Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
25 март 2012
Мислења
8.309
Поени од реакции
4.709
Каде кажи ми имате пратеници и министри, во Швајцарија, Германија, Австрија? Како што се пишувате таму? Никаде на светот немате права како во Македонија, па дури ни во вашата матична Албанија. Тешко нас ако се држиме по вашата култура и сеуште затуцаната крвна одмазда.
позицијата на албанците во македонија не е како да се во шфајцарија, туку е како италијанците, французите и швајцарците што се во ШВАЈЦАРИЈА.....
 

makedonec_bt

Проф. по улични науки
Член од
15 април 2012
Мислења
146
Поени од реакции
102
Bez da se dokaze veke vie ste go dakazavtee od prviot den toa , koji mojot prv post bese i jas veke mislam deka se ubijcite Albanci , ali sto ako NE SE , naprimer ?
Ako nese , pak velam samo primer , dali mislite deka preteruvate ?
Ако не се пак ке сакаме најаката казна која е доживотен затвор ама еве ние велиме ако се? и со оваа постојана тортура што ја прат врз нас ке се претури тенџерето и ке пукни кад тад:mad:
 
Член од
7 април 2012
Мислења
59
Поени од реакции
75
zatoa sto tie se luge i koga izleguvaat na protesti ne izvikuvaat mrtov Albanec dobar Albanec
Знаеш колку е разликата од масакр, до пцовка. Колку од Македонија до Австралија. Зошто македонците не ги пцујат власите, турците, ромите и слично, туку ве пцујат баш Вас. Си се запрашал за тоа?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.324
Поени од реакции
79.075
Епа не се согласувам дека сите албанци го оправдувале убиството...каде сретна таква информација? И како може да бараат нивно ослободување, кога сторителите уште не се ни пронајдени?
Никаде не реков дека го оправдуваат. Реков дека ќе ги бранат убијците (кога ќе ги фатат, ако ги фатат)

Плус, невладините организации не го претставуваат ставот на цела една етничка група, тоа е во најмала рака наивно да се верува.
Ми го читаше постот? Веројатно не.
Не се само невладините туку сите до еден албански субјекти (новинари, политичари, интелектуалци...), па ги набројав бре. Не ме зезај. Има изјави од тој случај, линкови...Сите бараа ослободување на силувачите, ѕверовите, не затоа што наводно беа невини (доказите се толку јасни, што дури ни албанските субјекти никој не ја доведе во прашање вината), туку затоа што и за нив требало амнестија да важи како и за другите борци на ОНА.
Пак ќе те прашам, не се праи на удрен овојпат. Ако ставот сите тие субјекти плус народот излезен на протести, не го дава ставот на огромното мнозинство Албанци, тогаш кој?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.952
Поени од реакции
5.508
Пријателе, те читам цело време и искрено, најискрено ТЕ ЖАЛАМ.
Толку си затворен во тој твој мал свет на предрасуди, омраза, и бес, што се двоумам дали некогаш ќе имаш можност да ја прогледаш реалноста.
А во реалноста луѓето не се мразат зошто се албанци, кинези или пак руси.
Зборувам за реалност која што извира од човечки дух, без тој дух, уште долго време ќе си конкурирате во свирепоста, која ги карактеризира дивите зверови.
А да им кажеш за реалноста на оние родители кои децата им се убиени само поради тоа што биле Македонци или христијани, сеедно
 

methMKD

Евроскептик
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.826
Поени од реакции
723
позицијата на албанците во македонија не е како да се во шфајцарија, туку е како италијанците, французите и швајцарците што се во ШВАЈЦАРИЈА.....
Па не би рекол еве некој ултиматуми давате на пример :)
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.324
Поени од реакции
79.075
Сличен им е менталниот склоп, и овој би ми го кркнал на Широк Сокак ако наместо Кока Кола речам на грешка Кока Коља дури да се објасниме. :D
Е сега пошто си многу паметен, излези со линкови и кажи ми колку такви Македонци нападнале Албанци, а колку се обратни јас ќе ти поставам.
Цело време зборувате за опасност од работи кои се случуваат во минимален процент, во однос на работите пред кои замижувате.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.309
Поени од реакции
4.709
Па објасни ми како успеа цел Гостивар да го поврзе настанот и да ги окриви сите Македонци?

Или така идат работите. Значи по твојата логика, доколку се покаже дека убијците се Албанци, треба да удриме. ОК, фала на поуката, чим така викаш, така и ќе направиме....
зошто тогаш веднаш го оправдувавте полицаецот, без да заврши истрагата, веднаш заклучивте,
-убиените биле терористи
- биле дилери на дрога итн
А за полицаецот има доказ и досие дека има насиличко однесување....
 

makedonec_bt

Проф. по улични науки
Член од
15 април 2012
Мислења
146
Поени од реакции
102
kolku samo ne ve boli kur za ubienite deca
ако не не болеше немаше да го трошиме времето тука разбираш:confused: немаше да се расправаме и да го трошиме времето можевме да одиме до бугарија грција за велигденските празници или пак да одиме да се спулаваме по кафичи
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
902
Поени од реакции
123
Јас верувам дека се претерува, но тоа е нормална реакција после 2 месечен терор за убиство кое немаше етнички карактер.

Не беше прашањето дали се или дали не се, туку дали е во ред да ги следиме вашите методи на одмазда врз цел народ ?
Nema Albanec koj ne go osuduva ova , mora da vi e jasno . NEMA !
Ova e kako prvo za nas LOSO bez da ste vie vo prasanje .
Ako ne se fati , jas ke o promenam mislenjeto , i ke se ubedam deka ne e od Albancite .
Takvo profesionalno ubistvo ne se pamti deka e izvrseno od Albanci dosega , a primerite mi idat sekoj den poveke vo stilot na Kiro Gligorov i Trajkovski , ovoj vtoriot bese omilen kaj nas Albancite i sme glasale kako sto znaete .
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.619
Поени од реакции
18.091
И ти да знаеш што е војна и ти можеби би реагирал како мене. Револтот е кон оние мочковци кој уште главен проблем им е писмената во вторник и кецот на полугодие, кој војна виделе само на кантер страјк или на филм.
Ако ти негледаш проблем во генерализација и префрлање на вината на цел еден етникум, тогаш и ти спаѓаш во гореспоменатата група, без разлика на твојата возрст.
Милион пати кажа дека ти знаеш што е војна. Каде виде повик за војна? Револтот мој не произлегува само од ова што се случи сега, туку од милион ствари кои се случиле во минатото и за кои оваа држава останала слепа и анемична. И имам право да си го кажам револтот, тоа не смее никој да го забрани.
 
Член од
24 јуни 2011
Мислења
224
Поени од реакции
159
А да им кажеш за реалноста на оние родители кои децата им се убиени само поради тоа што биле Македонци или христијани, сеедно
Ќ им кажам дека се убиени од болни умови, животни, од платеници, од кукавици, од луѓе кои што имаат ИМЕПРЕЗ, а не од една цела етничка заедница.
 
Член од
16 април 2012
Мислења
61
Поени од реакции
15
Знаеш колку е разликата од масакр, до пцовка. Колку од Македонија до Австралија. Зошто македонците не ги пцујат власите, турците, ромите и слично, туку ве пцујат баш Вас. Си се запрашал за тоа?
zatoa sto od nas se plasite ete zasto!
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
ако не не болеше немаше да го трошиме времето тука разбираш:confused: немаше да се расправаме и да го трошиме времето можевме да одиме до бугарија грција за велигденските празници или пак да одиме да се спулаваме по кафичи
Auf, izvini, ti si od onie shto kliknuvaat "Like" na slika od bolno bebe na FB i so toa go lechat bebeto. (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom