Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Касни си го јазикот бе :)
Абе брат за Алонсо да не го продат ако треба и ќе го скинам јазикот ама
Некако многу муабети се вртат околу него а ја знајте онаја нашата кај шо чади таму се јади или има оган како беше не знам. Така да можи да ни го лапни некој Алонсо.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Абе брат за Алонсо да не го продат ако треба и ќе го скинам јазикот ама
Некако многу муабети се вртат околу него а ја знајте онаја нашата кај шо чади таму се јади или има оган како беше не знам. Така да можи да ни го лапни некој Алонсо.

Абе шо сака нека чади, он си кажа дека никаде не оде и дека сите пишувања се чисти шпекулации!
 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
Аман не почнувајте пак со расправии,досадно е веќе препуцавања меѓу Ливерпул и Манчестер и тоа у овој фан клуб,ептен е загаден.

У недела стандард последно коло сите у 5 играат,али А1 ќе ја дава Хул-Манчестер,така да обавезно сите на интермец,не смее да се пропушти последниот натпревар на легендата Big Finn.Највероватно он ќе биде капитен а КОП би требало поголемиот дел од утакмицата да му ја посвети нему. Long Live Sami Hyypia :)
 

@@@@@@

MAKEDONEC
Член од
15 мај 2008
Мислења
539
Поени од реакции
33
Spored mene najgolema greska bi bilo dokolku se prodaj Cabi Alonso.Podobro edno zasiluvanje pomalku samo Cabi da se zadrzi!
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Spored mene najgolema greska bi bilo dokolku se prodaj Cabi Alonso.Podobro edno zasiluvanje pomalku samo Cabi da se zadrzi!

Тешко дека ке се продаде, но сепак сме во исчекување за сигурна потврда.
Да не заборавиме дека Јуве веке потпиша со Диего така да ако тргне по Алонсо ке ризикува да се пренатрупа на истите позиции, а знаеме дека нема само таму дупка, мора да се поплнува и во нападот!:toe:
 

@@@@@@

MAKEDONEC
Член од
15 мај 2008
Мислења
539
Поени од реакции
33
Тешко дека ке се продаде, но сепак сме во исчекување за сигурна потврда.
Да не заборавиме дека Јуве веке потпиша со Диего така да ако тргне по Алонсо ке ризикува да се пренатрупа на истите позиции, а знаеме дека нема само таму дупка, мора да се поплнува и во нападот!:toe:

Во отсуство на Џерард или кога е во слаба форма Чаби е играч кој можи да превземи игра во свои раце и да биди лидер во екипата.Затоа мислам дека Чаби мора да се задржи.Не гледам друг играч во Ливерпул шо можи да го понеси тој товар.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Во отсуство на Џерард или кога е во слаба форма Чаби е играч кој можи да превземи игра во свои раце и да биди лидер во екипата.Затоа мислам дека Чаби мора да се задржи.Не гледам друг играч во Ливерпул шо можи да го понеси тој товар.

Во тоа 1000000% се согласувам!:toe:
 

bojann1

desmosedici rr
Член од
7 ноември 2007
Мислења
1.234
Поени од реакции
41
Ако Бенитез успее да го продаде Алонсо за 24 милиони фунти како што се шпекулира ќе биде премија за Ливерпул. Со тие пари ќе може да го ангажира Герет Бери и ќе додаде уште нешто ќеш за да го ангажира Силва со кого ќе ги реши проблемите за левата крилна позиција а ќе добие и играч што знае да игра како полу-шпиц и со тоа ќе му овозможи ротација на тимот нешто што Рафа го обожава
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.777
Поени од реакции
5.447
Ако Бенитез успее да го продаде Алонсо за 24 милиони фунти како што се шпекулира ќе биде премија за Ливерпул. Со тие пари ќе може да го ангажира Герет Бери и ќе додаде уште нешто ќеш за да го ангажира Силва со кого ќе ги реши проблемите за левата крилна позиција а ќе добие и играч што знае да игра како полу-шпиц и со тоа ќе му овозможи ротација на тимот нешто што Рафа го обожава
Јас мислам дека во моментов Чаби Алонсо е подобар од Герет Бери и мислам дека не ни смеат да помислат Ливерпул да го продаваат, бидејќи годинава игра одлично во дресот на Ливерпул..А за Силва не е тајна дека му е миленик на Рафа Бенитез и сигурен сум дека летово ќе се обиде да го донесе на Енфилд Роуд..
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Ако не остане Алонсо во тимот тешко ни се пишува за другата сезона, зошто дел од играта кога игра тој се базира на него. Така да мислам дека и повеке од потребен ни е Алонсо за наредната сезона!

Еве некои статистики пред мечот со Тотенхем:


FEATURES
LFC V SPURS: STAT ATTACK
Ged Rea 21 May 2009
Here are all the relevant facts and stats ahead of Tottenham's Barclays Premier League visit to Anfield on Sunday.


Head to head (league Only):

At Anfield: Liverpool 41 wins, 19 draws, Tottenham 5 wins.
Overall: Liverpool 61 wins, 34 draws, Tottenham 36 wins.

Earlier this season the Reds lost 2-1 at White Hart Lane. After taking a third minute lead through Dirk Kuyt, Spurs equalised through a Jamie Carragher own goal with Roman Pavlyuchenko hitting the winner in the 91st minute.

This is the third meeting between the sides during the campaign after Tottenham beat Liverpool 4-2 in the Carling Cup. Damien Plessis, with his first goal for the club, and Sami Hyypia scored what proved to be mere consolations.

In this fixture last term Robbie Keane scored twice for the visitors either side of half time. That game on October 7 saw the Reds concede a league goal from open play for the first time in the season. Liverpool's goals came from Andriy Voronin and a last minute Fernando Torres equaliser.

Liverpool have lost only one of the last nine home and away against Tottenham in the league - and only two of the last 13.

Liverpool have kept five clean sheets in the last seven league meetings with Spurs home and away.

Should Liverpool avoid defeat it will be the 10th time overall and the first since 1987-88 that they have remained unbeaten at home during the whole of a league campaign.

If they win or draw it will be a 30th successive home game in the league without defeat. It will equal the fourth best run ever and also equal the best sequence for 28 years.

Sami Hyypia could play his 464th and final game for the club. He captained Liverpool in 197 of those. He is the only man that played all his games at centre-half to score in 10 successive seasons for the Reds.

Martin Skrtel could play his 50th game for the Reds in all competitions.

Fernando Torres is one goal short of recording 50 for Liverpool in this his 84th game.

Dirk Kuyt has scored four goals in his last four games in a season that has produced his best goal return for the Reds (15 goals).

Steven Gerrard has hit nine goals in his last eight games in all competitions.

He has 16 in the Premier League this season and has netted four more than any other Englishman. Gabriel Agbonlahor, Frank Lampard, Wayne Rooney and Darren Bent each have 12.

The Liverpool captain is only two behind Nicolas Anelka and Cristiano Ronaldo who each have 18 for the season in the league.
 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
Најубаво ќе биде да не се опуштиме и да си ја завршиме сезоната со победа,башка последен меч на Хипија ќе биде,па уште поубаво он да даде некој гол со глава :)
Иначе ако победиме со Тотенхем мислам дека ќе бидеме првиот тим во ПЛ кој ќе заврши со 2 пораза у цела сезона а не ја освоил титулата.:nesum:
 

@@@@@@

MAKEDONEC
Член од
15 мај 2008
Мислења
539
Поени од реакции
33
Најубаво ќе биде да не се опуштиме и да си ја завршиме сезоната со победа,башка последен меч на Хипија ќе биде,па уште поубаво он да даде некој гол со глава :)
Иначе ако победиме со Тотенхем мислам дека ќе бидеме првиот тим во ПЛ кој ќе заврши со 2 пораза у цела сезона а не ја освоил титулата.:nesum:
Zalno ama samite si sne krivi.Da gi dobijas Mancester i Celzi po dvapati i samo dva porazi vo cela sezona i samo vtoro mesto...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom