Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.479
Поени од реакции
22.088
Eve go i sega ovde:

http://www.mazedonien-nachrichten.blogspot.de/2012/05/radikale-islamisten-protestieren-in.html

Исто така им пишав на билд.де пошто пред некој ден веќе објавија за теророт во Македонија, да се надеваме барем мал артикел ќе напишат пошто најчитан весник е во Германија: http://www.bild.de/newsticker-meldungen/home/01-18-mazedonien-terroristen-23934566.bild.html
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.875
Денеска случајно имав нешто работа во Скопје ги видов овие штрумфовите беа баш пред владата ах бре да имав една бомба да и фрлам племето да и е***!!!!!
Македонија е прва земја во Европа во која се протестира против апсењето на убијци. :facepalm:
 
Член од
15 април 2012
Мислења
341
Поени од реакции
642
И курдите се патриоти за својот народ, оние екстремните.
Ќе го пишев сега ова, но ова е некое дете, го глеам по коментарите, дајте избришете го и да го игнорираме, посериозна е темава.
 

Казаки

Атаманот - Army of Christ
Член од
2 септември 2011
Мислења
1.526
Поени од реакции
1.967
Сега ако имаме ефикасна полиција така добро треба да ги намлати за да има во наредните 5 години за што да плачат. Ќотек ама да незнаат кај им е гз кај им е глава.
Back to reality....
 
Член од
30 август 2008
Мислења
2.232
Поени од реакции
286
Ке ми оговориш за што да се освестам? Да се стрпам за екстремниот исламизам?Да прифатам дека е нормално да иам полов однос со братучетками?Што тоа јас треба да се стрпам кажи ми?
Kartko i jasno bez generaliziranja, ako se destabilizira Makedonija naj mnogu korist ke imaat Grcite i Bugarite.. Zaradi toa osvestetese na vreme i vie i Albancite, se cudam ponekogas kako i albancite i makedoncite si pagaat na vakvi eftini stosevi..
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.288
секоја чест да ви е - не е темата за Поларис !!!

човекот досега лош збор нема речено за Македонците и Македонија,колку што знам не е толку по верата,не мора да се глупирате без потреба........
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.631
Денеска случајно имав нешто работа во Скопје ги видов овие штрумфовите беа баш пред владата ах бре да имав една бомба да и фрлам племето да и е***!!!!!
Македонија е прва земја во Европа во која се протестира против апсењето на убијци. :facepalm:

и прва земја во која се амнестираа терористи и убијци
 
K

kalimer0

Гостин
Кажете ми кој од убиените, точно колку години има,, ве молам
Филип Славковски- Френки – роден 1991 година. ученик во средно угостителско училиште (20 или неполни 21 претпоставувам)
Александар Наќевски – Наќе – матурант во ,,Арсени Јовков,, (Ваљда 18)
Цветанчо Ацевски -Цеко- 18 години, лани завршил средно образование во гимназијата Цветан Димов
Киро Тричковски – Кико – роден 1991 студeнт на универзитетот Гоце Делчев во Штип. (20 или неполни 21 претпоставувам)
Борче Стефковски 45 години градежен работник од село Црешево
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.558
Поени од реакции
1.503
Sto ti e bre covek? Sto ti naprav jas tebe? Zosto si tolku poln so omraza, i nonstop vo sekoja tema posakuvas da ima vojna vo Makeodnija, stvarno ne mi e jasno?
Ај прво прочитај каде повикувам на војни, најди ми еден пост каде повикувам на војна. Јас повикувам на смирување на ситуацијата, тоа види кога се закануваа Македонци дека ќе палат џамии, им реков да не се креваат многу и да не потпаѓаат на примитивно ниво како вехабистите. И не сум луд да повикувам на војна, даго изгубам тоа за неколку секунди што со години и децении сум го градел јас и моите родители. Знаеш ли ти дека први комшии ми се Турци, со кои највеќе живееме за разлика од комшиите Македонци, ако мислиш дека ве мразам вас Турците. Ама вехабистите и Албанците, повикуваат на војна. Ти мене ништо не ми направи, ни те знам ни сум те сретнал во животот, тоа што те навредив, поради тоа што ти ме навреди затоа другпат не навредувај. И како да не бидам полн, и да не сакам да бидам полн со омраза, ме тера нешто од внатре да мразам. После овој протест што го направија, и да сакам да се смирам неможам, и кон Исламот и муслиманите имам за жал погрешна слика поради вехабистиве. Баш сакам да видам дали ИВЗ или некоја друга исламска организација ќе го осуди овој протест или како и многу пати ќе преќути.
 
Член од
30 август 2008
Мислења
2.232
Поени од реакции
286
И курдите се патриоти за својот народ, оние екстремните.
tie se TERORISTI, tie so bombi gi napagaat civilnite objekti niz cela Turcija, ova ne e isto sto go zboruvas..
Ne geldam nekoj vo Skopje nekoj taka da si napravi, da rusat mostovi,da srusat zgradi skoli, gradinki itn,kako sto e vo Turcija, terorizmot vo Turcija e vistinski terorizam,za niv nema mesto vo Turskoto opstestvo..
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
436
Поени од реакции
273
Извини Тетке/Чичко што ти цела 2001 ја живееше кај најголемите пукотници.
На некој од форумов родители се бореле таа 2001 за што?
За ти и 10 000 брадести да можете да браните свирепи убици???
БРАВО
И моите се бореа.
Но за разлика од тебе нешто научив таа 2001 год.дека никогаш нема да плукам по ниеден Македонец ,а најмалку по мојата полиција.
А ти својата глупост ја потврдуваш со претпоследната реченица.Чаша млеко и во кревет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom