Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
А да не сакаш ти од 153 да имаме + 100. И некој просечен тим да земиш пак тука негде ќе бидат не можи да имаш +50.
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
А да не сакаш ти од 153 да имаме + 100. И некој просечен тим да земиш пак тука негде ќе бидат не можи да имаш +50.
Јас не реков ништо такво, вие преувеличавате
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Јас не реков ништо такво, вие преувеличавате
Абе историјата е важна ама не толку колку сегашноста, не можи секогаш да се ваѓаш на некој шо играл 50 или 100 години претходно. Најсегашно е среда вечер а вие не победивте така да моментално не можиме да бидиме толку гласни, а и не треба да се вреѓаме, да се караме или да прајме некој виши анализи.
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Ај почнете од 1970 год да сметате па ќе видиме, или ви одговара од 2004 да почните.Ај ве молам сметкиве на друго место прајте си ги.
Абе историјата е важна ама не толку колку сегашноста, не можи секогаш да се ваѓаш на некој шо играл 50 или 100 години претходно. Најсегашно е среда вечер а вие не победивте така да моментално не можиме да бидиме толку гласни, а и не треба да се вреѓаме, да се караме или да прајме некој виши анализи.
Пак дојдовме на нашето. Вие се расправавте како тоа сте подобри ( итоа многу) и ние сме тим од пред 5 години. Сам се побиваш во поим!!!

Инаку јас не се расправам, само ги ватам фактите на маса:smir:

Патем, од 1970, како што рече ти имате само +3 :smir:
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Не беше муабетот за времиња, на кој како му одговара туку појаснување на некои работи кој на колегата ваш не му беа јасни очигледно.....а ме нервира тоа шо ај сеа ќе мериме време, од пред да речеме 40години кога сте биле вие најјаки или манчестер од пред 20 години па наваму или пак ние од Ерата на Абрамовиќ... да си фан на еден клуб не значи дека треба да се палиш на работи шо тој тим ги постигнал доека не си бил ни во план да те направат (исто и за Манчестеровци) -туку да се радуваш на успесите шо ти ги има тимот во тоа време доека ти навиваш за него. Освен ако немаат сите шо зборат за историјата на тимовите некаде по 60-етина години сега па да го паметат целото тоа.....па дајте ве молам......историјата никој неможи да ја оспори и точка - крај на муабетов....:smir:
 
Член од
24 мај 2007
Мислења
5.124
Поени од реакции
35
Deno^, иди лечи се бе ретардо. ОК.

Иначе .. no worries .. :nenene:.

На гости 5 ќе им шибнеме. :)))
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Momci kaj e Scouserskiot duh u vas.???? Se odkazuvate uste od sega???? Ima uste edna utakmica moze na taa da im sibneme 4 gola nikogas ne se znae. Znam samo deka vcera bese eden od najbolnite denovi u zivotov .. Sum placel u pubot kajsto ja gledav. A i da ne elinimiraat ostanuva Premier Liga a i da ne osvoime ni toa... Thats life.. Liverpool is our life

You'll Never Walk Alone
 
G

Gray Foxx

Гостин
ха ха смешки пак

какви чудни критериуми си имаат сите, секој посебно

она што ми е најинтересно, сите различно го мерат времето, во зависност од тоа на кој како му одговара :)

на пример, за манчестер времето почнало од пред 20 години, и кога и да слушнете нешто од нив... ќе чуете "во последниве 20 години"...

ама затоа челзи живеат во друга димензија, за нив времето почнува од пред 5 години, па ќе слушнеш "кој има повеќе победи последните 5 години"? :pos:
Ти па како го кажуеш ова 20 години како да се малце. :)
За вас која димензија постои??? Златните 80 десети на Сител шо ја даваат?:pos2:
 
Член од
5 март 2009
Мислења
54
Поени од реакции
8
Aјде да не бидеме како на Манчестер плачковциве само се лигават.Се играат уште 90 минути. На крај на сезона ке се збори.Сепак оваа ни е една од подобрите сезони во последно време:smir:
Без навреди ама вистина коментар на место.
Си признавте дека ова ви е „една од подобрите сезони во последно време“.Само заборавивте да кажете кое е тоа време т.е. колку години наназад се тоа.
И не се лутете одма на нашите коментари.И ние ве трпиме во нашите фан клубови така да примете и вие некоја критика од нас.А ако не ви се допаѓаат нашите коментари за вас и вашиот тим заклучете ја оваа тема за сите други,ако тоа е можно,и коментирајте си само вие.Но тогаш нема да биде интересно :nenene::helou::smir:
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Без навреди ама вистина коментар на место.
Си признавте дека ова ви е „една од подобрите сезони во последно време“.Само заборавивте да кажете кое е тоа време т.е. колку години наназад се тоа.
И не се лутете одма на нашите коментари.И ние ве трпиме во нашите фан клубови така да примете и вие некоја критика од нас.А ако не ви се допаѓаат нашите коментари за вас и вашиот тим заклучете ја оваа тема за сите други,ако тоа е можно,и коментирајте си само вие.Но тогаш нема да биде интересно :nenene::helou::smir:
Дечко па види дека поголемиот број од фановите на Ливерпул на фан клубот на Челзи ја честитаа победата на Челзи и никој не рече дека била незаслужена или нешто да спомнуваме судии и такви работи.Изгубивме тоа е тоа.Секој може да има лош ден.А на нашиот фан клуб кој и да дојде доаѓа да направи закачка или провокација

А сакав и да кажам и за историјата.ФАКТ е дека најтрофеен клуб во Англија е Ливерпул.Може после оваа сезона нема да биде меѓутоа сега за сега е најтрофеен.Така да не кажувајте од кога се мерело времето или Дено да кажува шеги од 80-десетите. Си се гледа целата историја. Челзи ја нема(факт) а за Манчестер може да се каже дека се единствени конкуренти на Ливерпул.
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Дечко па види дека поголемиот број од фановите на Ливерпул на фан клубот на Челзи ја честитаа победата на Челзи и никој не рече дека била незаслужена или нешто да спомнуваме судии и такви работи.Изгубивме тоа е тоа.Секој може да има лош ден.А на нашиот фан клуб кој и да дојде доаѓа да направи закачка или провокација

А сакав и да кажам и за историјата.ФАКТ е дека најтрофеен клуб во Англија е Ливерпул.Може после оваа сезона нема да биде меѓутоа сега за сега е најтрофеен.Така да не кажувајте од кога се мерело времето или Дено да кажува шеги од 80-десетите. Си се гледа целата историја. Челзи ја нема(факт) а за Манчестер може да се каже дека се единствени конкуренти на Ливерпул.
И пак ќе ти го поставам прашањето и пак ќе чекам одговор:

Навиваш за Ливерпул ради играта или ради титулите (т.е. историјата)?
Кога почна да навиваш за нив читаше историја или гледаше фудбал?

И уште нешто: Историјата ја пишуваат побогатите
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
И пак ќе ти го поставам прашањето и пак ќе чекам одговор:

Навиваш за Ливерпул ради играта или ради титулите (т.е. историјата)?
Кога почна да навиваш за нив читаше историја или гледаше фудбал?
Ја навивам за нив заради играчите навивачите и целиот тим.А иначе сигурно не сум рекол од денес навивам за Ливерпул и не ме интересира што се дешавало пред 20 години и такви работи.Ако ти навиваш така ок тогаш.Јас сега за роденден ја добив од другар на Gerrard книгата и за 1 недела ја прочитав на англиски. Значи за Ливерпул сум се заинтересирал премногу ни еден друг клуб не го сакам како него.И зашто да не навивам за Ливерпул заради добрата историја.Ти викаш еј чекај нема да навивам за Ливерпул или Манчестер имаат добра историја чекај ке зеам некој тим што нема историја и за него ке навивам ке освоиме 2 титули и ке бидеме најјаки:toe::toe:

А ова историјата ја пишуваат богатите поголема глупост извини ама не сум чул:uvo: Што има врска тоа со фудбалот????Па ете сеа Манчестер Сити се најбогати ба нејке да иде таму ни Кака ни Вила ни никој.Така да не кажувај бисери
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Ја навивам за нив заради играчите навивачите и целиот тим.А иначе сигурно не сум рекол од денес навивам за Ливерпул и не ме интересира што се дешавало пред 20 години и такви работи.Ако ти навиваш така ок тогаш.Јас сега за роденден ја добив од другар на Gerrard книгата и за 1 недела ја прочитав на англиски. Значи за Ливерпул сум се заинтересирал премногу ни еден друг клуб не го сакам како него.И зашто да не навивам за Ливерпул заради добрата историја.Ти викаш еј чекај нема да навивам за Ливерпул или Манчестер имаат добра историја чекај ке зеам некој тим што нема историја и за него ке навивам ке освоиме 2 титули и ке бидеме најјаки:toe::toe:

А ова историјата ја пишуваат богатите поголема глупост извини ама не сум чул:uvo: Што има врска тоа со фудбалот????Па ете сеа Манчестер Сити се најбогати ба нејке да иде таму ни Кака ни Вила ни никој.Така да не кажувај бисери
Се навива заради играта и играчите како што кажа,а не ради историјата како што ја уништи изјавата. Не навивам за Челзи од 2005 туку од 1996/1997 (тука негде) кога ги немавме титулите.

Инаку Ливерпул и Манчестер се на врвот ради парите што ги вртат (последните 20 години), а Челзи им се приклучи пред 5 години. Инаку и пред тоа последните 4-5 години беа солидни.

А за Манчестер сити да почекаме малку, само Робињо го купија. За некоја сезона ако останат Арапите ќе биде поинаку.

А за тоа богатите ја пишуваат историјата, факт е, што не е Вардар или Работнички во 1/4 финале на лига на шампиони. Или што не е историјата во корист на Македонија (1903 и да не вртам оф топик муабети).

Затоа, ајде да прекинеме да се расправаме. :smir:
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Пак дојдовме на нашето. Вие се расправавте како тоа сте подобри ( итоа многу) и ние сме тим од пред 5 години. Сам се побиваш во поим!!!

Инаку јас не се расправам, само ги ватам фактите на маса:smir:

Патем, од 1970, како што рече ти имате само +3 :smir:
Ок јас не сакав да се расправам ама ако ти дошло толку до броење оди број си ги резултатите шо знајш прај,а во поими не се побивам оти јас прв не ја спомнав историјата туку ти почна да ни бројш некакви години резултати не знам шо. Изгледа тебе појќе те боли историјата не знам шо е проблемот.
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Се навива заради играта и играчите како што кажа,а не ради историјата како што ја уништи изјавата. Не навивам за Челзи од 2005 туку од 1996/1997 (тука негде) кога ги немавме титулите.

Инаку Ливерпул и Манчестер се на врвот ради парите што ги вртат (последните 20 години), а Челзи им се приклучи пред 5 години. Инаку и пред тоа последните 4-5 години беа солидни.

А за Манчестер сити да почекаме малку, само Робињо го купија. За некоја сезона ако останат Арапите ќе биде поинаку.

А за тоа богатите ја пишуваат историјата, факт е, што не е Вардар или Работнички во 1/4 финале на лига на шампиони. Или што не е историјата во корист на Македонија (1903 и да не вртам оф топик муабети).

Затоа, ајде да прекинеме да се расправаме. :smir:
Ок:smir: ке збориме после утакмицата на Стемфорд која ми се јави Бенитез и ми рече дека ке ја добие со 0-3 Лукас 2 у прво и НГог во 91:vozbud::vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom