и граѓаните со тоа што им беа искршени колите и камерите и што добивме со тоа ? Ништо! Сега сум сигурен дека овој ќе биде по масовен и дека ќе има поголеми инциденти кои за жал не ни се потребни баш во вој период...Убаво е да се испадне али да се испадне и да се протестира како човек а не да се испадне како да сме симнати од планина.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.800
Виновниците за овој злостор само треба да бидат прашани едно прашање а тоа е:
-Сакате да бидете обесени па 2-3 пути здрмани на електрична столица или 2-3 пати здрмани на електрична столица па обесени?

п.с Бесењето ќе е на плоштад наравно а ова со столицава одма тука пред зградата на ЕВН!

п.п.с за ова има друга тема,да се префрлиме таму,ова е за нашето револуционерно движење другари и другарки. :)
 
Член од
9 февруари 2012
Мислења
24
Поени од реакции
20
Како бе да се бранат со молчење? Треба да ги посерат од ќотек, ако треба и со електрична столица да им се заканат за да пропеат!
Се слагам, но со оглед на ситуацијата, поверојатно ми е дека ќе бидат најдобро третирани притвореници кај нас до сега. А кога ќе ги осудат друга ќе биде приазната.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom