Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Најдобро утре сите што студирате на факултетите кај битпазар и на ПМФ да си земете слободен ден. Жалосно, само во оваа држава може да ти е страв да одиш на факултет.
Има некаде повеќе информации дали е ова е сериозно или пак ќе се водиме на глупите сајтови како Скај?
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Најдобро утре сите што студирате на факултетите кај битпазар и на ПМФ да си земете слободен ден. Жалосно, само во оваа држава може да ти е страв да одиш на факултет.
Осеќаш колку мирен протест ќе биде ова ? Од мирноќа излози ќе паѓат осеќам .. И ебаго , они можат да протестират у туѓа држава , додека македонецо не може слободно да се движе у сопствената ?!?! WTF is wrong with this picture ?!?!?
 
B

Beck's

Гостин
Значи маската на Принц конечно падна....

Токму тој важеше за еден од “начитаните“ и “попаметните“ албанци на форумов. Тој беше пример и за оние кои пишуваа на темава дека не се сите албанци исти, односно да не се генерализира.
Токму Принц ги потврдува сите стереотипи што постојат за албанците.
Искрено сум му благодарен затоа што и 0,001% сомнеж што имав дека не се сите исти, тој ја расчисти дилемата (за мене барем, се надевам и за другите).

Поздрав до Принц !
I maskata na forumot padna...

Tokmu ovoj forum vazese za eden od poserioznite, kade sto sekoj ima pravo na svoe mislenje, i kade se sankcionirase sekoja navreda, bilo toa nacionalna ili verska. Jas sum clen od 2009 i za sevo ova vreme, nemam procitan tolku mnogu navredi prema Albancite ko ovie denovi. Ispadnav smesen, prijaviv loso mislenje, a posle nekolku minuti primetiv deka na loso mislenje stisnale lajk moderatori. I posle vidov deka veke se toleriraat takvi mislenja, i se mi bese jasno. I jas imav eden skromen somnez deka sakate nesto poveke od nasilstvo i navredi, ama se izlazav, sto bi rekol ti, dilemata rascistena.

I da moze da mi kazete slobodno moze da se prefrlam na drug forum, i imate pravo na toa, nego sea ostanuvam od prosta pricina sto sakam sekoj den da ja citam vasata omraza prema nas.

Se obiduvam da naogam logika u toa sto osuduvate ubijci, a posakuvate sekoj Albanec da dobie kursum u glava.

Nema logika, ednostavno nema spas. Ke dojdat podobri vreminja, za kogo ne znam ama znam deka nema da trae mnogu.

I da od edniot priveden, nema ni traga ni glas. Na dobar pat sme za tie dobri vreminja
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Осеќаш колку мирен протест ќе биде ова ? Од мирноќа излози ќе паѓат осеќам .. И ебаго , они можат да протестират у туѓа држава , додека македонецо не може слободно да се движе у сопствената ?!?! WTF is wrong with this picture ?!?!?
Сакам да го чујам тој одговор од македонците што излегоа на протест за полицаецот во самоодбрана што ја уби стоката.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Demek PRINC mora da ide po vas kejf sto on sam veke cel mesec gi osuduvase ubijcite bezrezervno a istiot ne smee da ima somnez deka ne se tie ubijcite koi ni gi prikazuvaat po TV-mrezi , ?
I on ne-e za sozivot so vas veke , po se izgleda bil edinstveniot dosega i ne trebal da se somneva :) , a tie sto pisuvaat na sekoj Albanec kursum vo glava toa e normalno za vas izgleda ... neka proaga toa ?
Go ima li najdeno policijata oruzjeto od koe e pukano ?
Najdeni se 3 kolku sto znam od tie sto se optuzuvaat za ubistvo .
Еве пробај да организираш протест во САД за поддршка на фамилијата од Осама во Вашингтон оти му притвориле невини роднини кој немале врска на Осама па кажи ни што ќе ти се случи и дека се сомневаш оти истите тие негови роднини се невини и ФБИ ги притворил неправедно. Чисто само илустрација зошто ја земате САД за репер и лулка на демократијата.
Ќе појдам подалеку и ќе ти речам да организираш протест против полициската бруталност во Норвешка од причина што дел од фамилијата на Брејвик беа викнати на сослушување, па пак кажи што ќе ти се случи.
Само да видиш колку сте патетични кога мантрате со Принц дека протестот е оправдан.
 
Член од
14 јуни 2008
Мислења
1.369
Поени од реакции
1.075
Пуштените биле уапсени залудно, биле тепани, биле терани да признаат дело што не го извршиле, биле прашувани банални прашања у стилу дали се клањате и зошто вие како муслимани имате Куран дома... низ некои фашизоидни југословенски процедури поминале. За тоа протестираме.
Проблем е кога некој не умее да направи разлика.
А ти ги виде како ги тепаат и слушаше што ги прашувале? Или па си запознаен како треба да оди испрашувањето како на пр. не треба да се почнува со банални прашања дур не се дојде до целта па тука да ни продаваш глупости.
Муабетов ти е ко пензионерите кај мене у маало уз шах и пиво.
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Сакам да го чујам тој одговор од македонците што излегоа на протест за полицаецот во самоодбрана што ја уби стоката.
Нема да ме чуде истите утре да бидат со овие на протест ...
 
Член од
3 мај 2012
Мислења
534
Поени од реакции
1.662
Пуштените биле уапсени залудно, биле тепани, биле терани да признаат дело што не го извршиле, биле прашувани банални прашања у стилу дали се клањате и зошто вие како муслимани имате Куран дома... низ некои фашизоидни југословенски процедури поминале. За тоа протестираме.
Проблем е кога некој не умее да направи разлика.
Е за ова веднаш не е проблем да веруваш дека било така ? А они всушност си лажат. Исто како во Бродец кога новинаров ја прашува: Што е со сликава од Голема Албанија на ѕид ? И оваа одговара: А незнам ја видов на земја ми се виде убава па ја закачив. И кога цело село вели дека не знаат ништо за никакви терористи, а после излегуваат видеа и слики од терористите како седат сред село и по чајџилница :pipi:
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
902
Поени од реакции
123
Оф море Генти, секој нормален човек се гнаси од вакви работи, Принц ти 100 пати да го напишете тоа, понекад е џабе, поготово ако со некој акт сте допринеле до генерализација. Секој треба да има сомнеж, но јас би се вратил назад и би рекол да погледаш што се пишува.
Чашата е скоро прелеана, се бараат глави, може има некои грешки, но не давај повод тие грешки да не одведат во други грешки. Не е ова пред 11 години па да се монтираат процеси на етнички принцип. Ако се монтираат се монтираат по рамковен. Овој протест е најмалку потребен сега и ќе предизвика меѓуетничка и меѓуверска тензија.

Нормални се препукавања, ние барем останавме на вербални препукавања. Ајде нека ти текне како беше за убиствата во Гостивар. Гневни се луѓето. Не ги интересира што ти и Принц се гнасите од тоа, пошто нив им текнува дека рандом Македнонци јадеа ќотек од Албанци на чисто етничка основа. И дека децава се i nie bevme најверојатно убиени на чисто етничка(можда и верска) основа. И сега мислам дека не е редно да се прави протест. Барем не утре, требаше да се почека барем една недела да се излезе со нешто поконкретно.
Jas do deneska veruvav vo MVR , ali cekav deneska drugi dokazi kako cekavte i vie me razberes , me razberes deka imase nekogas slicen slucaj http://www.index.hr/media/Vijesti/hr/251717/342845/predsjednickom-kandidatu-sude-za-masovno-ubojstvo.aspx i nie bevme zrtvite i pored ova pak ve podrzuvavme vo naodjanje na krivcite deka ova ubistvo psihicki ne rasturi golem del od nas Albancite ..
I sto sea ovie se site dokazi ?
I koj nema da se somneva ?
I koga pisuvas za tepackite kolega JAMAJKA , ne mi izigruvaj "zrtva" te molam !
 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.234
Demek PRINC mora da ide po vas kejf sto on sam veke cel mesec gi osuduvase ubijcite bezrezervno a istiot ne smee da ima somnez deka ne se tie ubijcite koi ni gi prikazuvaat po TV-mrezi , ?
I on ne-e za sozivot so vas poveke , po se izgleda bil edinstveniot dosega i ne trebal da se somneva :) , a tie sto pisuvaat -se povikuvaat na sekoj Albanec kursum vo glava toa e normalno za vas ... neka proaga toa ?
Go ima li najdeno policijata oruzjeto od koe e pukano ?
Najdeni se 3 kolku sto znam od tie sto se optuzuvaat za ubistvo .

Јас незнам како очекуваш ти да се одвива едно обвинение за убиство. Тие се убијци не се цвеќари, па така лесно под перница да си го чуваат оружјето кое го употребиле за убиство....
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Друже грешиш. Не секој алабанец...
Јас би ги оставил на раат тие од понежниот пол.
Нели имаше и женски пол у оваа група шо беше фаната ? Нели имаше бабетина со оружје по дома ?
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
428
Поени од реакции
519
Факт 2: Пуштените биле уапсени залудно, биле тепани, биле терани да признаат дело што не го извршиле, биле прашувани банални прашања у стилу дали се клањате и зошто вие како муслимани имате Куран дома... низ некои фашизоидни југословенски процедури поминале. За тоа протестираме.
Проблем е кога некој не умее да направи разлика.
Факт број 3:
Истите тие се пуштени на слобода но не се ослободени од одговорност и ќе им се суди. Ако се тепани нека отидат да извадат потврди од доктор ако се стварно тепани може и фактички да се докаже тоа а не рекла казала муабети да правиш тука. И точно проблем е кога некој не умее да направи разлика, ама која страна не умее да направи разлика? Смешни сте. И се надевам дека полицијата утре ќе реагира како што реагираше кога протестираа навивачките групи, башка муабетот дека утре ќе се положуваат цвеќиња во црквата Св. Спас и ќе има доста народ во чаршија.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.201
Поени од реакции
14.514
Факт 2: Пуштените биле уапсени залудно, биле тепани, биле терани да признаат дело што не го извршиле, биле прашувани банални прашања у стилу дали се клањате и зошто вие како муслимани имате Куран дома... низ некои фашизоидни југословенски процедури поминале. За тоа протестираме.
Проблем е кога некој не умее да направи разлика.
Ајде бе, ти да не го гледаше испрашувањето па го знаеш се ова?
Ако албанец каже дека бил тепан/малтертиран од македонец одма е тоа вистина а ако е обратно мора докази.
Дај докази бре дека биле малтретирани, имаат модрици, скршеници? Што е проблемот, како биле малтретирани?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom