#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Пак гледам твитови каде што се спомнува само ислам, значи сфатете радикалниот исламизам, не самиот ислам како религија! Некој ќе го примети ова и ќе направи изопачена вест, пазете што твитате/ритвитувате.
И да ставајте линкови до видеата или од слики/iReport во твитовите.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
Еве ти пример, приложи ми еден доказ дека тие што протестираа на 4-ти не се платеници од Евреите за да шират лоша репутација за исламот.
бате немој да помислам дека шириш конспирасис ко нив...

знам дека се богати Евреите, ама 4000 души да платиш... :icon_lol:
 
Член од
15 април 2012
Мислења
341
Поени од реакции
642
Да бе, и Бигфут да го ставиме во постовите само заради внимание, ај не претерувајте.
Многу е иронично да се залагаме за ширење на вистината, и после самите да ја испревртуваме вистината.
Но, ова не е невистина (според МВР нели).
Се бореле против НАТО силите, документирано..
Инаку, слика една:
http://img256.imageshack.us/img256/9555/spreadthetruth1.jpg
Што мислите за текстов?
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
бате немој да помислам дека шириш конспирасис ко нив...

знам дека се богати Евреите, ама 4000 души да платиш... :icon_lol:
Дадов пример, аман, го лупнав примерот, само сакав да покажам дека тој што дава тврдење треба да даде докази, а не како Psyside , да ми бара од мене докази дека неговото тврдење не е точно.
 
Член од
20 мај 2010
Мислења
78
Поени од реакции
78
Одлични твитови од форумџиите, браво за акцијата и мотивираноста.... од никогаш не сум можела да ја разберам нашата македонска потреба (без да сакам беспотребно да генерализирам) да изразуваме посесивност кон работи кои не ги поседуваме, како твитерот во овој случај... и многу е лесно да критикуваш нешто што некој друг го направил.... и фрази од типот на “Акутниот проблем во нашиот не толку акутен систем на битие и не битие е актуелниот шовинизам, феминизам, хероизам, прагматизам и надреализам“ - just don`t lose it -
ми изгледаат како излезени од клуб за оратори од 3/а одделение....
 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.234
Ако даваш тврдење дека се поврзани со Ал-Каеда, ти си тој што треба да приложи докази, не јас.
Еве ти пример, приложи ми еден доказ дека тие што протестираа на 4-ти не се платеници од Евреите за да шират лоша репутација за исламот.







Убија 5 христијани на Велики петок, што уште сакаме да ни се случи? Да егзекутираат луѓе на плоштад????? Дали знаеме воопшто што е добро а што лошо? Како да го наречам кревање во воздух на црква? Соларис-турчин ми се закачи пред некој ден аааааа ууууууу не требало да се генерализира, еден член му ги спомна Курдите,аааааааааааааа не,тие биле терористи сите ,кревале во воздух мостови и незнам шо.
Ве навлекоа сите на нивните ефтини трикови ние не сме исти сите!Мајјјј асссссс!
 
Член од
15 април 2012
Мислења
341
Поени од реакции
642
Дадов пример, аман, го лупнав примерот, само сакав да покажам дека тој што дава тврдење треба да даде докази, а не како Psyside , да ми бара од мене докази дека неговото тврдење не е точно.
Па не лупај такви примери.. гледај за што протестираат, гледај знамиња, гледај обележја, гледај ја сликаваhttp://img256.imageshack.us/img256/9555/spreadthetruth1.jpg
Ако така гледаш „можеби евреите„ на се.. може кога ќе одиш до продавница да купиш леб, лебот да има нанотрансмитор за да те лоцираат евреите.. такви глупости не
 

Мортидо

занаетчија дете
Член од
15 февруари 2009
Мислења
1.874
Поени од реакции
1.087
Ако даваш тврдење дека се поврзани со Ал-Каеда, ти си тој што треба да приложи докази, не јас.
Еве ти пример, приложи ми еден доказ дека тие што протестираа на 4-ти не се платеници од Евреите за да шират лоша репутација за исламот.
Евреи се бе брат, што разбираат овие. И сами видоа дека повеќето од протестантите локни имаа и Хава Нагила си ја скандираа.

 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549


Убија 5 христијани на Велики петок, што уште сакаме да ни се случи? Да егзекутираат луѓе на плоштад????? Дали знаеме воопшто што е добро а што лошо? Како да го наречам кревање во воздух на црква? Соларис-турчин ми се закачи пред некој ден аааааа ууууууу не требало да се генерализира, еден член му ги спомна Курдите,аааааааааааааа не,тие биле терористи сите ,кревале во воздух мостови и незнам шо.
Ве навлекоа сите на нивните ефтини трикови ние не сме исти сите!Мајјјј асссссс!
Не е истиот текст на двете знамиња со црна позадина. Појма немам што значат, но дефинитивно не се работи за истиот текст.
Како второ, протестите беа со политичка заднина, ќе ги видеше истиве протестанти и да кажеше МВР дека УЧК беа зад убиствата или нешто трето.
 
Член од
4 мај 2012
Мислења
25
Поени од реакции
75
Да бе, и Бигфут да го ставиме во постовите само заради внимание, ај не претерувајте.
Многу е иронично да се залагаме за ширење на вистината, и после самите да ја испревртуваме вистината.
Да бе, и Бигфут да го ставиме во постовите само заради внимание, ај не претерувајте.
Многу е иронично да се залагаме за ширење на вистината, и после самите да ја испревртуваме вистината.
vidi go postot 2811
 
H

HITCH

Гостин
Ако даваш тврдење дека се поврзани со Ал-Каеда, ти си тој што треба да приложи докази, не јас.
Еве ти пример, приложи ми еден доказ дека тие што протестираа на 4-ти не се платеници од Евреите за да шират лоша репутација за исламот.
Знамето и паролите ја докажуваат поврзаноста. Зошто јас би протестирала до нив? Радикалниот ислам е поддржан и развиен од Ал Каеда. Кога и како муабетов не е за овде, темава е за организирано твитање и искажување на револт - протест.
Еве можеби да имало 10 Израелци, но зарем мислиш дека би можеле да успеат да ја поведат онаа маса да скандира како нив, ако не го чувствува тоа?

Инаку се согласуам дека доколку некој нема информации на некоја тема, нема доволна едукација, треба да каже овде на темава и да дојдат луѓе на помош, никако не смееме да си дозволиме погрешно изразување на нашиов протест.
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Ај дајте инфо за хаштагов, која беше таа страната од вчера не ми текиња?
 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.234
Не е истиот текст на двете знамиња со црна позадина. Појма немам што значат, но дефинитивно не се работи за истиот текст.
Како второ, протестите беа со политичка заднина, ќе ги видеше истиве протестанти и да кажеше МВР дека УЧК беа зад убиствата или нешто трето.

Истиот е едниот е развлечен другиот не!

 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
Дадов пример, аман, го лупнав примерот, само сакав да покажам дека тој што дава тврдење треба да даде докази, а не како Psyside , да ми бара од мене докази дека неговото тврдење не е точно.
океј де.

Овде ситуацијата е јасна, мислам нема потреба од некое замачкување како што некои тоа сакаат да го направат. Они самите се зафркнаа со излагањето на протест, прикажувајќи од една страна дека тие поддржуваат нешто што не треба, а од друга дека државата ни цвета со двојни аршини оставајќи такви радикали да шетаат слободно.

Незнам дали ги виде некои од претходните страни, ама дел од влијателниве велеа дека „во Македонија има измислен радикален ислам“, „дека ова ние го правиме со претходно подготвен шаблон од партија“, и на крај не поврзаа со факинг Влатко Ѓорчев... :pos:

точно е и тоа дека некои и од „невлијателниве“ претераа со твитања против Албанците, но тие беа 2-3ца кои сите тука ги осудивме!

А некој на Твитер кој постојано мрчи за слобода на говор и изразување на сопствено мислење да го понижува моето мислење нарекувајќи ме необразован, неначитан или ватевер... мало морген! :)
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Па не лупај такви примери.. гледај за што протестираат, гледај знамиња, гледај обележја, гледај ја сликаваhttp://img256.imageshack.us/img256/9555/spreadthetruth1.jpg
Ако така гледаш „можеби евреите„ на се.. може кога ќе одиш до продавница да купиш леб, лебот да има нанотрансмитор за да те лоцираат евреите.. такви глупости не
Аман бе, до толку сериозно ми го сфативте ебаниот пример.
Истите овие луѓе, копи/пејст ќе ги имаше на протести без разлика дали МВР ќе кажеше дека мотивот е радикален ислам, УЧК, ОНА, Голема Албанија, албанска мафија, српска мафија, итн итн.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom