#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.234
само што направив акаунт. пробувам да се снајдам според упатството. ми вика треба прво 5 дечки да најдам за да ги следам па гледам некој од тука да најдам.. мислам дека им го видов јузернејмот на прплпума и на леандра вчера па баратам низ странициве да ги најдам.. уште 4 ми останаа - прво кајгана ја најдов одма :)
Пиши го тука кој ти е ник да те најдеме и ке ти кликнеме да те следеме ќе зирнеш кој те следи и ке направиш и на нас да не следиш.

Во Home пиши текст :

Fight against radical islam #spreadthetruth #kajgana

и кликни твит.
 

bsd

Член од
4 мај 2012
Мислења
21
Поени од реакции
54
Најбитно е да не ги користиме сите исти keyword и , пример истата содржина ист линк да се повторува ,

Менувајте доволно е еден збор да е сменет во цела реченица.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Дечки, ајде едно известување. Прво да ја пофалам акцијата. Оди одлично. Добивме многу сериозен првичен фидбек. Почнавме, многу многу подобро од тоа што го очекувавме (барем јас лично). За тоа заслуга имаме сите, можете да бидете горди на себе.

Сега е многу битно да продолжиме. Мора. Затоа истиот елан од вчера да го видиме и денес. Ова не е „војна“ што може да се добие за еден ден. Ќе има многу битки. Потребна ни е поддршката од сите. Баш сите, колку и да мислите дека вие лично сте неважни. Споделувајте ја вистината за Македонија, на сите од странство што ги знаете. И нормално во 18 часот со ист елан како вчера.

Оваа борба ќе ја добиеме. Бидете убедени во тоа. И бидете дел од тоа.
Поздрав.
Колку само ова убаво звучи.:place::place::place:
Емоције кардио...:place:
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
Александар

@AlleksandarMK



ете ме и мене. се извинувам уште еднаш што неможев вчера да се приклучам кон акцијата но ветувам денеска ке надополнам и за вчера :нинџ:

најдов неколку членови од форумов и кликнав follow ете го горе и мојот јузер па кој е за следење нека повели :)

ја прочитав првата страница со инструкциите за твитеров што сватив сватив што не не. се надевам ке ми дообјасните што поточно теба да се прави или во ПП или тука јавно за да знаат и другите.

како што сватив финтата е веста за радикалните исламисти да се објави првично на некој сајт/портал а потоа што помасовно да се твита.

или се лажам?
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
Пиши го тука кој ти е ник да те најдеме и ке ти кликнеме да те следеме ќе зирнеш кој те следи и ке направиш и на нас да не следиш.

Во Home пиши текст :

Fight against radical islam #spreadthetruth #kajgana

и кликни твит.
веќе направено..

добро напредувам демек а? :)
 
Член од
13 октомври 2011
Мислења
29
Поени од реакции
13
Ете пошто не се снаоѓате од старт некој од вас нека на прави листа со 10-15 твитерџии што имаат преку 300 фл. нека го стави линкот овде и сите вие коа отварате заследете ги и после ќе ви биде полесно. Константниот спам нема може само контраефект да донесе ете колку од вас добија блок. Следете само активни што ја подржуваат акцијава, што сте сигурни дека ќе твитнат во врска со ова, егото на таков твитерџија е јак тој сигурно користи некои апликации за рејтинг од типот на favstars,brizzly,monnitter и слични. Така хаштагот ќе добие на популарност. Мкд "влијателни" имаа едвај 1000 следачи подршката нивна можете сами да ја создадете , вас ве има преку 300 најдете некој активен со повеќе фл. направете листа од нивните усери и вашите удрите фолов меѓусебно и фреквентноста на хаштагот ќе тргне со ретвитање, реплики и така. Нека има различност не една иста содржина во секој твит
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Направете си настрана сега десетина+ реченици што би ги ставиле на твитер за после да не барате ко луди.
Спреми се Македонија за уште еден поход кон целта! :)
 
Член од
20 февруари 2009
Мислења
103
Поени од реакции
73
There is no good and evil, there is only power, and those too weak to seek it .STOP THE RADICAL ISLAM #spreadthetruth
 
M

Moon Child

Гостин
До каде стигнавте? Јас сега станав :oops: Има некои новости, да не вртам назад по темава...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
како што сватив финтата е веста за радикалните исламисти да се објави првично на некој сајт/портал а потоа што помасовно да се твита.

или се лажам?
Така е. Во право си.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.581
Поени од реакции
20.868
како да влезам на каналот на твитер ?
 

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.033
aj vo dve recenici nekoj neka objasne denes sto i kako,pozz i dobro utro :)
Истото како и вчера, во 6 саато твитаме, без зборот албански бидејќи одма ќе не сфатат погрешно, него радикален ислам стриктно и не наеднаш него умерено твитање, јас тоа разбрав ако има некој нешто да додаде слободно. :)
Дoбар ден.:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom