Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
U Tetovo kade sto Albancite se mnozinstvo si delime slatki, lani se sobravme od forumot i igravme zaedno onaka ferski. Slobodno neka potvrdat Makedoncite od forumot. Toa omrazeno Tetovo stana poim za sozivot
Да бе пред 1 месец (сполај му господе арно шо не продолжија медиумиве да објавуваат) си игравте супер херои нели?
 
M

MrzaRules

Гостин
оти полицијата не ги уапси шошоните шо кршеа низ Скопје....или не се Македонци па не ги апсиме,нека кршат...абе да ги стемни да не ги раздени планинари едни!
 
Член од
17 август 2011
Мислења
10.159
Поени од реакции
18.075
Девојко извини ако те навредив нешто ама ова како што гледам не се случува во мојот град, а претпоставувам дека се случува во твојот, кога загинаа Прилепчани во 2001 сегде каде што имаше нешто албанско гореше и ние не чекавме провокација од никого па најмалку од некои форумџии за да запалиме џамија, дуќани, станови...овие ако не ги вратиш впланина од кај што дошле тие вас со сила ќе ве натераат да одите впланина е сега ако тоа не ви пречи ваша работа...
Само мртов ш*птар е добар ш*птар!!!
Ебате пичињате..сте нашле 3 албанци у град и ајде јачи смо од судбине.Ако е за тоа ете и кај мене у населба нема албанец,а голема е колку тоа вашето градчиште.Треба да ме боли кур за Скопје?Или да ги обвинам македонците од чаир што не ги избркале?
Глупаци едни,горело све албанско.Горело све на луѓе ни криви ни дужни..Ела ваму изгорете све да ве видам,тука и во уште пар града од западна македонија лежи проблемот не у Прилеп.
А ако мислиш дека те боли кур за нешто што е у твој двор,па да си го решиме ние..ке бидне и кај вас па ке ви ја видам моќта:)
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Македонио земјо наша...црно ти се пишува! :facepalm:
Да се сложувам со тебе, црно ни се пишува и тоа од поодамна ........... не е проблемот во оваа држава само кај оние другите, туку проблемот лежи донекаде и кај нас Македонците, иако многумина не сакаат да си признаат ............. Албанците кога протестираат секогаш се заедно сплотени, нема трте-мрте кога станува збор за нивните општи интереси, кај нив кога се протестира нема поделби на повеќе религиозни, помалку религиозни, нерелигиозни, ниту пак поделби на класи, ниту пак партиски поделби... додека пак кај нас Македонците се протестира всушност еден против друг, најчесто ВМРО контра СДСМ или обратно СДСМ контра ВМРО ............. да се согласувам навистина црно ни се пишува ......... Албанците секогаш штрајкуваат/протестираат сплотено и тоа протестираат против Македонската држава, арно ама Македончето протестира едно против друго или против Грујо или против Бранко ................. абе го допревме дното луѓе со тие политики/партии и внатрешни поделби, погледнете ги Албанците кога протестираат нема ни Ахмети ни Тачи ни Руфи сите се сплотени заедно !
 
Член од
1 февруари 2009
Мислења
289
Поени од реакции
236
Не е во твојот град, ама е во твојата држава.
У ск неможе како што може у Прилеп, нели виде минатиот протест и претходно на кале што се случуваше...
Потребна е јака организација, спонтано ништо не правиме.
Сега верувам дека е потребна организација...врти некоја страна на назад и читај каде грешевте во мој пост
 
Член од
29 јули 2008
Мислења
262
Поени од реакции
34
Дур не свати Македонскиот народ дека е цел на масовно етничко чистење веќе 100 години + , нема да има никакво решение - само ке продолжи да биде чистен и бркан од својата земја и татковина !!!
 

argenthessis

Highflyer
Член од
9 јуни 2011
Мислења
1.606
Поени од реакции
2.116
Загричувачка е .... :place:
Да загрижувачка е... се сложувам

А тие што најмалку се загржени се политичарите. Малку да поработеа за подобар живот во оваа парче земја во последниве 20 години можда ќе имаше малку повеќе патриотизам и помалку екстремизам и од двете страни.

Патриотизмот не се прави со глупави реклами и пропаганда, платено веење знамиња и пијано дерење по митинзи и трибини, се прави со вработеност, пристојна плата, праведни судови, едноставно достоинствен човечки живот...

Има една стара поговорка:

Празен кош, готов нож.

Е па кошот е празен овдека одамна, а ножот е жилет оштар...
 
Член од
23 март 2005
Мислења
284
Поени од реакции
133
се воздржувам од пишување подолго време на темава зошто уште на почетокот сум скрос разочаран и неможам да бидам повеќе. Ај од државата и полицијата.. но од народот..

Ни убија 4 деца 200 души не излегоа на протест СИТЕ КО ПИЧКИ ОД ДОМА ЈАДЕА ГОМНА, без памет биле, вакви биле такви биле.

Нив им ги затворија УБИЈЦИТЕ 10 000 излегоа..

Едно исто цело време го трубам, но залудно.

ми се гади!
Важно им се смеат на Албанците, прости, криви очи, носови, ги омаловажуваат. Да такви се ама тие, какви што се, меѓудругото диви, испечени од сонце, од улица, деца на овчари, криминалци, дрвари, земјоделци, научени на тежок живот, на тешка работа, не мамини и татини мази (да не ми се мачи детето, да го запослам на столица да седне, па партиски член да го правам), е тие гледаш ќе соберат народ и нема да чекаат од ниту една влада, партија...

Не се они дегенерираните, ние сме дегенерираните. По едно по две деца, разгалени, надуени, улежани.......Нашите пра-дедовци, пра-баби живееле мачно, работеле тешко, по пет деца и тие раѓале, па затоа имало и комити и борци и гемиџии.Ја уништија провинцијата, пред се селата, поставија нови не-„морални“ вредности, ја собраа и понатаму ја собираат цела Македонија во Скопје, пиши пропало. За 40 години тие без војна ќе ја освојат Македонија.
Од Албанците треба и да се учи.

ПС. А да, и не сме ние ниту Израел, а не се они ни Палестиците, па ние да влегуваме во филм дека ќе го решиме проблемот на израелски начин. Кој се занесува со тоа, нека прво го проучи еврејско израелскиот менталитет.
 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.235
Како мислиш ИМАТЕ двојни стандарди?
Зашто ми се обрати како да сум Албанец? Мислам дека не ми ја сфати репликата. Прочитај пак зошто го напишав тоа.
Накратко:
ГороГоро пиша дека нема да го смени мислењето за Албанците заради неколку ѓубриња. Јас му кажав дека не се 2000, туку се повеќе и треба да го смени мислењето за нив

Прости...ова важи за Албанци закоравени од исламизам!
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.737
Поени од реакции
18.481
Сите што викаа дека ќе ги осудат ако испадне дека се Албанци, денес покажуваат сосема друг став.

Дардан, Принц, Арта итн, денес беа на протести, или пак со сета сила пробуваа/т да го наметнат своето мислење на еден куп форумџии, дека брачата им се невини...ете тие се тие современите и дел од оние 10% кои мислиме дека не се исти, поздрав до пацифистите БТЊ :pos:
 
M

Moon Child

Гостин
овоа е у корист на МК со џихад знамињата . Цел свет се бори против терори , сеа со овоа ќени дадат и зелено светло да удриме против овие мрши !! IMHO.
Реков јас дека овој протест ќе биде сам себе го убијал. Еден со маица Islam will rule the world. Гледа светот, и ќе дознае дали се монтирани или не случаите.
 
Член од
1 февруари 2009
Мислења
289
Поени од реакции
236
Ебате пичињате..сте нашле 3 албанци у град и ајде јачи смо од судбине.Ако е за тоа ете и кај мене у населба нема албанец,а голема е колку тоа вашето градчиште.Треба да ме боли кур за Скопје?Или да ги обвинам македонците од чаир што не ги избркале?
Глупаци едни,горело све албанско.Горело све на луѓе ни криви ни дужни..Ела ваму изгорете све да ве видам,тука и во уште пар града од западна македонија лежи проблемот не у Прилеп.
А ако мислиш дека те боли кур за нешто што е у твој двор,па да си го решиме ние..ке бидне и кај вас па ке ви ја видам моќта:)
Хахаха е толку се три пичиња ама си се запрашал некогаш зошто се три пичиња?????
Оти некој не ги остава да се котат овде, овде ако бара албанец да купи место не му се продава, а таму за пари и своето дупе си го продадовте
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Еве од Бејрут


Нема разлика...Скопје е Бејрут......Не едалеку денот кога странски војници ке идат овде во Мировна мисија да вршат овде, како што е во Авганистан, Ирак....и онака МВР не може да се справи со нередов....
Во Бејрут-Либан http://en.wikipedia.org/wiki/Religion_in_Lebanon има и Католици и Православни и тоа во голем број, таму верувај има поголема контрола на вакви протести иако земјата е повеќе од половина муслиманска. Тие побрзо ќе крепат напред од нас. Ова е цивилазија за нас бе :icon_mrgr:
 
Член од
2 октомври 2011
Мислења
82
Поени од реакции
62
Ќе има нова војна, само прашање е кога. Она што не го сфаќаат е дека Македонците немаат резервна држава, а они имаат. Со тие околности предвид дали воопшто некој ќе се дрзне да го прогнозира победникот? За протестот денес? Само напред. Зошто да покажуваме која народносте терористички настроена? Толку им сече што сами излегоа да се покажат онака јавно. Тукушто бранеа докажани 5-кратни убијци пред очите на светската јавност. Можеше ли да излезе на подобро целава трагедија?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom