#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

M

MrzaRules

Гостин
Добро утро и од мене....пијам кафето и се пуштам на работа....(y)
 
Член од
4 мај 2012
Мислења
130
Поени од реакции
112
Истото како и вчера, во 6 саато твитаме, без зборот албански бидејќи одма ќе не сфатат погрешно, него радикален ислам стриктно и не наеднаш него умерено твитање, јас тоа разбрав ако има некој нешто да додаде слободно. :)
Добро утро.:D
fala :)
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Да бе, и Бигфут да го ставиме во постовите само заради внимание, ај не претерувајте.
Многу е иронично да се залагаме за ширење на вистината, и после самите да ја испревртуваме вистината.
Се јави пацифистот, иди бе требаше на тоа брадоњите во протестот да им кажуваш дека треба да живееме во соживот со вас, тоа што вие викате Смрт за неверници(христијани, евреи, будисти, хиндуси, атеисти, нихилисти итн.), Војна на Неверниците (христијани, евреи, будисти, хиндуси, атеисти, нихилисти итн.) тоа ќе се заборави. Ми се гади од ваквите како тебе, што се наивни или со сила се прават наивни. Тие еманципирани Албанци на форумов како Принц, Дарданија, Генти и останати, кои пред неколку недели збореа кои и да бидат убијците и која националност да бидат да се казнат, мислејќи во нивните умови дека се 100% српски агенти. Кога се откри кои се се вдадоа во нивна одбрана, дури и на протести излегоа да ги одбранат. Тоа се твоите сограѓани кои до вчера се залагаа за соживот. Но благодарение на тоа се откри нивната дволичност, баш на истиот профил на луѓе кои како тебе се залагаат за соживот и мир. Мој пријател, Албанец - муслиман кој до вчера ми беше како брат, и се залагаше за соживот и ми глумеше невиност, дека он лично ќе ги убиел сите кои биле замешани во тоа и убијците, го видов на телевизија како им дава поддршка на кукавициве(муџахедините). Толку од нивната доверба кон нив. Од вчера па натака на Албанец - муслиман не му верувам веќе. А на него очи не сакам веќе да му видам.
 
R

Rigel Kent

Гостин
Истото како и вчера, во 6 саато твитаме, без зборот албански бидејќи одма ќе не сфатат погрешно, него радикален ислам стриктно и не наеднаш него умерено твитање, јас тоа разбрав ако има некој нешто да додаде слободно. :)
Добро утро.:D
Нема зошто некој да сфаќа погрешно , ова е микс од радикален ислам и албански шовинизам. Никој погрешно нема да те сфати.
 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.234
Quran (3:151) - "Soon shall We cast terror into the hearts of the Unbelievers, for that they joined companions with Allah, for which He had sent no authority".
Quran (9:14) - "Fight them, Allah will punish them by your hands and bring them to disgrace..
Quran (98:6) - NonMuslims are the worst of all creatures.
Quran (8:12) - "I will cast terror into the hearts of those who disbelieve. Therefore strike off their heads and strike off every fingertip of them"
Religion of peace :facepalm:
 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.234
Нема зошто некој да сфаќа погрешно , ова е микс од радикален ислам и албански шовинизам. Никој погрешно нема да те сфати.

Не бе брат по грешка мислеле дека црквата е касарна инаку они само се национал шовинисти а тоа е тренди несмееш лошо да кажеш:


 
R

Rigel Kent

Гостин
Не бе брат по грешка мислеле дека црквата е касарна инаку они само се национал шовинисти а тоа е тренди несмееш лошо да кажеш:



Токму така , твитот треба да биде прецизен концизен и да ги содржи главните поенти. Мора да се посочи кои се , од каде и за што протестирале.И да не го отвори линкот никој барем тоа што ќе го прочита во краткиот твит нуди некаква информација.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom