Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.173
На сето ова, ни треба добра слика - catchy - со добар слоган, тоа е во мода, за да може полесно да се шири низ социјални мрежи (затоа што ги мрзи да читаат цел текст....итн.)
Нешто како Terorrism in Macedonia?
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Еве вака, ако сакате да испраќате до било кого во светот можете овој template за настанот да го користите. Мислам дека добро звучи, е избалансиран но и реален за појавата на исламските радикали и дека добро звучи за увото на западен читател. Ако сакате да го "oјачате" сепак не препорачувам затоа што тоа што вас ви се чини појако за западното нежно уво ќе биди прејако и ќе има контраефект. Не користет повеќе од две фотографии колку и да ви е голема желбата за да пренесете што повеќе информации. Јас напишав кои се препораќани за користење. Поздрав.


04.05.2012 Skopje, Macedonia

Around 1,500 Islamist radical protested today in the Macedonian capital Skopje demanding release of the five Islamist radical suspects arrested by police on 2nd of May following an intensive 3 week investigation of the cold-blooded summary execution of four Macedonian children and one mid-aged Macedonian while they were fishing on Good Friday this year.

(stavi slika od pogrebot na decata)

Macedonians are predominantly Christians while ethnic Albanian minority in Macedonia that accounts for around 20% of the population are predominantly Muslims. In the last decade there have been increased incidences of imported radical Islamism from the Middle East that has not found a fertile ground among Macedonian Albanians despite their attempt to lure them into extremism. However there are reported Islamist terrorists cells in whole of the South East Europe region including in Macedonia too.

Macedonian police ensured that protest and march through the streets take place and after an hour the crowd dispersed. The radical islamist protesters chanted Allahu Akbar, Death to Christians, War on Christians, and brandished Al Qaeda insignia.

(stavi slika na demonstrantite na chelo na povorkata so skrieni lica i koi gi drzhat dvete znaminja, zeleno i crno)

Macedonian police have arrested three out of the five suspects directly implicated into carrying the horrific crime that Macedonia has not seen since the WWII. All the neighbouring countries pledged support to the Macedonian Interior Ministry and arresting the two remaining suspects for whom Interpol warrants have already been issued.
Браво бе златен ете го она што го барам!
Ајде сега сите раширете да не остане адреса која нема да ја добие оваа порака.
 
Член од
3 мај 2012
Мислења
534
Поени од реакции
1.662
Ајде браво за иницијативава, имаме каква таква моќ ние овде на форумов да спамуваме по интернет и да постигнеме нешто повеќе ! Само да се изработи една единствена порака со слики и текст која сите заедно ќе ја спамуваме координирано по медиуми и страници (y)
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Каде ги прати сликите? дај линк, и успут....едно голем БРАВО ОД МЕНЕ! :cuc:
CNN и AP на Facebook , у порака. Сега и други членови праќат по BCC и други поголеми новински агенции.
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
албанска држава маме му...денес у школо,ни еден Албанец немаше,ги пуштиле сите ради протестиве,отишле таму...губат настава за да идат на протест.


кога беше организиран протест,за истата цел,од Македонска страна,директори,чистачки,професори,ни држеа лекции дека тоа не е убаво,треба да градиме соживот,дека тоа го прават само хулиганите,и се вршеше контрола кој е на час како да работиме во ЦИА...запишуваа и проверуваа отсутни по 10 пати на час...на почеток зборевме да киднеме,демек немале да не запишуваат,и се качи директорот,ни рече,ако ви е побитно тоа-идете,јас лично неоправдани ќе ви ставам,и ни мајка ни татко ќе ви оправдаат...

да ти еам државата глупа.
 
Член од
15 април 2012
Мислења
341
Поени од реакции
642
Нешто како Terorrism in Macedonia?
Јас ја гледам вака, а кој знае да нацрта е борец за мене:
Лицата на децата, датумот на нивната егзекуција (затемнета позадина), најрадикалната слика од денешниот протест за нивно ослободување (со знамињата црн џихад..) и краток опис (2-3 реченици)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
ова нека се објави на сите про-израелски видеа на youtube и анти- исламистички видеа исто. Јас лично сам пред десетина дена правев ваква пропаганда на youtube и невероватно е на каков интерес наидов. БТЊ ке се ги довлечкате грците ама не им реплицирајте ама баш ништо затоа што не ни е во корист да се одалечиме од темата.
Поставив коментар на песната ZOMBIE од cranberries и неколку дена ми стоеше како топ коментар над 70 лајкови... почнете што кур чекате !!!!
Линкови?
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Па тоа ми е поентата цело време, јас како македонец сум невработен и како мене има цел куп македонци невработени, (дискриминирани сме во сопствена држава, башка читајте го уставот по 2001 ова веќе не е држава само на македонците) но тоа ни го направија пак нашите бидејќи дозволија да дојде до тука, сега е многу потешко, едино кога ќе нема каде ќе избие војна и ќе се испоколе сиромаштијата од двете страни.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Ај некој нека се потруди да најде мејлови од сите поголеми новински агенции.
 
T

templar55

Гостин
Дечки ја ова го правам со денови ве молам ако раширувате по социјалните мрежи и по youtube НЕ реплицирајте никако на грците ве одвлечуваат од темата ! Само пропаганда за да ги уништиме копилињата а тоа со CNN може да сонувате... фингиран медиум се тие... со нив ке излезе работата како со Исус од Тетовирање ( јас тоа што сакам да го кажам вие нема да го пуштите )
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Ај некој нека се потруди да најде мејлови од сите поголеми новински агенции.
Почни со ФБ , додека не најдеме мејлови на уредниците.
--- надополнето: 4 мај 2012 во 20:14 ---
Дечки ја ова го правам со денови ве молам ако раширувате по социјалните мрежи и по youtube НЕ реплицирајте никако на грците ве одвлечуваат од темата ! Само пропаганда за да ги уништиме копилињата а тоа со CNN може да сонувате... фингиран медиум се тие... со нив ке излезе работата како со Исус од Тетовирање ( јас тоа што сакам да го кажам вие нема да го пуштите )
Не е само CNN , на сите поголеми ТВ ќуки и новински агенции се праќа!
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
428
Поени од реакции
519
Дедово со белото капче што едвај може да сврзе сложена реченица на македонски е вехабија.
Приметив дека еден од убијците е фан на Фејсбук на овој човек :Прегледај го приврзокот 42812

Јусуф Барчиќ,радикален вехабија школуван во Медина,кој откако се врати во БиХ насилно превземаше џамии и ширеше радикални идеи за тоа како треба да се практикува исламот.Познат е и по тоа што не ги признаваше законите на БиХ бидејќи не се шеријатски,семафори бидејќи не се спомнати во Алаховата книга,а жена му која сакала да го тргне фереџето ја имаше врзано за дрво да ја тепа за сите да видат како исправно се извршува шеријатска казна.Тој заедно со Мухамед Порча кој е во Австрија беше еден од главните финансиери на вехабиските заедници во регионот.Умира 2007 во сообраќајна несреќа (why I'm not surprised),но неговото дело и понатаму живее и се шири на нашите простори.Негов наследник во БиХ е Нусрет Имамовиќ кој има создадено своја заедница во Горна Маоча каде што заедно со Порча ги финансираат вехабиските радикали.
Ова се луѓе кои вехабиската заедница во Македонија а и на Балканот посебно ги почитува,иако свесно или несвесно со такво радикално практикување на верата можат да доведат до истребување на муслиманите на овие простори.

Албанците на овие простори бранат "Текфировци" кои кога би го добиле тоа што го сакаат подоцна би тргнале кон секој еден од нив кој не сака да го живее животот по нивните правила и прописи.На страна што со цел овој протест само повеќе ги зацврстија оправданите мислења на Македонците дека на нив всушност не им е грижа за ништо освен за федерализација на Македонија и чисти етнички средини на тие места.Омразата кон Македонецот е очигледна.
Се прашувам само што ќе се случеше со цела оваа маса на луѓе Македонија да не им ги отвореше границите кога Милошевиќ ги колеше..
Не е лошо и ова доколку е точно ова за дедево истава вест да се вметне во финалната верзија што ќе се праќа низ мејлови, сепак не е мала работа и мислам дека најзаинтересирани ќе бидат германците, швајцарците и секако австријците т.е. нивните медиуми.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom