#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

Член од
14 март 2010
Мислења
16.860
Поени од реакции
16.035
ај пак цитирај ме во врска со тоа,за да бидам во тек
За кое ?
Мислев има и гомнојадачи кои го упропастуваат хаштагот #SpreadTheTruth .. и си тераат сеир на настанот, а пред тоа се јачаа по твитери, фејсбук курци палци за #protestiram ..долга прикаска.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
Стварно лош ви е терминот од 16 и 30 има екстра утакмица од македонски фудбал па најверојатно ова твитање ќе го пропуштам.

Трендо повеќе ќе се заинтересира за #влијателни и таму да удри :)
Дим4е; ни е односи со јавност знае он како да му пристапи.
Трендо може да направи добра приказна, може да се добие на масивност од таму. Но да објасниме ... Ќе се обидеме да ги тргнеме нашите медиуми на страна. Причината е очигледна нејќеме да бидеме обоени, нејќеме да го изгубиме влијанието (ми го наметнавте зборов :) ) врз акцијава ... едноставно нејќеме да се посомневаат во нашата иницијатива.
Леандра или било кој што ги следеше влијателните на твитер нека пише кај мене приватна порака да знам точно што се да опфатам пошто јас не ги перципирав многу вчера. Па ќе склопиме известување за кај Трендо...
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
За кое ?
Мислев има и гомнојадачи кои го упропастуваат хаштагот #SpreadTheTruth .. и си тераат сеир на настанот, а пред тоа се јачаа по твитери, фејсбук курци палци за #protestiram ..долга прикаска.
Контра протест пошо пишав за тоа.
Инаку пишав и јас вчера во врска со гомнојадците,не знам што им е филмот,или сакаат да се направат интересени или немаат две чисти во мозокот,трето нема.
Наместо да помогнат со некој твит колку толку,тие си тераат сеири...отсекогаш сме пателе од своите бе...
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
EDNA SUGESTIJA:STAVAJTE AL KAEDA VO POSTOVITE ZAPADNJACITE ODMA MI SE ZAKACIJA SO PRASANJA "STO E RABOTATA?" DOSTA SE OSETLIVI NA TAA TEMA + NE E LAGA
Да бе, и Бигфут да го ставиме во постовите само заради внимание, ај не претерувајте.
Многу е иронично да се залагаме за ширење на вистината, и после самите да ја испревртуваме вистината.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Да бе, и Бигфут да го ставиме во постовите само заради внимание, ај не претерувајте.
Многу е иронично да се залагаме за ширење на вистината, и после самите да ја испревртуваме вистината.
Како знаеш дека дел од нив не се поврзани со Алкаеда? ева дај приложи еден доказ, дека нема никаква поврзаност.
 
H

HITCH

Гостин
Ај, добро утро/ добар ден. :)


Многу твитаат со слабо познавање на англиски јазик, второ секој твит треба да има линк за подетално објаснување на ситуацијата, трето има многу тролови и дечурлана кои пишуваат глупости и генерализираат.

Мене откако ми „завршија“ твитовите сфатив дека ми требало претходна стратегија. Убаво си внесував линкови и си пишував на странски медиуми и луѓе, се` што беше странско, ама не знаев дека сум била ограничена со твитови. Јас целосно го игнорирав информирањето на македонските твитерџии. За денес мислам дека ќе бидеме многу поорганизирани, барем јас ќе си бидам поорганизирана. Проблемот е што сите се фрливме на твитер, а скоро никој немаше поим што е и како функционира твитеров.

За денес си направив листа на твитерџии на кои треба да им пратам твит, а од вчера си ги имам сликите од протестот од хрватскиот утрински весник и полека, но сигурно, ќе си ја исполнувам целта. Сфатив дека твитовите треба да бидат различни, побомбастични и да се спомне Ал Каеда во нив, башка и на сликите убаво се гледа дека „протестирачите“ од петокот се радикални исламисти, според знамињата и паролите.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Како знаеш дека дел од нив не се поврзани со Алкаеда? ева дај приложи еден доказ, дека нема никаква поврзаност.
Ако даваш тврдење дека се поврзани со Ал-Каеда, ти си тој што треба да приложи докази, не јас.
Еве ти пример, приложи ми еден доказ дека тие што протестираа на 4-ти не се платеници од Евреите за да шират лоша репутација за исламот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom