#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

Член од
25 јануари 2012
Мислења
130
Поени од реакции
68
Значи слично како и со Израелците, со Русите треба да се игра на сентимент, пошто проблемите што ги имаме се слични. Русија мора да се игра и на верата и на јазикот, во стилот: „до кога нашите православни словенски браќа ќе гледаат како не бркаат и колат во земјата на нашите дедовци.“
Браво, точно тоа. Jас почвам да известувам преку youtube. Пишете на коментари низ цел интернет.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.233
Поени од реакции
5.451
На кои се јазици преведовме ?
Англиски,Германски,Руски,Српски,Хрватски уште некој ???
Прочитав погоре имаше заинтересирани за Шпански и ако може некој на француски да преведе ?!?!
П.С и уште некој за италијански ако има ?!?!
П.П.С И за моделирање на германски можам да помогнам !
 

General Vase

Генерал
Член од
4 мај 2012
Мислења
7
Поени од реакции
9
Доколку треба уште нешто со англискиот јазик имам одлично познавање на јазикот,и би ми било задоволство доколку можам да помогнам некако!
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
За со Русите вечер ќе пробам да напрам уште еден спам од друг маил. Да одморам малце,ми окапаа очиве од барање мајлови. Инаку најново е во Русија дека имаше терористички напад во Дагестан во Махачкала. Се уште немам точни информации ама се претпставуа дека се исламисти.
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
За со Русите вечер ќе пробам да напрам уште еден спам од друг маил. Да одморам малце,ми окапаа очиве од барање мајлови. Инаку најново е во Русија дека имаше терористички напад во Дагестан во Махачкала. Се уште немам точни информации ама се претпставуа дека се исламисти.
15 мртви и 130 повредени лица.
 
Член од
4 мај 2012
Мислења
25
Поени од реакции
75
*****Ова е на српски и е доста прецизно******
Око 1.500 радикалних исламиста су данас протестирали у главном граду Македоније-Скопље,тражећи ослобађање петорици осумњичених ,
који су били ухапшени 2 маја после интензивне истраге која је трајала 3 недеље,у вези са хладнокрвним убиствима четворо младића македонске националности и једног средовечног човека док су пецали
на Велики Петак на Железарском Језеру.Македонци су углавном христијанске вероисповести,док Албанско малцинство које је 20% су муслимани.У последњој декади,било је већи број инцидената који су били иницирани од стране радикалних исламиста
потеклом из Блиског истока,кои су пробали да увуку Албанце у радикални ислам.Постоје докази да су се формирали ћелије у Јужној и Источној Европи,укључујући и Републику Македонију.Данашњи протест који се одвијао улицама главног града Скопља
и који је трајао око једног сата промовисао је исламски радикализам у Македонији.За време протеста радикали су узвикивали:"Алах је велик","смрт христијанима","рат христијанима" итд.Македонска полиција је ухапсила троје од од петоро осумњичених
за масакр,који Македонски народ није видео још од Другог светског рата.Све околне земље су дале подршку Македонском МУП-у у хапшењу двојицу осумњичених који су побегли преко границе и за којим је расписана потерница преко Интерпола.
Доле се налазе слике исламских фундаменталиста.
 

bsd

Член од
4 мај 2012
Мислења
21
Поени од реакции
54
Ова е единствена земја каде АЛКАЕДА протестира слободно.
Мене стварно не ми е јасно шо се случува овде, кај Јанко во емисија се зборува за платен паркинг. Државава ни е во тотален хаос тој разговара кој Кабелски Оператор го користите и 50 денари за паркинг зошто некој платил...

ОВА ГО НЕМА ВО ЗИМБАБВЕ!!!!!!
 
S

Shaman

Гостин
Еве список на Топ100 весници во САД.
Ај немора на сите 100 ама бар на првите 50 може да им се прати. Ја до сеа пратив на 18 и бргу од

барајте на страната кај пишува Contact Us за после ќе се снајдете. обрнете внимание на кој уредник му се праќа, зашо има повеќе, за европа, азија, итн итн.

http://www.refdesk.com/top100pap.html
 
Член од
20 декември 2008
Мислења
593
Поени од реакции
1.192
Луѓе извинете за офтопикот на темава, ама како можеме да издејствуваме да го тргнат Принц од модератор, знаете дека цело време банира и се заканува со банирање од темата ако не му одговара него нешто. Инаку пратив и јас на некоие амерички, руски и хрватски медиуми. Само напред
 

Kajgana Shop

На врв Bottom