Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
А зошто на Фратон парк, ги одигравме двете со Портсмут.Ризични за двата тима се Арсенал и Тотенхем.Тотенхем го победуваме последниве години со просек 3 0,а и на Арсенал не му оди баш на Енфилд.Наши други ризични се вест хем и фулам.Манчестер можи да киксни со Астон вила и манчестер сити, а не му се лесни и со сандерленд, мидлсброу,портсмут.И плус да го додајме и ФА купот и заостанатата со Портсмут што треба да ги играат во пеколен распоред,и евентуално ако продолзат во ФА ке имаат уште една.Ако со овај распоред земат 5 титули како што најавуваа тогаш се стварно добри.
 
Член од
14 март 2009
Мислења
119
Поени од реакции
1
Man utd ke kisknat sega doma so Aston villa.. bez vidic, rooney, berba i schols ;) A za nie nemojte da se sekirate.. ke ve pustime lesno.. v4era ni napraivte usluga so Villa.. pozz
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.689
Поени од реакции
43.620
Абе ееј што му е на овој вашиот????


Бенитез враќа:Maнчестер е силен поради парите,а не поради Фергусон

Менаџерот на Ливерпул, Рафа Бенитез го омаловажи значењето на својот колега Алекс Фергусон на клупата на Манчестер Јунајтед. Тој тврди дека тој клуб би бил подеднакво силен без разлика дали го води шкотскиот стручњак или некој друг.

“Мене воопшто не ми е важно дали менаџер на Јунајтед е Фергусон или некој друг. Тој клуб ќе биде подеднакво тежок за победување од една едноставна причина: полни се со пари. Мислам дека мене воопшто ништо нема да ми се смени ако на клупата на Јунајтед е Фергусон или некој друг. Тешко е да се победат сега, а тешко ќе биде и тогаш кога тој ќе си оди. Богати се, можат да си дозволат да купат одлични фудбалери“, порача Бенитез.

Вербалната војна меѓу менаџерите на двата првопласирани клубови во Премиер-лигата трае од декември минатата година, а ја почна Шпанецот Бенитез. Потоа по уште неколку пати си вратија еден на друг и затоа сега сите го очекуваат одговорот на Фергусон.

 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
Абе ееј што му е на овој вашиот????


Бенитез враќа:Maнчестер е силен поради парите,а не поради Фергусон

Менаџерот на Ливерпул, Рафа Бенитез го омаловажи значењето на својот колега Алекс Фергусон на клупата на Манчестер Јунајтед. Тој тврди дека тој клуб би бил подеднакво силен без разлика дали го води шкотскиот стручњак или некој друг.

“Мене воопшто не ми е важно дали менаџер на Јунајтед е Фергусон или некој друг. Тој клуб ќе биде подеднакво тежок за победување од една едноставна причина: полни се со пари. Мислам дека мене воопшто ништо нема да ми се смени ако на клупата на Јунајтед е Фергусон или некој друг. Тешко е да се победат сега, а тешко ќе биде и тогаш кога тој ќе си оди. Богати се, можат да си дозволат да купат одлични фудбалери“, порача Бенитез.

Вербалната војна меѓу менаџерите на двата првопласирани клубови во Премиер-лигата трае од декември минатата година, а ја почна Шпанецот Бенитез. Потоа по уште неколку пати си вратија еден на друг и затоа сега сите го очекуваат одговорот на Фергусон.


Е добро де,шо се замараш ти со него,му било досадно и си кажал нешто :) ако не ти текнува додека беше Мурињо во Англија,нонстоп беа во вербална војна со Бенитез,сеа еве со Фергусон,нормална работа е тоа.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
А зошто на Фратон парк, ги одигравме двете со Портсмут.Ризични за двата тима се Арсенал и Тотенхем.Тотенхем го победуваме последниве години со просек 3 0,а и на Арсенал не му оди баш на Енфилд.Наши други ризични се вест хем и фулам.Манчестер можи да киксни со Астон вила и манчестер сити, а не му се лесни и со сандерленд, мидлсброу,портсмут.И плус да го додајме и ФА купот и заостанатата со Портсмут што треба да ги играат во пеколен распоред,и евентуално ако продолзат во ФА ке имаат уште една.Ако со овај распоред земат 5 титули како што најавуваа тогаш се стварно добри.
Сори мислев на Аптон Парк со Вест Хем

Абе ееј што му е на овој вашиот????


Бенитез враќа:Maнчестер е силен поради парите,а не поради Фергусон

Менаџерот на Ливерпул, Рафа Бенитез го омаловажи значењето на својот колега Алекс Фергусон на клупата на Манчестер Јунајтед. Тој тврди дека тој клуб би бил подеднакво силен без разлика дали го води шкотскиот стручњак или некој друг.

“Мене воопшто не ми е важно дали менаџер на Јунајтед е Фергусон или некој друг. Тој клуб ќе биде подеднакво тежок за победување од една едноставна причина: полни се со пари. Мислам дека мене воопшто ништо нема да ми се смени ако на клупата на Јунајтед е Фергусон или некој друг. Тешко е да се победат сега, а тешко ќе биде и тогаш кога тој ќе си оди. Богати се, можат да си дозволат да купат одлични фудбалери“, порача Бенитез.

Вербалната војна меѓу менаџерите на двата првопласирани клубови во Премиер-лигата трае од декември минатата година, а ја почна Шпанецот Бенитез. Потоа по уште неколку пати си вратија еден на друг и затоа сега сите го очекуваат одговорот на Фергусон.

Шо викам јас одамна.А и не се правете наудрени.До пред една недела тврдевте дека Нани бил подобар од нашите стартери.Шо сакаш повеќе?Со тиа состав и вие и Челзи треба да газите ама ете не е така за среќа
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Сори мислев на Аптон Парк со Вест Хем



Шо викам јас одамна.А и не се правете наудрени.До пред една недела тврдевте дека Нани бил подобар од нашите стартери.Шо сакаш повеќе?Со тиа состав и вие и Челзи треба да газите ама ете не е така за среќа
Е треба богами.
Арсенал со колкав учунок на трансфери во последните години, па ко ќе видиш Челзи тим што фрла дупло и више од Арсенал, пак ништо драстично не прави повеќе од Арсенал.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.573
Поени од реакции
6.272
Сори мислев на Аптон Парк со Вест Хем



Шо викам јас одамна.А и не се правете наудрени.До пред една недела тврдевте дека Нани бил подобар од нашите стартери.Шо сакаш повеќе?Со тиа состав и вие и Челзи треба да газите ама ете не е така за среќа
е баш не сфајкам што сакаш да кажеш?сакаш да кажеш дека нани е слаб?е не е брат само во манчестер е многу голема конкуренцијата и затоа ретко игра
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
е баш не сфајкам што сакаш да кажеш?сакаш да кажеш дека нани е слаб?е не е брат само во манчестер е многу голема конкуренцијата и затоа ретко игра
Значи правиме салам дискусија не се контриме безглаво или провоцираме...

Мило ми е ти шо призна дека во Манчестер е голема конкуренцијата.Не реков дека Нани е лош ако бил лош немало ни да игра за вас.Зборот ми беше дека некој од вас рече дека резервите на ман се појаки од стартерите на Ливерпул.Не би рекол но би рекол дека јунјтед има адекватна замена за секоја позиција.Кај вас еве наредното коло ќе ги нема Бебатов и Руни во нападот но затоа ги имате Тевез и овој пат нешто поистурен Роналдо.Кај нас ако се повреди недај Боже Торес а во поголем дел од сезоната беше така нема кој да го замени.Бенитез ем го имаше Кин ем не го пушташе.Патем и затоа го критикувавме.Исто и со Џерард за него нема замена макар што Маскерано и Алонсо се инзвонредни во средината а да се поцетиме Бенитез сакаше да го продава Алонсо(уште една млитава за малку одлука).Значи првите состави ни се горе доле исти со таа разлика што јунајтед има далеку подобра клупа што секако му ја овозможува и финансииската моќ.Челзи пак ај барем Јунајтед половина од играчите се откритиа на Фергусон во Челзи сите си придојдени за огромна сума...
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.573
Поени од реакции
6.272
Значи правиме салам дискусија не се контриме безглаво или провоцираме...

Мило ми е ти шо призна дека во Манчестер е голема конкуренцијата.Не реков дека Нани е лош ако бил лош немало ни да игра за вас.Зборот ми беше дека некој од вас рече дека резервите на ман се појаки од стартерите на Ливерпул.Не би рекол но би рекол дека јунјтед има адекватна замена за секоја позиција.Кај вас еве наредното коло ќе ги нема Бебатов и Руни во нападот но затоа ги имате Тевез и овој пат нешто поистурен Роналдо.Кај нас ако се повреди недај Боже Торес а во поголем дел од сезоната беше така нема кој да го замени.Бенитез ем го имаше Кин ем не го пушташе.Патем и затоа го критикувавме.Исто и со Џерард за него нема замена макар што Маскерано и Алонсо се инзвонредни во средината а да се поцетиме Бенитез сакаше да го продава Алонсо(уште една млитава за малку одлука).Значи првите состави ни се горе доле исти со таа разлика што јунајтед има далеку подобра клупа што секако му ја овозможува и финансииската моќ.Челзи пак ај барем Јунајтед половина од играчите се откритиа на Фергусон во Челзи сите си придојдени за огромна сума...
да да.во право си!ферги секогаш имал нос да ''надушка'' талент,секогаш внимавал на својата клупа со исклучок на периодот од 2004-2006 (слаб среден ред) додека клупата на ливерпул е слаба во времето на рафаел :toe: сепак се подобрува иако не на секја позиција
PS:колку што знам летово го купивте деген!што се случи со него?некоја тешка повреда,испратен е на позајмица,или нешто сосема трето? :smir:

инаку ливерпул токму затоа не може да освои титула во премиер лигата(слабата клупа)!не може цела сезона да игра со исти 11 :toe:
 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
да да.во право си!ферги секогаш имал нос да ''надушка'' талент,секогаш внимавал на својата клупа со исклучок на периодот од 2004-2006 (слаб среден ред) додека клупата на ливерпул е слаба во времето на рафаел :toe: сепак се подобрува иако не на секја позиција
PS:колку што знам летово го купивте деген!што се случи со него?некоја тешка повреда,испратен е на позајмица,или нешто сосема трето? :smir:

инаку ливерпул токму затоа не може да освои титула во премиер лигата(слабата клупа)!не може цела сезона да игра со исти 11 :toe:

Деген е цела сезона повреден,мада и да не е повреден не гледам у него некоја опасна замена,дечкото е земен за без пари,не знам зашо уопште дојде:toe:
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Chombe_United
al-Qaeda!



Регистриран: Dec 2007
Возраст: 27
Мислења: 7,317




Цитат:
Напишано од superstarpizza
Абе белким ке нема пак да ја искористат подршката од судиите Манчестер ако нема такво нешто тогаш Ливерпул сигурно е шампион без разлика колку бода е во предност. Ама вака како шо стојат работите тешко ете и за натпреварот со Фулам Руни го казнија само еден меч неиграње иако намерно го мавна судијата со топката а судијата изјавил демек не го видел тоа.




Доказ!
копиљ кај виде дека го удре, ти изгледа стварно си ретардиран.
Колку што беше на Лампард црвен на Енфилд, толку беше и овој:tapp:


__________________
Ејјјј колку ли стручњаци имаме во оваа држава може да му конкурира на Хари во познавање на фудбалот!
:pos2::pos::pos2::pos::pos2::pos:
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Можни трансфери летово:Герет Бери, СТјуарт Даунинг, Арон Ленон и Мајкл Тарнер.
Можи некој логички да ми ги објасни трансфериве оти во ова не гледам никаква логика.Да го куписш Тарнер а за Агер нема место во прв тим, ако го купи Бери ке треба да го продај Чаби Алонсо оти тешко дека Бери ке седи на клупа,Арон ленон има логика ако после го игра Кајт напаѓач. Аман нека сфати Бенито наш дека напаѓач ни треба некој јак. Не можи против тим ко Стоук да играш со еден напаѓач.Затоа го примивме на два пати со нив и со некој такви.
 
T

the Carpenter

Гостин
Се согласувам. Сите се јаки, за Бери и Даунинг се немат збор. Мене ми изгледат како Рафа да сака да ги купи играчиве колку да не ги земи некој друг. Нека се фокусират на барање на класичен шпиц, средниов ред ни е квалитетен. АКо Торо се повредит, Рафа ќе е одговороен, Нгог титули не носит.

Инаку, се повеќе ми мириса дека Овен може да се врати! Што мислите?
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Јас лично предавници назад во тимот неќам, Овен нека оди сега со Њукасл нека си освојува титули оти тој така си одбра никој не го тераше. За мене тој е еден голем предавник и многу ми е мило што заврши вака. Инаку мислам дека ни треба напаѓач што е добар и со нога и со глава, некој како торес оти мислам дека слабост ни е што не можиме да даваме голови од центаршути.И по можност да биди Англичанец оти многу Шпанци имаме а само двајца Англичани.
 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
Се согласувам. Сите се јаки, за Бери и Даунинг се немат збор. Мене ми изгледат како Рафа да сака да ги купи играчиве колку да не ги земи некој друг. Нека се фокусират на барање на класичен шпиц, средниов ред ни е квалитетен. АКо Торо се повредит, Рафа ќе е одговороен, Нгог титули не носит.

Инаку, се повеќе ми мириса дека Овен може да се врати! Што мислите?

НЕ,не сакам да дојде Овен,ем затоа што не предаде,ем пошо не е веќе истиот играч,90% е повреден,коа ќе видиш и Торес е склон на повреди и пак ќе се испадне Нгог да биде у прв тим :)
Не можам никако да укапирам зашто Бабел не игра како напаѓач,тоа е неговата позиција,ај Кујт у реду е,он е говедо може и голман да биде али за Бабел не разбирам стварно.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom