#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.308
Поени од реакции
8.437
Не знам како не се сетив порано :) Имам направено фб профил на моето куче (не какајте, чекајте да допишам) и тој има многу пријателчиња низ светот (далеку повеќе од јас што имам на мојот профил) и сега и тој ќе не рекламира... се надевам ќе се упецаат другарчињата негови, држете среќа :)
--- надополнето: 7 мај 2012 во 15:00 ---
И прифатете го кога ќе ве додаде на фб :)
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Од особена важност е да прикажете во текстот кој ќе го ширите, дека поединци или групи албански џихадисти се борат и против САД, најголемиот албански партнер, за што некои од нив се осудени и на доживотни казни од американските судови. Кога поединците или групите од албански џихадисти ги напаѓаат нивните стратешки политички партнери-САД, што може да очекуваме од овдешните џихадисти?! Еве повеќе информации за албанските џихаддисти осудени и фатени во САД:
On January 7, a 25-year-old naturalized American named Sami Osmakac was arrested in Tampa, Fla., in a federal sting operation, while planning a terrorist attack on local nightclubs, as well as the county sheriff's office. He was charged with attempting to use a weapon of mass destruction against persons or property. Osmakac is an Albanian Muslim born in Kosovo (where his relatives spell their name Osmankaj).
The case of Sami Osmakac is the latest in several involving Albanian Muslim radicals. Arid Uka, 21, also an Albanian born in Kosovo, is on trial in Frankfurt, Germany, for attacking a U.S. armed forces bus at Frankfurt airport last year, killing two servicemen, Senior Airman Nicholas J. Alden, 25, from South Carolina, and the bus driver, Airman 1st Class Zachary R. Cuddeback, 21, of Virginia, and injuring two more.
Uka pled guilty to murder and is expected to be sentenced shortly. The German government has honored two other Americans, Air Force Staff Sgt. Trevor Brewer and civilian airport employee Lamar Conner, with the Federal Cross of Merit for apprehending Uka at the scene of the assault.
Hysen Sherifi, a 27-year old legal immigrant from Kosovo living in North Carolina, was sentenced on Friday, January 13, to 45 years in prison for conspiring with Ziyad Yaghi, 23, and Mohammad Omar Aly Hassan, 24, in a North Carolina jihadist plot taken down in 2009. The leader of that attempt, Daniel Boyd, 41, who became Muslim and claimed to have fought the Russians in Afghanistan, pled guilty in February 2010 to two counts of conspiracy to provide material support to terrorists and conspiracy to commit murder, maiming, and kidnapping overseas. Boyd is awaiting sentencing. His two sons, Dylan and Zakaria, also entered guilty pleas and received, respectively, eight and nine years' imprisonment.
In July 2011, Betim Kaziu, a Brooklyn-born man of Kosovar Albanian ancestry, was convicted of attempting to join the Somali jihadist movement Al-Shabaab. He has yet to be sentenced.
Albanian Islamist terror recruits first showed up in the United States in 2007, when Agron Abdullahu, a Kosovar, and three brothers, Shain, Dritan, and Eljvir Duka, who were born in Macedonia, were nabbed with Mohammed Shnewer, the Palestinian brother-in-law of Dritan, and Serdar Tartar, of Turkish origin. They intended to attack Fort Dix, N.J. Abdullahu was sentenced to 20 months in jail for providing weapons training to the rest of the group. The Duka brothers were sentenced to life imprisonment, with an extra 30 years each for Dritan and Shain Duka.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.372
Поени од реакции
16.571
И дечки, сите шо имате лајкуано групи/страни или било шо по фејсбукот на славни личности и сл. у коментар закачете линк од групата.

П.С. Да побарам услуга од член на еден политички субјект од земјава да ја сподели групава?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.737
Поени од реакции
18.482
И дечки, сите шо имате лајкуано групи/страни или било шо по фејсбукот на славни личности и сл. у коментар закачете линк од групата.

П.С. Да побарам услуга од член на еден политички субјект од земјава да ја сподели групава?
Не додека не добиеме повеќе мислења за тоа, да се договориме првин.
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
234
Поени од реакции
10
А што викате да протестираме и ние?
Јас сум за!! :)
И целосно имате подршка за ова и вреди и редно е некој да преземе чекор за да има и од наша страна побунување!! :)
НАПРЕД НАШИ!! НИКОЈ НЕМА ДА НЕ ПЛАШИ!! :)
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.308
Поени од реакции
8.437
My dear friends worldwide - PLEASE HELP! Radical Islam killed 5 innocent people in Macedonia - and police arrested the murderers. Now, their friends radical islamists protest against police. Please help and share the truth! 4 children and a father were murdered - NEVER TO HAPPEN AGAIN!! SO LIKE AND SHARE THIS GROUP and tweet tonight 21:00h CET #spreadthetruth

Моето паметно кученце :D
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.239
Поени од реакции
26.094
Да побарам услуга од член на еден политички субјект од земјава да ја сподели групава?
Не, политички субјекти не ни се потребни. Без разлика дали намерата им е добра или не.
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.282
Зашто групата е отворена и секој може да пишува ?
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.308
Поени од реакции
8.437
Навистина најпаметно и најкорисно би било сите што се во политика да се тргнат настрана. Така најмногу ќе ни помогнат.
Колку и да им се добри намерите, не сакаме да ни ја обојат акцијава.
 
M

Moon Child

Гостин
Од особена важност е да прикажете во текстот кој ќе го ширите, дека поединци или групи албански џихадисти се борат и против САД, најголемиот албански партнер, за што некои од нив се осудени и на доживотни казни од американските судови. Кога поединците или групите од албански џихадисти ги напаѓаат нивните стратешки политички партнери-САД, што може да очекуваме од овдешните џихадисти?! Еве повеќе информации за албанските џихаддисти осудени и фатени во САД:
Од ова може да се склепа еден текст на Англиски!
Рекламирајте ја групата и по други фб страни.
 
Член од
15 април 2012
Мислења
341
Поени од реакции
642
Не, политички субјекти не ни се потребни. Без разлика дали намерата им е добра или не.
Тоа е бидејќи НЕМА ПОЛИТИЧКИ СУБЈЕКТИ СО ДОБРА НАМЕРА.
Инаку ќе ги дозволевме.
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Зашто групата е отворена и секој може да пишува ?
Не е затворена е , постовите се само од админи.
Тоа шо го гледате “Објавено од други“ е од вчера , пише под него пред 19 часа ;)
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
My dear friends worldwide - PLEASE HELP! Radical Islam killed 5 innocent people in Macedonia - and police arrested the murderers. Now, their friends radical islamists protest against police. Please help and share the truth! 4 children and a father were murdered - NEVER TO HAPPEN AGAIN!! SO LIKE AND SHARE THIS GROUP and tweet tonight 21:00h CET #spreadthetruth

Моето паметно кученце :D
Нели би било подобро да се напише "Radical Islamist murdered 5 innocent ethnic Macedonians on A Good Thursday this year in Skopje/Macedonia, just because of being Christians......The Macedonian Police suspects a gang of Albanian Radical Islamists for this Massacre on Macedonian Christians"...ради подобро доловување на моментот и појаснување.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.239
Поени од реакции
26.094
Тоа е бидејќи НЕМА ПОЛИТИЧКИ СУБЈЕКТИ СО ДОБРА НАМЕРА.
Инаку ќе ги дозволевме.
Прифаќам и таква формулација и ќе ја потврдам. Еве ако милуваш повеќе:
Не, затоа што политичките субјекти ќе ја злоупотребат акцијата за нивни маркетиншки цели и ќе ја уништат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom