Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 декември 2007
Мислења
325
Поени од реакции
11
Abe na Liverpool mu trebaat nekoi poatraktivni zasiluvanja,poskapi pa taka da moze da se bori za titulata vo Premier League.Jas sum golem fan na FC Liverpool i mislam taka.A Robi Kin i Geret Beri nema loso da dojdat vo timot.
 

Грмуш

Пичкмајчин
Член од
11 октомври 2007
Мислења
1.118
Поени од реакции
90
На Ливерпул му треба само повеќе среќа....
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
325
Поени од реакции
11
Pa da i toa so velis.Ic nemaat sreka,a so malku sreka se ke bide neli?
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
da vi kazam pravo ako jas biram megu beri i alonso sekogas spanecot ke e mojot izbor ne gledajte ja ovaa sezona deckoto imase teska povreda mislam deka alonso e mnogu duri i so edna klasa podobar od geret beri
i aj ako moze kazete mi nesto za daniel agger covekot bese car vo odbranata i ni donese trofej vo LS kaj e momentalno
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
inace liv e dosta kompletna ekima feali edno desno krilo samo imase najava za riberi ama baer ja odbi ponudata od benitez babel +22 000 000 & taaa pozicija e bolna tocka a moze da ja nema samo ako gerard igra tamu kako vo slucajot od pred 2 god
 
T

the Carpenter

Гостин
Ни отиде Кјуел, Крауч
А вратата е отворена и за Чаби

Абе шо прајме вака, а?
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Kewel poslednite godina dve samo plata zimase a ic ne igrase , Crouch da bideme realni tapa e super sto si otide , e sega najavite se deka ke se zimaat Bentley , Berry i uste nekoj englez samo ne pamtam koj . Ali benitez ima izjaveno deka ke stori sve sto moze Villa da go zeme , pari ke ima dovolno Crouch 9 milioni , Riise 7 mil. , transfer budget 25 mil , da dadat 25 za vilaa ostanuvaat uste 17tina za Bery(samo ne mi e jasno sto tolku zapnale za nego, ne e mala para 20 mil
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Kewel poslednite godina dve samo plata zimase a ic ne igrase , Crouch da bideme realni tapa e super sto si otide , e sega najavite se deka ke se zimaat Bentley , Berry i uste nekoj englez samo ne pamtam koj . Ali benitez ima izjaveno deka ke stori sve sto moze Villa da go zeme , pari ke ima dovolno Crouch 9 milioni , Riise 7 mil. , transfer budget 25 mil , da dadat 25 za vilaa ostanuvaat uste 17tina za Bery(samo ne mi e jasno sto tolku zapnale za nego, ne e mala para 20 mil
Каква тапа бе Крауч? Што збориш? Крауч сезонава и претходната скоро ич не играше, а кога ќе влезеше на 80% од утакмиците даваше гол. Сети се само како му ја скрши кичмата на Туре лани, незнаеше кај е. Добар играч е, само не ми се верува дека ќе фатеше и сезонава место во првиот тим, така да ова беше најдобра одлука...
 

LiverpoolFC

Captain Fantastic!
Член од
10 ноември 2007
Мислења
864
Поени од реакции
15
Да да, така е. Крауч сепак беше играч кој знае да постигне на секој начин гол, но едноставно беше премногу спор и играта ја правеше така. Најкоректно е што си заминува. За сега отидоа Рисе, Крауч и Кјуел, а дојдоа Деген и Досена. Бери 100% доаѓа, а потоа се најавува дека и Роби Кин ќе доаѓа, како и замена за Пепе Реина. Доколку ова се деси, а има голема веројатност мислам дека би имале комплетен тим со исклучок на десно крило, кое пенант и бенајун ќе го заменуваат достојно, или сепак доколку Алонсо остане и Бери дојде, Џерард ќе помине на таа страна.

Инаку добри вести за Ливерпул, Агер почнал да тренира и се очекува да ја започне сезоната најнормално, само со побавно темпо првите утакмици. А Бабел е скоро 100% подготвен.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.632
Поени од реакции
11.251
Каде отиде бе Крауч ? лол
 

LiverpoolFC

Captain Fantastic!
Член од
10 ноември 2007
Мислења
864
Поени од реакции
15
Каде отиде бе Крауч ? лол
У Порстмут.. не отиде уште ама Ливерпул официјално прифатија ја прифатија понудата и остануваат само уште денови додека се договорат Крауч и Порсмут што сигурно ќе биде.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.639
Поени од реакции
3.261
Јуве 90% се откажаа од Чаби и сеа го бараат Станковиќ.....така да Алонсо си останува кај нас....:kefoj:
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.639
Поени од реакции
3.261
Сеа прочитав една изјава на Алонсо што ја дал денес.....останува во Ливерпул...сака да ја освои Премиер Лигата...тоа е неговата желба за оваа сезона
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom