#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

Член од
15 април 2012
Мислења
341
Поени од реакции
642
Многу ме револтира што се имаат фатено за бабава, побогу, ако е соучесник што ако е жена, нека има 903 години, пак е осомничен соучесник и треба да одговара за тоа што го направила.
Овој че го пука меџународно! Ако има некој да го симне видеово, да го сецне тој дел кај што се закануваат и да го титлува, да се види со што се закануваат "кокичињава невини".
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=1uzMbDdFgYU#!
Брзо идејава да се направи во ЕДНА СЛИКА АНИМИРАНА
Со превод
Тргнете го тоа бугарското само и кај старецот само преведете го тоа што вика
„ќе се организираме повеќе„ тој младиот
„алаху акбар„
„ќе го палим скопје„
Од 1:46 до 2:00
АЈДЕ НЕКОЈ
 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.234
Многу ме револтира што се имаат фатено за бабава, побогу, ако е соучесник што ако е жена, нека има 903 години, пак е осомничен соучесник и треба да одговара за тоа што го направила.
Овој че го пука меџународно! Ако има некој да го симне видеово, да го сецне тој дел кај што се закануваат и да го титлува, да се види со што се закануваат "кокичињава невини".

Јас ќе направам видео за утре ама че го скоцкам убаво со тој како ќе го палел цело Скопје ќе напрам некоја приказна и автобуската станица и ќе фатам и кадри од протестите во Гостивар и разурнатиот манастир во Лешок една комплетна слика за "анѓелите" Ке извадам и кадри од овие Арабискиве исламисти како се дерат и од овие нашиве од протестот да видат дека нема ама баш никаква разлика.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
1:55 - момаков директно се заканува дека ке правеле повеќе...

абе добро и со сила да се правам будала и колку и да сакам да не верувам се повеќе ме води мисла дека ке избие нешто големо.... ај да не зборам....
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
Секоја идеја е добредојдена. И нема потреба да се обраќате на било кого. Овде нема врховни авторитети. Направете го тоа, објавете овде и ќе шириме. Луѓе ќе пишуваат текстови и тој што ќе го направи блогот ќе ги објавува.
тоа ми е и поентата, тимска работа! :)
 
Член од
25 јануари 2011
Мислења
2.263
Поени од реакции
5.081
Your account is suspended and is not permitted to send Tweets. :mad:
 

Channar

гастроентерохепатолог
Член од
3 јуни 2011
Мислења
199
Поени од реакции
255
Граџанство, имам една молба од вас. На романската национална ТВ сакам да и го испратам текстот којшто е пишуван на првиве страни. Мислам дека само со еден мејл нема да напраам ништо, затоа , ако сте во можност, пратете ја романската верзија од текстот и плус молба на англиски за да се стави текстот на нивната веб страна :) office@nationaltv.ro еве го мејлот
Романска верзија:
Skopie, Macedonia, Mai 4
Împrejur 1500 musulmani au protestat în capitalul de Macedonia, Skopie și au căutat eliberarea Islamiștiilor Radicali, care au fost arestați din cauza crimei. Ei ucideau 4 băieți și un bărbat în vârstă de 40 ani, toți macedoneni, pe 2 Mai, la Vinerea Mare, la lacul Smilkovți, aproape de Skopie. Islamiștii Radicali erau arestați după investigația, ce dura 3 săptămâni.

În general, macedonenii sunt creștini, dar albanezii etnici, care reprezintă 20 % din populația în Macedonia, în general, sunt musulmani. În deceniul recent, avea număr crescut cu incidente extremismului religios, importat din Islamiștii Radicali din Orientul Mijloc, dar albanezii macedoneni n-acceptau. Acum, celulele teroriștilor există pe întreg pământul.

La protestul, multe parole au fost strigat: „Allahu Akhbar“, „Moarte pentru creștinii“„Vrem război cu creștinii“ și au fost strigat parole din Al Qaeda.

http://www.taratur.com/data/05.04skopjeprotesti01.jpg


Poliția macedoneană aresta 3 din 5 suspecți pentru masacrul oribil. În Macedonia, nu a fost masacru ca acest, din Doilea Război Mondial. Toate statele vecine Macedoniei au dat un sprijin și au ajutat-o în investigația.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom