Собири и протести за петкратното убиство кај Смиљковско езеро

Член од
30 декември 2008
Мислења
98
Поени од реакции
142
Не сум прочитал,не.

По ова што го читам од тебе и луѓе како тебе што биле носам заклучоци ај сега одговори ми

Епа Плусинфо на премер извести како да е зачеток на војна,и ?

А како бе тоа фрлале со камења ПО ВЛАДА,вие сте ги бранеле зошто биле деца,и сега се чудите како ги испоапсиле ? Што треба да ги остават се да демолираат а ?

Сфаќаш колку ти е глупа перцепцијава ?
1.Плус инфо и другите медиуми дадоа пренапумпани вести само за да заработат повеке кликови на нет!
2.Ти одговорив дека сите им се развикаа да не се мава за џабе и дури тогаш престанаа.Мавале што мавале деца се 13 14 години не размислуваат.Криви се но во никој случај несмееме да ги стрпаме во станица и да им свртиме грб .НАШИ СЕ!
3.Неможеш ти да ме прашаш дали јас свакам дали ми е глупа перцепцијата затоа што не беше таму и не го виде правото светло.Да беше таму многу подруг став ке имаше сега на темава!
4.Смени ник нема ништо патриотско во тебе далеку си од таа личност!
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Најверојатно се тие така е општото мислење а масата се води по општо мислење...Психолгија е тоа.
Општото мислење не е ултиматум. Треба да се размислува малку пошироко. Ако оставиме се на општото мислење, отидовме уште толку јабана.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.471
Поени од реакции
20.331
Па доколку си ме читал цело време ќе сфатеше кого бранам и што поддржувам. Ги бранам сите граѓани на Македонија без разлика на националност, никој невин не заслужува да биде претепан или убиен поради тоа што дел од неговиот народ е неандерталски. Ги осудувам убијците и сите што не и мислат добро на државата. Не сум за војна затоа што сме во 21 век и работите треба да се решаваат цивилизирано - незнам ти што очекуваш од мене? Да ги поддржувам оние што викаат „гасна комора за Албанци“ и да урлам низ градов за да покажам колку сум македонец? Излегов на протест како човек што си ја сака земјата за да им оддадам почит на загинатите браќа но за жал бројот на луѓе кои излегоа со таа цел беше 1%. Сеуште не сфативте дека зад сите овие работи стојат луѓе на кои им одговара во Македонија да има немир и да се створи граѓанска војна. Јас нема да им одам по ќефот на тие луѓе.
Додека им дозволуваш ќе те газат цело време . Човекови права , факултет, вработувања, јазик во парламент ... војна .. 12 исчецнати македонци , киднапирани македонци со потписи на грб, врзани македонци со динамит и кренати во воздух, убиен тинејџер додека играл кошарка, црква на кале , тепачки иницирани 102.3 % од албанци .. зашто истите не се задоволни од ништо што не е албанско ... За на крај да се дрзнат и на монструозен начин да извршат 5 кратна егзекуција на недолжни луѓе, само за да покажат дека можат и умеат во секое време да прават што сакаат. Ма дај не ме заебавај , идам државна институција да завршам работа вработен албанец не знае македонски а треба да ме усклужи , арогантно те одјебува .
Ама тоа е деца на богаташи кој во живот потешко од тој меѓу нозе немаат дигнато ќе ти говорат за идеален рајски живот кој цуту и владее во држават, извини ама не сакаат сите да умрат покрај некое езеро зашто некој со 40 години и завршена градинка така решил за нив.
Добија они 12381238123716239781623123 шанси за соживот и ни ЕДНА НЕ ИСКОРИСТИЈА туку само продолжија да газат , епа извини ама на оние кој ја гледаат ситуацијата како ненормална ќе им пукне филмот некогаш !!!

Во грција за 1 случајно убиено дете се запали цел град, на 7 милиони луѓе . Нас во државава на 2 милиона на 5 кратна егзекуција со клечење и куршум во глава некој да ни кажува дека е идеално не фала ...

Цената на мирот која е ? Сите да сме живи и здрави прво а после се друго .. на мртви деца мирот не им значи ништо ...

Прво вети дека нема некој утре од нас да заврши у некој ендек со куршум во чело зашто ете така ... па тогаш попувај !!!
 
Член од
22 јули 2009
Мислења
107
Поени од реакции
32
Jas kako sto znam ne bese Bugarski premier tuku Makedonski premier taka li???
Па и Обама беше Американски претседател, а не е Американец, туку Јужно-Африканец. И која ти е поентата околу муабетов? Јас ти зборувам за декларирана националност, а ти ми зборуваш за функцијата која ја извршувал? Не си ми јасен ... дај биди попрецизен!
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.317
Поени од реакции
79.061
Па и Обама беше Американски претседател, а не е Американец, туку Јужно-Африканец. И која ти е поентата околу муабетов? Јас ти зборувам за декларирана националност, а ти ми зборуваш за функцијата која ја извршувал? Не си ми јасен ... дај биди попрецизен!
Кениец бе, аман.
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Додека им дозволуваш ќе те газат цело време . Човекови права .. факултет вработувања јазик во парламент ... војна .. 12 исчецнати македонци , киднапирани македонци со потписи на грб ... врзани македонци со динамит и кренати во воздух .. убиен тинејџер додека играл кошарка ... тепачки иницирани 102.3 % од албанци .. зашто истите не се задоволни од ништо што не е албанско ... за на крај да се дрзнат и на монстуозен начин да извршат 5 кратна егзекуција на недолжни луѓе ... само за да покажат дека можат и умеат во секое време да прават што сакаат ... Ма дај не ме заебавај ... идам државна институција да завршам работа ... вработен албанец не знае македонски а треба да ме усклужи , арогантно те одјебува ... Ама тоа е деца на богаташи кој у живот потешко од тој меѓу нозе немаат дигнато ќе ти гиоворат за идеален рајски живот кој циту и владее во државата. ... Извини ама не сакаат сите да умрат покрај некое езеро зашто некој со 40 години и завршена градинка така решил за тебе ...
Добија они 12381238123716239781623123 шанси за соживот и ни ЕДНА НЕ ИСКОРИСТИЈА туку само продолжија да газат ... епа извини ама на оние кој ја гледаат ситуацијата како ненормална ќе им пукне некогаш ...

Во грција за 1 убиено дете се запали цел град ... на 7 милиони луѓе .. .нас во државава секој ден еден по еден не делкаат и си раскажуваме приказни за идеален живот ...

Цената на мирот која е ? Сите да сме живи и здрави прво а после се друго .. на мртви деца мирот не им значи ништо ...
И што предлагаш да направиме?
 
P

PewDiePie

Гостин
2.Ти одговорив дека сите им се развикаа да не се мава за џабе и дури тогаш престанаа.Мавале што мавале деца се 13 14 години не размислуваат.Криви се но во никој случај несмееме да ги стрпаме во станица и да им свртиме грб .НАШИ СЕ!
А билбордите искршени и нив деца 13-14 годишни ги кршеле ?

Толпата накај чаршија и Чаир деца 13-14 годишни ја поведоа ?

Да не се лажеме,сосема погрешен правец доби протестов.

А и мојот ник се борел ЗА МАКЕДОНИЈА не ЈА УНИШТУВАЛ Македонија.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.456
Поени од реакции
68.735
e pa zasto togas albancite gi obvinuvate za ubistvoto?
Ајде бе доста глумите ебате тоа, и баба ми знае кој е профилот на убијците. Направено е од Муслимани, дали од локални Албанци или платеници од Косово исти курац.
Колата најдена во Љуботен, убиство на автопат кон Косово, самите родители тврдат дека постојано си имале проблеми со Албанското население од селата, ама не сигурно убијците не се Албанци.
Замбијци се мислам јас, или можно е од Вануату да биле дојдени :facepalm:
И да ги најдат дека се Албанци пак исто ќе зборите.
И да се докаже дека се убиени само ради тоа што се неверници според нив, пак исти муабрти ќе се вртат, НЕ СЕ СИТЕ ИСТИ, ЈАС ИМАВ ДРУГАР БЛА БЛА.
И јас имам другари АЛбанци па ме заболе стапот, сакам слобода на движење на мојот народ, САКАМ ПОЛИЦИЈАТА ДА РЕАГИРА НА СИТЕ АПЕЛИ ДЕКА СЕ ВРШИ АЛБАНСКА АГРЕСИЈА ВО НЕКОИ НАСЕЛБИ, а и самите они знаат дека сум во право и нема што да се бунат кога си знаат какви фаци има во нивните редови.
 
Член од
22 мај 2011
Мислења
255
Поени од реакции
93
Па и Обама беше Американски претседател, а не е Американец, туку Јужно-Африканец. И која ти е поентата околу муабетов? Јас ти зборувам за декларирана националност, а ти ми зборуваш за функцијата која ја извршувал? Не си ми јасен ... дај биди попрецизен!
Ama mozebi ne ti ali mnozinstvoto Makedonci glasale za nego vo toa vreme.Znaci vie podrzuvavte Bugarin za premier.
 
Член од
15 април 2012
Мислења
341
Поени од реакции
642
Јас ти кажувам какво е општото мислење...Луѓето си кажаа што мислат.
А зошто е такво ОПШТОТО мислење? Зошто би било такво, сте размислиле ли? Зошто не мислиме дека се ТУРЦИ (ако ни сметаше религијата), дека се СРБИ (ако ни сметаат малцинствата), зошто баш мислиме дека се албанци?
Можеби затоа што на секој протест нивни бараат голема Албанија, затоа што тепаат деца Македонски, затоа што е неподносливо да се живее во општини со албанско мнозинство ако не си албанец, затоа што вршат етничко чистење од западна Македонија, затоа што . .
. . . .
. . . .
Колку точки ќе дозволиме тука? Ние имаме една држава, Македонија. Еден живот и една држава. На целата мака, некој се обидел да се спротистави и добива отпор највеќе од Македонците. Која е таа сила на самоуништување, толку ли се Македонциве мразат самите себе, не ми е јасно. Не ми е јасно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom