Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Абе вие ни толку не победувате..ДА бевте подобри во текот на сезоната ќе бевте пред нас..Ама кој ви е крив што не знаете да победите еден Стоук..Ај да ве видам колку машки ќе бидете и дали ќе ни честитате титула(ако освоиме)
Ore ti teci pamet ej ne mi se veruva kolku si ti samo pameten. I himnava ni ja preimenuva ccc. Odi tamu gledaj si ja taa pederskata himna so ja napisavte licno vie taa so e so vrnezliv den i so cukanjeto po ramo. Titula da vi cestitam- poarno da umram odkolku na Mancester titula da mu cestitam.Mnogu sakate vie kaj titula zedovte pa uste cestitki sakate.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.678
Поени од реакции
43.581
Хаха..Значи ти не честиташ на Манчестер титула,а како имавме ние муда да дојдеме и да ви честитаме кога не победивте 1:4...Сепак ние сме пофер од вас..
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Хаха..Значи ти не честиташ на Манчестер титула,а како имавме ние муда да дојдеме и да ви честитаме кога не победивте 1:4...Сепак ние сме пофер од вас..
Ne cestitam titula a i ne mora da cestitate koga ke izgubite, ne mi trebaat vasi cestitki. Uzivajte si vo titulata i gotovo, za da cestitas ne treba da imas muda tuku treba da si glup.Ko ke izgubis treba da sakas da mu vratis a ne da priznavas jeeee gubitnik sum.Ama dobro sekoj so svoite razmisluvanja ako na nekoj od ovde mu doslo do cestitanje neka cestita nemam nisto protiv. Jas NE cestitam.
 
L

LFC 4 LIFE

Гостин
Чекај малце, абе ова чиј фан-клуб е ?!?! Уффф замалце ке помислев дека сум во Man. Utd. фан-клубот .... ц ц ц шо е ова бе цела страна само манчестер фанови... ајде магла фаќајте од овде пишете си во вашиот... ај марш таму ајде, мразам да ги читам вашите бедни коментарчиња во овој фан-клуб :nerv::nerv::nerv:
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Navivacka .. ti sedi mirna , da ne te siluva nekoj SCOUSER :)))
A do ostanatite clenovi na zdruzenieto luge so homoseksualni sklonosti A.K.A Man. Utd fans , ke ve zamolam veke da ne pisuvate na ovaa tema. Ednostavno nema sto vas da se diskutira , vie ste edni obicni napaleni pubertlii koi pocnale da gledaat fudbal radi Roandlo , i sekoj pat koga ke go vidat na TV im se slucuva cudna reakcija , vo svetot popoznata kako EREKCIJA . MARS OD TEMAVA

A za site navivaci na Liverpool , momci toa e .. godinava dadoa nasite se od sebe ama ednostavno nekogas ne e dovolno da bides najdobar ... Ako godinava ne zasluzivme titula .. Tazen den za siite nas , no sto da se pravi , dogodina e nova sezona . So novi sili i so barem malce BOZJA POMOS ili pak od FA pomos , ke dojdeme do taa dolgoocekuvana titula .. Mozda izramnija pederive po broj na tituli , no ne se odkazuvame od LIverpool . Ko sto imam veke nekolku pati receno .. U treta liga da padneme nema ni na moment da pomislam da go batalam .
YNWA
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.640
Поени од реакции
3.261
По се изгледа Лукас напушта ова лето. А се поочигледен е и трансферот на Прањиќ од Херенвен кај нас. Не знам колку ќе биде паметен потег ова, но сепак прво да видиме дали ќе се оствари.
 

Стеф...

30.05.1980 Time when the legend was born...
Член од
16 април 2009
Мислења
364
Поени од реакции
39
Нас ни треба или Виља или Агуеро,идеални партнери на Торес би биле.Мислам дека Виља имаме големи шанси да го зееме.Он и Торес со Џерард позади нив сигурен сум дека ќе прегазат се другата година,али ќе видиме летово,Бенитез најубаво си знае што ќе земе. :)


За Виља или Агуеро тешко ама знам дека Бенитез се спрема да го купува Давид Силва од Валенсија пошо он го тренирал и го знае.За него ке понудат околу 40 миљона
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
По се изгледа Лукас напушта ова лето. А се поочигледен е и трансферот на Прањиќ од Херенвен кај нас. Не знам колку ќе биде паметен потег ова, но сепак прво да видиме дали ќе се оствари.

Изгледа е завршена работата со Прањич, дечково е добар има потенцијал во него башка и многу борбено е и има постигнато 16 гола оваа сезона за Херенвен. Ако го немаш гледано како игра да ти претставам една слика , МНОООГУ поподвижен е од Риера!
Мислам дека ке биде супер потег башка и нема да рипа многу ако преседи некоја утакмица на клупа!:pos2:



Погледнете некое видео:
Ова со Милан и изиграва Мангуп!:vozbud:


Еве и некои од репертоарот на голови

Ливерпул продава 11 играчи 10.05.2009.
Менаџерот на Ливерпул, Рафаел Бенитез во летниот преоден рок ќе продаде дури 11 играчи, пренесуваат англиските медиуми. Според информациите од Островот, шпанскиот експерт планира во целост да го реконструира тимот, а за тоа ќе треба да се откаже од доста фудбалери, со што би од добиените пари ќе успее да доведе играчи кои се наоѓаат на неговиот список на желби за наредната сезона.

Бенитез сака да профитира од трансферите на Филип Деген, Чарлс Итандје, Џермејн Пенант, Сами Хипија, Џек Хобс, Андреј Вороњин, Себастијан Лет, Андре Досена, Рајан Бабел, но и оваа година стандардните Алберт Риера и Чаби Алонсо.

Од продажбата на овие фудбалери во Ливерпул се надеваат дека би можеле да стават околу 45 милиони фунти на нивното конто (60 милиони евра). Тие пари, заедно со буџетот кој управата на клубот од „Енфилд“ го одобри, би биле доволни за ангажирање на Герет Бери од Астон Вила, но и Луис Суарез, Алваро Негредо и Давид Силва.

Ливерпул на два кола пред крајот од Премиер Лигата се наоѓа на второто место зад Манчестер ЈУнајтед, со 3 поени помалку, со тоа што „црвените ѓаволи“ имаат еден натпревар помалку.

Разгласи
Ајде шпекулациите може да почнат.
Дали е можен овој ремонт на екипата, дали Бенитез ке се осуди на вакво нешто, зошто секој кој се решил на ваков потег ја утнувал работата со 80%. (хинт:Манчестер Сити)
Според мене нема потреба од вакви луди идеи би рекол, повеке од момците кои се споменати се веке воиграни дури и некои се и повеке од важни играчи така да со секој промена на ваквите играчи би значело чекор назад во идната сезона.
Според мене тимот најдобро би било да го напуштат следниве играчи:

Andriy Voronin
Jermaine Pennant
Andrea Dossena
Philipp Degen
Charles Itandje

Се друго би било уназадување на се она што е градено веке со години.
Ке забележите дека ги нема Лукас, Н`гог, Ел Жар, но јас мислам дека тие момци заслужуваат да останат и со времето што претстои во некои помалку битни утакмици или минути да се уфрлаат се со цел да стекнат искуство а со тоа и да го покажат и својот талент кој и повеке од сигурно го имаат.

Додека станува збор за засилувањата според мене надобри решенија мислам дека ке бидат следниве играчи:

David Silva
Carlos Tevez

Знам дека после овој пост одма ке почнете да пукате со постови од типот: не ни треба Тевез, не ни треба предавници, или лигуши кои не може да се изборат за место во можеби најомразениот клуб.
Но пред да почнете со таквите постови едно сакам да согледате а тоа е квалитетот кој несомнено постои во овој фудбалер кој неможе да го покаже покрај играч (сакав да пишам глумци ама ај) како Роналдо или Руни. Друго што сакам да согледате е тоа што кај Тевез е и одличната соработка со Маскерано која може да ни биде и повеке од корисна. Башка тој играч е баш оној тип на играч кој може да се вклопи позади Торес.
Друго во засилувањата не е спомената еден Давид Виља, не сум го споменал затоа што па и незнам како би заиграле во тактиката н Бенитез кој игра со Еден Шпиц и еден исфрлен средњак, позиција која моментално ја игра Џерард. Така да одма довагаме до заклучок дека ке треба да се менува целиот препознатлив концепт на игра за Ливерпул.

За Давид Силва ..........................!
Зар треба да се арчат зборови за овој играч кој видовме како им одигра т.с. им ја скри топката на Реал, така да секој збор би бил премал за овој мал Худини со Топка кој одамна ми е еден од омилените играчи.:toe:

Ајде сега да ги видиме вашите предлози и желби за тоа како го замислувате тимот за наредните Сезони што ни претстојат!:helou:

http://www.liverpoolfc.tv/team/squad/voronin/
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Карлос Тевез го ценам премногу уште кога играше за Вест Хем.Деновиве сам изјави дека неговата авантура кај ѓупците е завршена ствар.Се поврзува со Реал Мадрид но тој јасно става на знаење дека сака да остане во Премиер лигата.Ако е тоа така јас друг тим освен Ливерпул и Челзи не гледам.Типот е борбен и невиден мотиватор.Кој секс ќе биде тоа за Сер Тома Винковиќ играчот во кој не веруваше да доживее афирмација во најомразениот тим.А иначе не гелдам не реконсртукција пошто половина од играчите кои се набројани за продавање се или позајмени или повредени цела сезона или пак трета постава.Така да ако не планира нанив поарно нека ги шитне неголи да ги гледаме заврзани на клупа или во болница.Идеално решение е Давид Силва или ако се определи за формација со два шпица Виља или Агуеро или на крај крајава Горан Пандев
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Карлос Тевез го ценам премногу уште кога играше за Вест Хем.Деновиве сам изјави дека неговата авантура кај ѓупците е завршена ствар.Се поврзува со Реал Мадрид но тој јасно става на знаење дека сака да остане во Премиер лигата.Ако е тоа така јас друг тим освен Ливерпул и Челзи не гледам.Типот е борбен и невиден мотиватор.Кој секс ќе биде тоа за Сер Тома Винковиќ играчот во кој не веруваше да доживее афирмација во најомразениот тим.А иначе не гелдам не реконсртукција пошто половина од играчите кои се набројани за продавање се или позајмени или повредени цела сезона или пак трета постава.Така да ако не планира нанив поарно нека ги шитне неголи да ги гледаме заврзани на клупа или во болница.Идеално решение е Давид Силва или ако се определи за формација со два шпица Виља или Агуеро или на крај крајава Горан Пандев

Во шпекулациите се споменуваат играчи како Алберт Риера и Чаби Алонсо.

Друго мислам дека не ни треба таква формација со 2 шпица затоа што веке се и повеке од супер воиграни со сегашнава.
Го споменуваш Пандев, јас пак го заборавив исто так и тој мислам дека ке биде добро решение со тоа што и тој може да ги игра позициите ST, CF, AM, LW па дури и RW а тоа многу добро знаеме дека беа најкритичните позиции во текот на цела сезона, па одтука мислам дека не е лошо да се донесат и двајцата односно Давид Силва и нашиот Горан Пандев со тоа што Бенајун би бил best player on the bench а Кајт би одел во евентуална допуна во текот на натпреварите кога би требало да се притиска со 2 напагачи или пак би играл во ПОПУЛАРНИТЕ ротации на Бенитез со местото на Торес со тоа што би се вратил на неговата омилена позиција.
Друго кога сме веке кај Кајт јас пак лично би експериментирал со Кајт и би го пробал на позицијата LWB што многу пати и во многу ситуации во текот на натпреварите се наогал, мислам дека одлично ке се снајде на таа позиција, но затоа пак јас не тој што може да го направи тоа!:toe:


 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Чаби Алонсо за продавање ццц. До пред некое време душата ми ја изваде со Агер сега ќе ме мачи со Чаби. Чоекот тука игра со години и таман сме толку блиску до титулата само ни фали едно добро засилување тој ќе го реконструира тимот. Какви не глупости уште ќе слушнам од Бенитез.Ако напрај таква реконструкција в година пак ќе се откажиме во Октомври од титулата.Ни треба плус еден напаѓач и толку не можам да разберам шо има тука тешко за сфаќање. И нека си прај после ротации со послабите со двајца напаѓачи. И за сите од Манчестер шо ги интересира, се палам на долгата коса од Торес и на десното маде на Џерард. Најверојатно Дено од искуство знај на шо можи да се палиме сигурно тие работи го запалиле за време на сексот шо му го удрија.
 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
Дечки,игнорирајте ги бе,ја не можам да ги разберам како можат да се замараат со тоа што ние пишуваме у нашиов фан клуб.Мене искрено ме заболе половиов орган што серат они за Ливерпул у нивниот циганскиот фан клуб,али они не размислуваат исто.Најсмешен ми е Чомбе кој највероватно поради премалку интелегенција чека Дено или некој друг да пише нешо и он на крај да се убаци со реченица у стил како таа последната у која сите ние навивачи на Ливерпул сме заебани и немаме што да му вратиме.:toe:
Пак ќе кажам,немојте да им враќате на нивните постови,само си губите време.

Да се вратам сеа на Ливерпул.Вистина ли е ова за Прањиќ и дали дечкото е стварно добар,ако некој го има гледано како игра нека каже,не верувам многу на клипови у кои се собрани неколку голови што ги има дадено:smir:
 
L

LFC 4 LIFE

Гостин
Чаби Алонсо за продавање ццц. До пред некое време душата ми ја изваде со Агер сега ќе ме мачи со Чаби. Чоекот тука игра со години и таман сме толку блиску до титулата само ни фали едно добро засилување тој ќе го реконструира тимот. Какви не глупости уште ќе слушнам од Бенитез.
Не тоа не се глупости на Бенитез... Тоа се глупости на медиумите и таблоидите... Ама ич не ми се верува дека Рафа ќе го продаде Алонсо, иако се е можно кај Рафа... Не гледам зошто би го продал можеби најдобриот играч во LFC годинава... Едноставно не ми се верува
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Не тоа не се глупости на Бенитез... Тоа се глупости на медиумите и таблоидите... Ама ич не ми се верува дека Рафа ќе го продаде Алонсо, иако се е можно кај Рафа... Не гледам зошто би го продал можеби најдобриот играч во LFC годинава... Едноставно не ми се верува
Алонсо е неверојатен играч.Знаеме колку натпревари капитенот беше повреден и отсуствуваше и Алонсо ја држеше цела игра.Алонсо и Џерард се моторот на тимот и ако Бенитез го продаде Алонсо стварно не вреди да биде тренер на Ливерпул...
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Otisle oficijalni lica od Herenven na pregovori vo Liverpool okolu Pranjic . Spored toa sto se zbori za nego bi trebalo da e dobar igrac , tehnicki nadaren , brz . Eve klipce od nego da vidite odprilika za so se raboti
Inace za Alonso mislam deka ova se mediumski spekulacii i deka Xabi nigde ne ide .
Chombe i deno ve molam kako luge , kako covecki sustestva ( jes da kako vikaat sto imaat spermatozoid i navivac na manchester zaednicki 1: 1 000 000 sansa da stanat COVEK) ,ne pisuvajte na nasava tema .
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom