#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Чекај, тоа стварно беше Гавазова? :eek:
Ја мислев некој се заебава...
Море сеа ќе го побарам Драган Вучиќ, да ја искажам мојата воодушевеност од неговиот лик и дело.:cool:
Море шо си ти, глатко си ги изребрала доста луѓе.:icon_mrgr:
 
В

влијателен

Гостин
Само две работи не ви чинат во кампањата, начинот на кој сакате да ја проширите целта и целта.
Кој има два дена поминато на твитер знае дека твитови од профили без слика не вредат ништо. Несодржајни твитови, твитови во кои хаштагот не е одделен со празно место, твитови кои се повторуваат од ист профил се игнорираат и се пријавуваат како спам за да не стојат во меншнс, всушност и се спам.
Второ кон кој е наменета кампањава, додека вие сте насочени кон странските новинари и блогери, ситуацијава изгледа не ја разбираат или не сакаат да ја разберат ни домашните .
И трето, што е содржината на кампањата, секој добар светски новинар кој би сакал да напише нешто за протестите би ги прашал и нив, за што протестиравте: -за правда, за наоѓање на вистинските виновници бла бла, и ништо од веста. А ако сакате да го свртите вниманието кон радикалниот исламизам, тоа одамна е бајата тема, посебно за тие во странство.
 
Член од
25 јануари 2012
Мислења
130
Поени од реакции
68
Леандра, сега като формираш партиjа да не излезеш и ти предавничка оти не знаеш што те чака.

За казна ке те пратиме да се капеш на црното море во Бугариjа до дек си жива. ;)
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
А зошто не ги собереш „добрите„ твитови на куп и со мала измена да ги објавиш тука, кога веќе си забележал каде е проблемот?
А не да дојдеш и да речеш „добри сте, ама глупи сте уште ај има време, бркајте работа„.
Ајде, вклучи се. доста само замерки наоѓате.
Не се разбирам доволно од твитер, не знам да склапам твитања или како и да се викаат, но можам да ви ги поправам артиклите на англиски јазик, сум забележал доста грешки.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.114
Поени од реакции
8.223
Чисто за потсетување, за оние кои заборавија зошто го правиме ова.... не е ради курчење на некакви влијателни, туку е револт против цело наше шупливо општество, и сите оние ,,онаму горе,, дал биле портокалови или плави.
Без оглед дали победиле или изгубиле, таму се зошто добиле доволно гласови за да бидат, а ние сме НЕБЕЗБЕДНИ.
И нема НИКОЈ да не смирува, 5 луѓе умреа зошто полицијата прекасно апсеше.


 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Mене повеќе... плус ми кажаа дека ако продолжам вака добро во иднина ќе добивам месечно по 500 евра, али у кеш. Јбг, дај шта даш.
Што збориш бе, непријавен ќе бидеш?:eek: Издејстствувај барем стаж да ти тече. Ја така направив.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.985
Поени од реакции
5.604
Што збориш бе, непријавен ќе бидеш?:eek: Издејстствувај барем стаж да ти тече. Ја така направив.
Абе заеби тоа, кога сакаш да те повозам со новото BMW :D
Патем, не ми треба стаж, ги складирам парите во шФицарска банка.
 
Член од
15 април 2012
Мислења
341
Поени од реакции
642
Не се разбирам доволно од твитер, не знам да склапам твитања или како и да се викаат, но можам да ви ги поправам артиклите на англиски јазик, сум забележал доста грешки.
https://twitter.com/#!/search/realtime/#spreadthetruth
После и тие во Top
Види ги твитовите нивни, кои ти се допаѓаат а мислиш дека имаат мали фалинки, тргни ги на страна, поправи ги.
Па дури создади и свој твит (значи 140 карактери, со интересна реченица, со линк и со hashtag #SpreadTheTruth во него)
Направи колекција.. ангажирај се :)
Не можеме сите на се да се ангажираме, затоа кој што може да придонесе..да го стори тоа, ме разбраш.. се е подобро од „еј не ви чини ова„ и точка само..
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Абе заеби тоа, кога сакаш да те повозам со новото BMW :D
Патем, не ми треба стаж, ги складирам парите во шФицарска банка.
Ич не се секирај, ако не кога ние ќе станеме #влијателни и ќе седиме во Менада, ќе пуштиме некој збор на Твитер дека си угнетен (шмркајќи макијатото). Постојат големи шанси акцијата да нема никаков резултат, ама шо те боли 500 евра, 500.

Не мислев дека некогаш ќе го пишам ова, ама мајке ми Цитро ни фали. Дај одбанирајте го детето:)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Леандра, сега като формираш партиjа да не излезеш и ти предавничка оти не знаеш што те чака.

За казна ке те пратиме да се капеш на црното море во Бугариjа до дек си жива. ;)
Ilumious; Crazy in Love;
Банирајте го татаров од темава, да не ја загадува и да не ме влече за јазик без потреба.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.673
Поени од реакции
70.883
Абе што во 18, почекајте ме да дојдам од утакмица накај 20 часор :D
Шиткачи :icon_mrgr:
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Види ги бе сите добиле на трансакциона сметка кеш, некој BMW a мене пред врата ме чекаше Пежо со налепница #SpreadTheTruth. На моменти како Влатко Лозановски се почувствував.
 
Член од
15 април 2012
Мислења
341
Поени од реакции
642
Значи, подготовки:
Уплоадирајте слики на повеќе места (за да не ги тргнат случајно) Најдобро е на твитер, според мене.
Создадете архива со url-shortener goo.gl линкови за да бидат пократки (ако не ви го собере целиот пост, инаку автоматски се конвертираат)
Користете различни линкови до странски вести - ни треба добра листа за ова -
Користете ги видеата на youtube две три што се - да добијат популарност
 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.234
Значи разбирам јас да не се согласуваш со иницијативата, ама со цел памет да губиш време за да ја поткопаш можноста ВИСТИНАТА да се дознае пред да другите да ја искриват? Па човече не знам шо болесник треба да си.
Еве нека кажат што е грешно во текстот, со што не се согласуваат, немаше протести во градов, немаше повици на џихад?

п.с. Случајно ја знам тозија што ја спомнавте, ве молам ЖИВТИ ОКО ич не ја есапете, за изгледот не коментирам, ама најверојатно од таму произлегува нејзината фрустрација. Единствена акција во животот нејзин е виртуелна, мислам дека не знае небото која боја е..

Абе овај може на нусето Нора Шачири за момче и го спремаат :pos: Мора да се бранат меѓусебе. Види го шо е личен, ич он не е вахаби а и си одговараат со Нора зар не?:D

 

Kajgana Shop

На врв Bottom