Бувљак - најдобар улов

Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
На сите ви е јасно дека со купување од тој пазар ја помагате црната економија нели? Не сте свесни дека всушност таму се продаваат крадени работи?
После кога некој ќе ви го „дигне“ радиото од кола, не треба да кукате во полиција дека сте го платиле 300 евра, а полицијата неможе да го пронајде....
Се додека има побарување на стока на тој пазар, ќе има и кражби..
Овој пазар е 0 во споредба со тетовскиот.... за криминал.
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Овој пазар е 0 во споредба со тетовскиот.... за криминал.
Без разлика.. Дали тоа треба да не направи по спокојни дека има нешто што принудува поголем криминал?
После полицијата ни била крива зошто не ги фаќа злосторниците, а не сме свесни дека ние самите го одржуваме тој пазар во живот...
Доколку нема побарувачка, ќе нема ни потрошувачка.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Без разлика.. Дали тоа треба да не направи по спокојни дека има нешто што принудува поголем криминал?
После полицијата ни била крива зошто не ги фаќа злосторниците, а не сме свесни дека ние самите го одржуваме тој пазар во живот...
Доколку нема побарувачка, ќе нема ни потрошувачка.
Тоа на пазарот кај калето, најчесто е од пренатрупани со години собирано ствари по подруми на кои сопственикот решил да го исчисти викајки цигани без пари да исчистат.... Нема никаков криминал. Бојлери за во кујна, купатило и т.н.....
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
Не е се крадено, јас како што знам , продаваат работи на кои неможат да им најдат употреба па пробуваат да земат некој денар за тоа.Не викам дека нема крадени работи, но од каде да знаеме дали се крадени или чесно си продава човекот :icon_lol:
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Не е се крадено, јас како што знам , продаваат работи на кои неможат да им најдат употреба па пробуваат да земат некој денар за тоа.Не викам дека нема крадени работи, но од каде да знаеме дали се крадени или чесно си продава човекот :icon_lol:
Да де не е крадено... Затоа тетка ми мораше да си го купува нејзиниот фрижидер од таму 3 пати :)
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Да де не е крадено... Затоа тетка ми мораше да си го купува нејзиниот фрижидер од таму 3 пати :)
Го чувала надвор фржидерот помалце струја да троши - нормално го сметале за фрлен.
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Не е се крадено таму или од ѓубре... Пример, кога има генералка, доаѓаат роми и се согласуваат дека нема да му земат пари на газдата, ама се што има во гаража (што не му треба) или подрум да им го даде... Така се наоѓаат често и исправни работи. Има цели колекции книги (посебно за Тито, на долго и широко).
 
П

Пепси_

Гостин
Чекај сеа ова со лап топот за 500ки ме замисли ? :D ми треба мене 1 така за трте мрте :icon_lol:
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
значи на бувљак може да се најде СЕ И СЕШТО но не и секогаш... ај да не се збуните - има крадени работи има нови работи стари половни скршени вакви такви СЕКАКВИ - пазарот е во вторник и петок и стварно може да се начека се и сешто. еве на пример јас земав ролери роцес од таму за 1000ка и тоа пред 5 години - роцес половни неможев да најдам испод 4-5 000 денара. имам гледано НОВИ климатизери акомуалтори двд плеари телевизори и што ти не но има еден проблем тука * убавата роба обично се продава одма односно до кај 8 најкасно 9 - после сето тоа што го гледате е шкарт или нечини или крадено е. така да совет од мене - ако мислите да одите и да купувате или да „уловите“ нешто од бувљак одете што порано ( дечките веќе од 6 саат се на позиција и чекаат само муштерии )
 

Shur1keN

Hard Gamer
Член од
27 март 2012
Мислења
60
Поени од реакции
12
еј а има ли таму телефони за продавање како на пример iPhone 4S(оргинал немора да кажувам оти сите знете дека цела роба таму е брендирана)за 1000 денари на пример ?
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
еј а има ли таму телефони за продавање како на пример iPhone 4S(оргинал немора да кажувам оти сите знете дека цела роба таму е брендирана)за 1000 денари на пример ?
Види може и за 500 да најдиш .. чекај па сега излезе ваков ајфон.. им треба време да поработет за да донесат :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom