#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.463
Поени од реакции
28.740
http://www.mak-tifo.mk/spreadthetruth/

Ова е новиот сајт тука ќе бидат поставувани скоро сите работи.

Сите информации и слично што мислите дека треба да бидат објавени пратете ми ги по пп.
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.422
Поени од реакции
2.203
Утре да отвориме тема со предлози за твитови! (ако постои ова извинете ме)!
 
M

Moon Child

Гостин
Епа изгледа дојде време за едно соопштение по нашиве медиуми дека протестот не е инициран од оваа акција...
Не сум у тек, некој мисли дека е инициран од нас протестот?
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Член од
6 септември 2007
Мислења
1.361
Поени од реакции
2.176
Член од
14 март 2010
Мислења
16.887
Поени од реакции
16.128
Б

Бат Елохим

Гостин
ама под сликата е линк со протестот... Стварно ми е мака ако се оцрни целава иницијатива.
Не дека ми е жал за џандарите, излозите или нешто материјално, ама не би сакала после оние у менада да пишуваат статии за кајгана и сл, кога се што правиме е да се рашири вестта што за навистина се случува.
 
Член од
22 февруари 2012
Мислења
134
Поени од реакции
130
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10150784147593388&set=a.10150643230413388.385224.299310498387&type=1&theater


Луге погледнете,објавена е наша слика,а во кометар под сликата е објавена страницата на ФБ која повикува на протест пред влада,ке испадне дека ние сакаме протест.мора под хитно да реагираме...
--- надополнето: 9 мај 2012 во 00:22 ---
нека иде све у Пичку Матер,па зашто седам секој ден овде со сати.,за да не злоупотребат.
--- надополнето: 9 мај 2012 во 00:23 ---
Не сум у тек, некој мисли дека е инициран од нас протестот?
па погледни:http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10150784147593388&set=a.10150643230413388.385224.299310498387&type=1&theater
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.422
Поени од реакции
2.203
Не можам да разберам како може некој да прави вакви глупости пред ваши очи а вие пак да останете слепи и мирни.
Истото беше 2001.
Така добија и амнестија.
Албанците притискаат таму каде што треба на улица и по институциите на системот.
Кога мислите да протестирате ?
Кога ќе ги ослободат ?
Кога ќе истепаат или убијат уште пет десет дваесет ?
Тогаш ќе биде предоцна.
Колку пати треба да ве свртат во волшебното кругче наречено Македонија за вие да се разбудите ?
Тоа е исто ко во норвешка да се одржува протест за слобода на брејвик, та цело опшество ќути.
Ако мислите дека преку твитер правите нешто се лажете.
Покрај тоа што притискате на тастатура друг аир не се гледа.

Ќе ти кажам мое мислење!
Знаеш ли ти дека ние сме марионети на Западниот Свет?
Знаеш ли дека сме заебани од сите страни? Никој не не подржува!
И што ако излеземе! Народот не е подржан од државата! Знаеш ли зошто? Зошто сме полициска држава! Полицијата на нас удира, не на љочкине!
Има многу теории за разлагање зошто и како, овде делуваат многу фактори, мафија и слични сранја!
И не не сме ние Норвешка, ние сме Македонија......
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
http://www.mak-tifo.mk/spreadthetruth/

Ова е новиот сајт тука ќе бидат поставувани скоро сите работи.

Сите информации и слично што мислите дека треба да бидат објавени пратете ми ги по пп.
Браво :cuc:

На Јутјуб има интересни клипчиња од протестот на муслиманите во Струга од 27,01,2012, пејат исламски песни, оџи таму има, некои носат зелени знаиња со шахада, па и црни знамиња (дали се џихадистички?!) се носат, ....
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Не можам да разберам како може некој да прави вакви глупости пред ваши очи а вие пак да останете слепи и мирни.
Истото беше 2001.
Така добија и амнестија.
Албанците притискаат таму каде што треба на улица и по институциите на системот.
Кога мислите да протестирате ?
Кога ќе ги ослободат ?
Кога ќе истепаат или убијат уште пет десет дваесет ?
Тогаш ќе биде предоцна.
Колку пати треба да ве свртат во волшебното кругче наречено Македонија за вие да се разбудите ?
Тоа е исто ко во норвешка да се одржува протест за слобода на брејвик, та цело опшество ќути.
Ако мислите дека преку твитер правите нешто се лажете.
Покрај тоа што притискате на тастатура друг аир не се гледа.
Персеј , никој не вика дека ќе седиме мирни .. остај ги нека рипат ко мајмуни , за се ќе си дојде време .. ја знаеш онаа брза кучка , слепи ги раѓа ?
Неќна да не беа протестите , сега ќе немавме муниција за да ја дигнеме акцијава на нет ( слики , клипови итн ), тука направија грешка со црното знаме , со паролите , со протстот. Учи од нив и не прави исти грешки ;) за се си има време !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom