Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
16 април 2012
Мислења
61
Поени од реакции
15
А зашто не би се сомневал во косовари? Најголема стапка на криминал во европа, позната по шиткање органи( така да мафија ради), најмногу оружје и муниција по глава на жител, живеат албанци што не го сакаат и почитуваат македонскиот народ... мислам дека се доволно факти зашто би се сомнвеал во косовари.
rabotite koi ni nabroi voopsto ne drzat deka se pricinata za ubistvoto. sepak mislam deka stanuva zbor za plateni ubijci, a platenite ubijci ne se samo vo Kosovo tuku nasekade niz svetot gi ima.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.966
Поени од реакции
3.681
Ќе ги фатат убијците но нема да се вратат убиените.
Убиените секако нема да се вратат и тоа многу боли. Само ѕверовите мора да се фатат што побргу оти ако останат на слобода сигурно ке има уште деца кои не ке можеме да ги вратиме...
 
Член од
16 април 2012
Мислења
5
Поени од реакции
1
da ti kazam iskreno, jas ni na srbite ni na MVR mu veruvam... tek ako imat dokaz... i togas ke se prasam dali e se to vistina kako kazuvat...

vidi go primerot so John F. Kennedy... nevinen go otepaja... i samo da recat demek toj bil...

taka "MOZAT" i ovde da napravat, ako e mirot vo Makedonija vo prasanje...

sekoj medium na sveto od 1 kursum ke napraj 5... samo da bidi poveke citan...

samo gospot znaj sto se stvarno sluci taa crna vecer...

mene da me prasas zosto mislam deka bile kosovari/albanci/Albanci mozam za mene da ti odgovoram...
- zakani
-ethnicki problemi
-tepacki
-2001

no ova ne znaci deka vistina bile kosovari... toa se samo moj misli (i od nekolku drugi makedonci)
 
Член од
16 април 2012
Мислења
61
Поени од реакции
15
Чудни сили ги придвижуваат луѓето.... никогаш не сум помислил дека јас би можел да убијам човек па која и гнида да е. Секогаш сум бил и против смртната казна, сум бил убеден дека никој нема право да одземе човечки живот, така сум дискутирал и вистински сум го мислел тоа.... Но после оваа касапница врз децава јас го менувам мислењето и сум за воведување на смртна казна, дури и повеке, со мирна совест би ја работел работата џелат и без око да ми трепне би му ги скинал главите на такви ѕверови кои можеле да убијат деца. Сега ги разбирам државите во кои постои смртна казна а до пред некој ден ги сметав за нецивилизирани....
--- надополнето: 20 април 2012 во 17:48 ---

ај ти дај ми доказ дека не биле косовари
jas se povikuvam na izjavite na MVR a MVR vika deka se uste ne gi znae storitelite sto avtomatski kazuva deka probabilnosta ubijcite da se kosovari se mnogu pomali od kolku probabilnosta tie da ne se kosovari. ja sledam logikata.
 

Gunner4ever

Vive la France
Член од
14 ноември 2009
Мислења
663
Поени од реакции
130
rabotite koi ni nabroi voopsto ne drzat deka se pricinata za ubistvoto. sepak mislam deka stanuva zbor za plateni ubijci, a platenite ubijci ne se samo vo Kosovo tuku nasekade niz svetot gi ima.
Ти мислиш дека се платени убијци,тој мисли дека се косовари секој нема исто мислење.
jas se povikuvam na izjavite na MVR a MVR vika deka se uste ne gi znae storitelite sto avtomatski kazuva deka probabilnosta ubijcite da se kosovari se mnogu pomali od kolku probabilnosta tie da ne se kosovari. ja sledam logikata.
Нормално да не се косовари е поголема шансата пошто има шанси да се бугари,срби,грци,македонци итн.. ама во споредба со набројаниве се поголеми шансите :)
Лошо ја формулирав реченицава се надевам свати :)
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.966
Поени од реакции
3.681
jas se povikuvam na izjavite na MVR a MVR vika deka se uste ne gi znae storitelite sto avtomatski kazuva deka probabilnosta ubijcite da se kosovari se mnogu pomali od kolku probabilnosta tie da ne se kosovari. ja sledam logikata.
Твоите калкулации укажуваат на тоа дека следиш математика а не логика. Бидејќи не се фатени убијците тие би можеле да бидат од било која националност од светот а математички најголеми се шансите тие да се кинези оти кинезите ги има најмногу на свет, нешто помала е веројатноста да се од индија..... да се косовари е некаде на крајот на математичкиот список. Но логиката кажува нешто друго и тоа не е во прилог на косоварите. Но сметам дека не е битно од која националност се убиците, може да излези дека се и македонци- битно е да се фатат живи или мртви (по можност мртви)
 
Член од
16 април 2012
Мислења
61
Поени од реакции
15
Твоите калкулации укажуваат на тоа дека следиш математика а не логика. Бидејќи не се фатени убијците тие би можеле да бидат од било која националност од светот а математички најголеми се шансите тие да се кинези оти кинезите ги има најмногу на свет, нешто помала е веројатноста да се од индија..... да се косовари е некаде на крајот на математичкиот список. Но логиката кажува нешто друго и тоа не е во прилог на косоварите. Но сметам дека не е битно од која националност се убиците, може да излези дека се и македонци- битно е да се фатат живи или мртви (по можност мртви)

vo pravo si no mislam deka efektot na ovoj cin e postignat, a toa e nedoverba kaj instituciite.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.966
Поени од реакции
3.681
vo pravo si no mislam deka efektot na ovoj cin e postignat, a toa e nedoverba kaj instituciite.
Институциите ке треба да ја заслужат довербата, ете им го случајот и нека го решат, тогаш ке им подадам рака и ке речам дека имам доверба во нив, што побргу подобро за нив а секако и за нас. Дотогаш недовербата секако ке преовладува...
 
Член од
11 декември 2010
Мислења
408
Поени од реакции
210
Твоите калкулации укажуваат на тоа дека следиш математика а не логика. Бидејќи не се фатени убијците тие би можеле да бидат од било која националност од светот а математички најголеми се шансите тие да се кинези оти кинезите ги има најмногу на свет, нешто помала е веројатноста да се од индија..... да се косовари е некаде на крајот на математичкиот список. Но логиката кажува нешто друго и тоа не е во прилог на косоварите. Но сметам дека не е битно од која националност се убиците, може да излези дека се и македонци- битно е да се фатат живи или мртви (по можност мртви)
По можност живи, па да добијат електрична столица или добра тортура!
 
Член од
17 април 2012
Мислења
19
Поени од реакции
17
Многу е интересно што Албанциве,од каде и да се,сите дуваат во ист рог кога нешто вакво ќе се случи.Уште пред да отворат уста знам што ќе кажат - српските служби се криви.
За сите гомна што ги прават качаците се криви српските служби.Така беше и во 2001,така беше и кога убиваа српски деца во Косово,кога малтретираа Mакедонци,кога го убија детето во тетово..

А логикава им вришти,со тоа Србите сакале да ги прикажат Албанците како лоши,па затоа сами си ги палеле куќите и сами си ги убивале децата.
А на кого тоа сакале да им ги прикажат Албанците како лоши??Нас?На западот? Нас нема потреба,си ги знаеме, а западот одамна има одбрано страна,така да за нив што и да направат качаците пак ќе си бидат на нивна страна.
А и прашањето "на кого му одговара ова?" е многу глупо.
На кого му одговараше да го убијат детето во Тетово,на кого му одговараше масакрот во Вејце,мавровските работници,челопек,убиството на дедото во Арачиново,бандата на Хоџа во Танушевци од пред неколку години??
Јас само се надевам дека многу брзо мвр ќе ги открие сторителите и дека нема да се плаши да ја објави вистината,каква и да е.
Инаку,сторителите ама ич не верувам дека се професионалци - што би значело дека работат за пари,туку дека најголемиот дел се локалци.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
vo pravo si no mislam deka efektot na ovoj cin e postignat, a toa e nedoverba kaj instituciite.

Во право си, ите-како ќе се зголеми недовербата на народот во институциите на државата !
Инаку како проаѓаат деновите мислам дека изјавите на МВР стануваат се побледи и побледи, истрагата тапка во место, ништо ново позначајно во истрагата нема т.е. истрагата мислам дека е сеуште на сам почеток и е во ќор-сокак, јас барем имам таква перцепција за настаните !
Не сакам да бидам скептик и не велам дека Полицијата не си ја работи својата работа, меѓутоа мислам дека ова повеќекратно убиство за жал ќе остане енигма/мистерија која никогаш нема да се расветли, а ние како граѓани само ќе си претпоставуваме дека биле Албанци(Косовари), биле домашни Албанци, биле странски служби, Срби, Грци, Бугари ..... било освета, биле терористи, било поради акцијата детонатор и.т.н. и.т.н.(само претпоставки) ......... тотален ќор-сокак и мистерија !
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
rabotite koi ni nabroi voopsto ne drzat deka se pricinata za ubistvoto. sepak mislam deka stanuva zbor za plateni ubijci, a platenite ubijci ne se samo vo Kosovo tuku nasekade niz svetot gi ima.
Убијците се терористи најверојатно членови на некоја албанска терористичка група (ова не значи дека албанците сакаат немири во Македонија).Платени убијци не оставаат толку докази.Овој случај би се решил за 2 недели кај секоја поразвиена држава со полиција што си ја знае и си ја брка работата.Кај нас освен да позираат пред камери и да се собира цел државен врв на пресконференции не прават ништо друго.
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
15
Поени од реакции
20
До сите албанци на форумов: Пријатели, сограѓани албанци, ТОЛКУ МНОГУ сте пристрасни... зошто ги браните сите албанци по цел свет безусловно?? па погледнете колку криминал прават албанци, колку насилство, убиства, кражби, трговија со дрога, проституција по цел свет? па зашто не се засрамите и соочите со вистината? Точно е, во случајов не се знае со сигурност дека убијците се албанци, но голема веројатност има, и што ако навистина се? што е проблемот тука? Не смее ли да бидат албанци? се плашите ли дека тоа можеби е вистината? мора ли сега срби да бидат? или платени убијци? или бугари утре, па кинези на крај? Па дајте ве молам, погледнете ја вистината во очи, и покрај позитивностите кои ги имате како народ, вие албанците сте најагресивен народ (во просек) на земјинава топка, по сите карактеристики, и тоа е реалноста. Еве за моите македонци велам - најкодошки и најподлизурковски народ е на земјинава топка и тоа е реалноста ! Зошто не признаете дека како народ имате сериозна слабост, и правете напори да ја надминете! А не све сакате да верувате приказки и бајки за себе си. Вистината ќе ве ослободи, поздрав
 

Rale

Crno Beli Svet
Член од
14 април 2012
Мислења
809
Поени од реакции
723
jas se povikuvam na izjavite na MVR a MVR vika deka se uste ne gi znae storitelite sto avtomatski kazuva deka probabilnosta ubijcite da se kosovari se mnogu pomali od kolku probabilnosta tie da ne se kosovari. ja sledam logikata.
Gi znae ona mnogu dobro koi se,,no toa nikogas nema da bide obelodeneto zatoa sto so toa izgore fitiljot i vise nema vrakanje nazad.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom