#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

Член од
25 јануари 2011
Мислења
2.263
Поени од реакции
5.081
Јас утре путујем така да ако не ве фанам во 18h, секако трета смена ќе бидам активна (y) Одам да спијам #spreadthetruth :)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ќе го сменам насловот, ако има некои промени утре, пишете па јас или Џену ќе направиме дополнителни измени.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Променет наслов.
Сајонара кајганџиско-твитерџиски спамери!
Се читаме утре. (y)
--- надополнето: 6 мај 2012 во 04:29 ---
Ноќеска ќе го сонувате ова :icon_mrgr:
Шо да го сонуваме, јас више тоа го гледам пред мене. :ROFLMAO:
 
M

Moon Child

Гостин
Овие идиотиве Скај известуваат за секакви банални работи, а не известија денес за акцијава. Значи страшна работа ни е државава, на кој како ќе му свирнат така игра.:facepalm:
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Овие идиотиве Скај известуваат за секакви банални работи, а не известија денес за акцијава. Значи страшна работа ни е државава, на кој како ќе му свирнат така игра.:facepalm:
Ти текнува на Мирослава Симоновска(која ги бранеше Албанците...дека не трбало да се обвинуваат тие)??....сега нејзиниот газда Геро...вклучувајќи ги и главните соросоидни фацички...нигде ги нема.

Ама битно знаеја да вреѓаат дека сме биле "кретенска аморфна маса" кога си се радувавме на победите на кошаркарите и ракометарите.:cenzura:


И после ќе се лутат коа луѓето со право ќе им се обраќаат со "предавници".
 

Channar

гастроентерохепатолог
Член од
3 јуни 2011
Мислења
199
Поени од реакции
255
Луѓе покасно се вклучувам, извнете и немам прочитано. Дали е потребна романска верзија од текстот? Ако треба, кажувајте, уште одма ќе преведам
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.574
Поени од реакции
26.098
Луѓе покасно се вклучувам, извнете и немам прочитано. Дали е потребна романска верзија од текстот? Ако треба, кажувајте, уште одма ќе преведам
Нормално дека е потребна. И не само Романски превод и ако имаш пријатели, роднини и контакти да го рашириш ова и во Романија.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.236
Поени од реакции
5.159
Несакам да звучам песимистички али треба нешто многу поголемо од 3-4 иљади твитови на интернет за да се смени ситуацијава у државава.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.151
Поени од реакции
25.594
Може ова да се стави и најгоре во почетниот пост.
Секоја верзија на текстот што ја нема е потребна. И нормално ако членот има, контакти од луѓе што живеат во таа држава. Дури и да се најобични граѓани, негови пријатели, се добредојдени.
--- надополнето: 6 мај 2012 во 05:03 ---
Несакам да звучам песимистички али треба нешто многу поголемо од 3-4 иљади твитови на интернет за да се смени ситуацијава у државава.
Треба. Ама мора да се почне од негде. И да бидеме на јасно. Не ни е целта да ја менуваме ситуацијата во државата. Целта ни е да ја раскажеме македонската приказна на светот. Толку. Внатрешните политички проблеми ги оставаме на политичките партии.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom