#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

Член од
20 декември 2008
Мислења
593
Поени од реакции
1.192
Nepoznati haker jučer je objavio 55.000 korisničkih imena i lozinka korisnika Twittera na stranici pastebin.com.
Među ovih 55.000 kompromitovanih naloga, nalaze se i oni koji pripadaju poznatim ličnostima, a vi proverite da li se vaš nalog nalazi na listi,

http://www.zimo.co/2012/05/08/haker-objavio-55-000-korisnickih-imena-i-lozinka-twittera/
Луѓе да не се пронајдовте во овие хакнативе? Јас сите 5 листи ги проверив и среќа ме нема ;)
 
Член од
4 мај 2012
Мислења
130
Поени од реакции
112
Ќе се задржи, верувај :) Сега и страната на ФБ ја рекламираме повеќе, така да, очекувај повеќе народ да дознае за ова, затоа што народот повеќе седи на ФБ и следи што се случува ;)
А да, и ги чекаме во петок или кога и да е, да протестираат пак и да имаме уште повеќе материјал. Само уште да се нафати некој да ги фотографира скришно ќе биде супер:)
pa ne mora nikoj,sami ke si stavat tie,tolku im sece mozokot :)
--- надополнето: 9 мај 2012 во 18:54 ---
Луѓе да не се пронајдовте во овие хакнативе? Јас сите 5 листи ги проверив и среќа ме нема ;)
ma neka ima sekako imame po 100 mail pa ke si napravime novi ja za sega imam samo 2 twitteri :))))
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Леле ај бе не паничете глупости се ова со хакнувањево а и да ве хакнале сигурно пинот од картицата од банка не го чувате у пораки. Чил акде не се замарајте. :)
 
Член од
4 мај 2012
Мислења
130
Поени од реакции
112
Никола двојче, ти пак мене веќе ме потсеќаш на еден тркалезен објект кој е метаболички производ на домашни животни. Што по игра на случај е најден од бумбар кој го тркала по ливада.
--- надополнето: 9 мај 2012 во 13:15 ---

Пробав, затворен и е твитерот. Педеруша.
ne mi ja cepkaj Angelinka ke go paljim cel grad :))))))
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Islamic radicals demand release of mass murderers in Macedonia

Macedonia:thousands of Muslim extremists demand release of suspected mass murderers

Macedonia:thousands of Jihadi rioters forcing release of suspected mass murderers

Islamic fanatics in Macedonia obstruct justice demanding release of suspected murderers

Macedonia under attack:thousands of Jihadi rioters shout “Death to Christians!”

Violent Islamic fanatics demand release of mass murderers in Macedonia

Macedonia:violent extremists try to force release of suspected murderers
 
Член од
6 мај 2012
Мислења
116
Поени од реакции
62
jas nemam twetter treti po red mi go suspendiraat :mad::mad::mad::mad:
 
Б

Бат Елохим

Гостин
Луѓе да не се пронајдовте во овие хакнативе? Јас сите 5 листи ги проверив и среќа ме нема ;)
јас каде и да имам профил се е со различен маил и пасс, а и име, богами :icon_lol: . А твитеров ми е од пред 4 дена, така да може слободно да бркаат работа.
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.422
Поени од реакции
2.203
Леси конечно се врати в кучи!:sick: Каков е денешниот биланс? Има некои новости? Да се најадам ве дружам!
 
Член од
31 јануари 2011
Мислења
60
Поени од реакции
47
Јас како што гледам се организира спонтан протест во сабота - 13:00ч пред влада
Сега кога се враќав од град видов имаше излепено некој вид на плакати во врска со овој протест како што гледам изгледа ќе биде добро организиран останува да видиме, т.е да дојдеме и да ги подржиме нашите браќа Македонци во нивните намери
http://www.facebook.com/events/356536771062765/
настанот од фејсбук.
 
Член од
20 декември 2008
Мислења
593
Поени од реакции
1.192
Протест сега, ќе биде самоубиство на македонците. Ние форумџиите од кајгана сме против протестот сега. Па чоек они тоа чекаат, да искочиме на протест и плус во петок ќе бидат и они, ќе провоцираат и ќе испадне дека ние сме племе и нецивилизирани. Треба малку тактички ова да се напраи, башка што ќе бидат 20 проценти од тие што стиснале дека ќе идат. Резил ќе биде само ајде со 15 годишњаци не се праи ваков муабет
 

Kajgana Shop

На врв Bottom