Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
17 април 2012
Мислења
19
Поени од реакции
17
Ќе има нова војна, само прашање е кога. Она што не го сфаќаат е дека Македонците немаат резервна држава, а они имаат. Со тие околности предвид дали воопшто некој ќе се дрзне да го прогнозира победникот? За протестот денес? Само напред. Зошто да покажуваме која народносте терористички настроена? Толку им сече што сами излегоа да се покажат онака јавно. Тукушто бранеа докажани 5-кратни убијци пред очите на светската јавност. Можеше ли да излезе на подобро целава трагедија?
Па како што ми изгледа многу брзо ќе се случи тоа.
Веќе месец дена се слушаат муабети дека во Кумановско-Липковскиот регион се шетаат учки,се евакуира населението и се копаат ровови.
Можеби и монструмите што ги убија децата биле мобилизирани од учк и требало да чекаат команда да се активираат ама не можеле да издржат да дочекаат.А можеби и добиле команда,кој знае
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Кој се разбира од надворешна политика и знае да состави еден текст со фотографии во кај без многу реченици ќе се опишат угнетениве па фино лепо сите заедно да ги испратиме насекаде низ светот.
Се тоа супер само што САД и западот се на страната на тие што денес протестираа. Си ги шират интересите на балканот многу оддамна во нашава земја кулминацијата беше во 2001. година.
 
Член од
1 февруари 2009
Мислења
278
Поени од реакции
221
Најголемиот дел од луѓето овде се антиалбански настроени, ама ептен не знам зошто тебе те толерираат.
Јас провоцирам затоашто треба нешто да се превземи, а дали сум антиалбански настроен само ќе ти кажам дека моите се бореле се борат и ќе се борат против албанците, а додека од мојата фамилија гинеа во 2001г твоите каде беа??? Чекаа нешто посериозно???
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Искривени сурати на сликине па уште и брада пуштена, за стил. И гледам се обесиле на оградата и искривениот влага у конфликт со полицаецот...да беа она Комитите веќе ќе беа пред истражен од еден до последен.
 
Член од
3 мај 2012
Мислења
61
Поени од реакции
127
Не бе во Австралија некаде е таа слика.[/quote

Mакедонија е 100% Види ги зградите назад. Нема такви во Австралија :) А и пишува дека се Македонски исламисти. Мислам дека е од претходен протест. За карикатурите на данецот. Пишува:
macedonian_muslims_protest_cartoons.jpg
 
Член од
14 април 2012
Мислења
23
Поени од реакции
50
Ете ја нашата скапана полу-држава , како награда талибанците ќе добиваат нови работи​
Пак некое пазарење имало ....​
=========================================================================​
АГЕНЦИЈАТА ЗА АДМИНИСТРАЦИЈА
објавува
ЈАВЕН ОГЛАС БРОЈ – 107/2012
за вработување на 102 државни службеници во Општина ТЕТОВО за следните работни места:
АПЛИЦИРАЈ



 
Член од
14 април 2012
Мислења
365
Поени од реакции
112
Утре пред плоштад да те видиме како во едната рака носиш МК знаме, во другата Албанско...и да промовираш соживот.....Лигушко еден
Немам проблем со соживот, нема што да промовирам. Имам проблем со тие како тебе што не си ја сакаат државата.
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Ако на овие толку им држеше муда, зашто не отидоа да прават проблеми во Радишани, или не им држи на брадоњиве.
 
Член од
27 септември 2011
Мислења
423
Поени од реакции
682
Не се изненадив од изгледот на протестантите денес, ниту од знамињата што ги вееја, ниту на паролите кои ги изрекуваа. Пред се, се изненадив од насловот на нивниот протест: Стоп за монтираните случаи. Не ми беше јасно, и сеуште не ми е ( а очигледно и на самите протестанти не им е), како во својот таканаречен протест (дивеење) ја оправдаа својата цел. Од она кое што сите ние го видовме очигледно насловот на протестот наместо Стоп за монтираните случаи, требаше да гласи: Поддршка за радикалните исламисти. Немаа доволно храброст ова вака да го најават? Ако се толку храбри и стојат позади нивните маички дека исламот е најголемата сила, тогаш толку ли е тешко да се кажат работите какви што се?
Лицемерни кукавици, ништо друго, беа денешните протестанти.
 
Член од
2 мај 2012
Мислења
216
Поени од реакции
264
Јас провоцирам затоашто треба нешто да се превземи, а дали сум антиалбански настроен само ќе ти кажам дека моите се бореле се борат и ќе се борат против албанците, а додека од мојата фамилија гинеа во 2001г твоите каде беа??? Чекаа нешто посериозно???
Кои се тие мои твои??? Дај не го дрвете веќе со срања!
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473

Погледнете како им се пуштија на девојчете и старците, сироти од памет се извадија :mad:

Да не беа џандариве кузнае што ќе им направеа, какво племе се не ми се верува!!!!!!!!!!!
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Јас провоцирам затоашто треба нешто да се превземи, а дали сум антиалбански настроен само ќе ти кажам дека моите се бореле се борат и ќе се борат против албанците, а додека од мојата фамилија гинеа во 2001г твоите каде беа??? Чекаа нешто посериозно???
Moјот татко беше на еден од граничните премини.
Задоволен?!
 
M

MrzaRules

Гостин
Искривени сурати на сликине па уште и брада пуштена, за стил. И гледам се обесиле на оградата и искривениот влага у конфликт со полицаецот...да беа она Комитите веќе ќе беа пред истражен од еден до последен.
несмеат да ги удрат,одма ќе се пожалат низ светот со помош на нивните брајча од Шприцарска и Австрија како тоа они се тепани и угнетени во "својата" држава....:facepalm:
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Значи вахабиите полека си земаат замав нормално таргетот е во младата популација овие што немаат грам памет и контрола во глава. Од институциите не треба да се очекува некакво апсење, овие апсења беа со ПРИЧИНА поради убиството. Замислете без причина ако се почнат акции па тоа ќе биде нарушување на човечки права и остри критики од САД.
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Немам проблем со соживот, нема што да промовирам. Имам проблем со тие како тебе што не си ја сакаат државата.
Според ова што му е дозволено како денес, ние граѓани како втор ред, секој ден угнетувани...да ја мразам.....ќе сториме што можеме да ја спасиме...моментално се гадам од се.....Убедливо најслаба држава...па и Мароко подобро би се снашол во ваква ситоација.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom