#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

Член од
4 мај 2012
Мислења
25
Поени од реакции
75
На 11.05.2012 година во 13:30 часот во сите градови во Македонија каде што живета Албанци се најавени нови протестиПрегледај го приврзокот 42978
ако постои попарадоксален народ од овие ја тастатурата ќе ја намачкам со евро крем и ќе ја изедам ама ако нека ги види цел свет за што станува збор у петокот си дадоа автогол сега ќе си дадат уште 3-4 само да излезат интересни фотографии мислам дека цела мк ќе стане кајгана
 
Член од
6 мај 2012
Мислења
116
Поени од реакции
62
ако постои попарадоксален народ од овие ја тастатурата ќе ја намачкам со евро крем и ќе ја изедам ама ако нека ги види цел свет за што станува збор у петокот си дадоа автогол сега ќе си дадат уште 3-4 само да излезат интересни фотографии мислам дека цела мк ќе стане кајгана
KE IMA MATERIJAL I POVEKE MOTIVACIJA
--- надополнето: 7 мај 2012 во 01:43 ---
ако постои попарадоксален народ од овие ја тастатурата ќе ја намачкам со евро крем и ќе ја изедам ама ако нека ги види цел свет за што станува збор у петокот си дадоа автогол сега ќе си дадат уште 3-4 само да излезат интересни фотографии мислам дека цела мк ќе стане кајгана
KE IMA MATERIJAL I POVEKE MOTIVACIJA
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
да се надополнам - правев муабет со другар албанец кој живее во чаир токму на јаја паша. знаете што ми кажа за протестот - кога го прашав кој го организира ми рече дека спонтано било организирано на фејсбук. го прашав како тоа спонтано толку луѓе ми рече па добро тоа спонтано + после петочна молитва оџата им рекол наводно сите на протест после молитвата....


страшна работа.

очекувајте во петок немири, инциденти и многу по масовни протести
Кај нив како ќе каже оџата така е он им е највлијателен.
 
Член од
20 декември 2008
Мислења
593
Поени од реакции
1.192
Незнам дали нешто веќе во мене полека полудува ама многу сакам да има на протестиве немири онака вистински да се срчкаат со полицијата
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Незнам дали нешто веќе во мене полека полудува ама многу сакам да има на протестиве немири онака вистински да се срчкаат со полицијата
Може да јадат чотек само од цајканите во Ск што ќе бидат. Иначе во Гостивар,Тетово,Кичево,Дебар,Струга не верувам МВР да има толку припадници на ЕБР да распореди секаде за да ги воспитаат.
 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.235
Приметив овие вечери постојано касно навечер надлетуваат хелихоптери незнам нешто ќе биде, а што незнам. Не им одговара било каква радикализација ја немаат поддршката од никој, а добро е и што ние учествувавме околу информирање на светски весници.
 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.235
Незнам дали нешто веќе во мене полека полудува ама многу сакам да има на протестиве немири онака вистински да се срчкаат со полицијата

Да ѓи измлатат како оние окупирај го wall street па нека плачат како нема демократија, па ќе ја споредиме нашата со демократијата во САД!:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom