#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

N

Nessa Alcarin

Гостин
Ај ако може модераторите да ја сместат темава у канта. Да не излезе после „Кајгана организира протести“. Па после и да твитаме и писма да пишуваме, 24/7 пиши пропало ...
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.479
https://twitter.com/#!/MaxtheLegend/status/200290032622379008

Нема многу да твитам,ова би било доволно оти Нил Патрик Харис ака Барни Стинсон има преку 3 милиони фанови на твитер.Помагајте што повеќе да се ретвитува!!!
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
P.S. До кога Македонците ќе докажуваат дека се добар,кроток и цивилизиран народ? Мене ситуацијата ми личи повеќе као од поговорката - дојдоа дивите ги истераа питомите.
Дисциплина дечко и цивилизиран отпор. Тоа е одговор. Не дивеење.
 
Член од
20 декември 2008
Мислења
593
Поени од реакции
1.192
Гревна една слушај ме вака ти мене незнам кај си прочитала во петок дека ќе има протест, т.е да ќе има но ќе прават „македонските албанци“ а нашиот протест е во сабота. И јас не сум никаков организатор туку само го подржувам протестот и ако не ти се оди не оди а не тука да солиш памет на другите!
Ако у вашето село така ги нарекувате девојките, тешко вас, припази на речник те молам. Инаку еве ти посакувам тебе и на сите други 100 патриотчиња што ќе идат на протестот во САБОТА најубав помин :love:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: `V`

Violent Femme

I am as lovely as a dream in stone..
Член од
27 мај 2011
Мислења
725
Поени од реакции
525
Абеее каков протест у сабота идам у парк да си ги слушам Фолтин:свиркам: а у петок додека протестираат терористине ја ќе идам на Боб Марли`с деј-така поубаво се живее :D
 
Член од
3 мај 2012
Мислења
534
Поени од реакции
1.662
Во нашиот внатрешен проблем се вмешани многу прсти и кујни....
а да беше само наш внатрешен проблем ќе го решевме многу одамна!
Па јас во својот пост ги спомнав ЕУ и САД и тоа дека добро знаат што се случува ... Џабе ни е нас колку и да ја шириме вистината и да бидеме фини, тоа нема да го смени односот на големите се додека имаат некаков ќар од шпанциве.

Единствен начин со кој оваа ситуација може да се реши е покажување на македонско единство (народ + партии) и едноставно покажување заби и државност.
Вака како што сме поставени ќе продолжат да не е*ат како што тоа ни го прават веќе 10 години ... Затоа кажувам дека е внатрешен проблем пред се

Би ми било мило доколку образложиш кој е другиот излез според тебе, стварно би сакал да слушнам повеќе мислења, можеби ќе биде добро решение и ќе се согласам
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
Дисциплина дечко и цивилизиран отпор. Тоа е одговор. Не дивеење.
Викаш? Мене ми изгледа дека со таа тактика ја губиме државата ден по ден. И не повикувам на дивеење туку не гледам ништо лошо и да се случи протест. И дури некој и да викне нешто големо чудо. Што сакате да бидеме нација на роботи?
 
Член од
13 септември 2008
Мислења
556
Поени од реакции
307
Јас како што гледам се организира спонтан протест во сабота - 13:00ч пред влада
Сега кога се враќав од град видов имаше излепено некој вид на плакати во врска со овој протест како што гледам изгледа ќе биде добро организиран останува да видиме, т.е да дојдеме и да ги подржиме нашите браќа Македонци во нивните намери
http://www.facebook.com/events/356536771062765/
настанот од фејсбук.

самата фраза Се Организира Спонтан протест нема логика :P

бтв секој протест е легитимен кој за шо сака нека си протестира се додека не излезе од норманото протестирање.......
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Абеее каков протест у сабота идам у парк да си ги слушам Фолтин:свиркам: а у петок додека протестираат терористине ја ќе идам на Боб Марли`с деј-така поубаво се живее :D
ти мора да си од #влијателните... :P
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.282
Ако некој новинар ве праша за што протестирате што ќе одговорите ?
 
Член од
31 јануари 2011
Мислења
60
Поени од реакции
47
До кога ќе патиме бе до кога ни тепаат прво 4 млади момчиња МАКЕДОНЦИ, па потоа ги фаќаат убиците па нашиве сограѓани албанците протестираат да ги подржат убиствата, па не им беше тоа доста па ќе протестираат и во петок, а гарантирам дека и таму ќе настрада некоја невина глава (а може да биде и вашата) што ќе правите тогаш ќе седите на твитер и ќе пишувате статии што се дешава во Македонија. Или пак Комитите ќе ги правите хулигани.. Оди бе шетајте ако не сум во право плукнете ме во фаца!
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
Ако некој новинар ве праша за што протестирате што ќе одговорите ?
Па пишува против радикалниот ислам и за поддршка на институциите...
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.239
Поени од реакции
26.094
Единствен начин со кој оваа ситуација може да се реши е покажување на македонско единство (народ + партии) и едноставно покажување заби и државност.
Со фантомски протест ќе покажеш заби и државност? За тоа треба многу повеќе од протест.
 
Член од
31 јануари 2011
Мислења
60
Поени од реакции
47
Абеее каков протест у сабота идам у парк да си ги слушам Фолтин:свиркам: а у петок додека протестираат терористине ја ќе идам на Боб Марли`с деј-така поубаво се живее :D
е заради таквите како тебе така наречени педерчиња ни пропаѓа државата но пази во петок некој да не ти ја скрши главата дека нашиве сограѓани не се културни како нас ;)
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Викаш? Мене ми изгледа дека со таа тактика ја губиме државата ден по ден. И не повикувам на дивеење туку не гледам ништо лошо и да се случи протест. И дури некој и да викне нешто големо чудо. Што сакате да бидеме нација на роботи?
Не викам, резонирам. Викачите се по улици. Јас не сум твојот непријател. Обиди се да го разбереш тоа. Наместо да давам прогнози и да се распрваам со тебе, ајде да почекаме и да видиме која ќе биде ползата од протестите (ако се случат).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom