Собири и протести за петкратното убиство кај Смиљковско езеро

Член од
16 април 2012
Мислења
61
Поени од реакции
15
dali 100 % ste sigurni deka albancite se ubijcite sto tolku mnogu navredlivi zborovi upativte kon niv na protestite?
 
Член од
22 мај 2011
Мислења
255
Поени од реакции
93
Хахахахаха ако го слушаш ти ЉуБчо тогаш ќе ти ја наполне главата дека у Македонија има и 250.000 педери, односно 1/8 од вкупното население во државата. :) ЉуБчо ми го цитира бе овој балистов, хахахаах!
Pa sigurno toj Lubco znae poveke od site nas vo forumot.
Makedonec go kazal toa ne Albanec.Da bese Albanec aj ke vikas ovoj gi zgolemuva brojkite ali Makedonec ......
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.741
Поени од реакции
9.866
Па доколку си ме читал цело време ќе сфатеше кого бранам и што поддржувам. Ги бранам сите граѓани на Македонија без разлика на националност, никој невин не заслужува да биде претепан или убиен поради тоа што дел од неговиот народ е неандерталски. Ги осудувам убијците и сите што не и мислат добро на државата. Не сум за војна затоа што сме во 21 век и работите треба да се решаваат цивилизирано - незнам ти што очекуваш од мене? Да ги поддржувам оние што викаат „гасна комора за Албанци“ и да урлам низ градов за да покажам колку сум македонец? Излегов на протест како човек што си ја сака земјата за да им оддадам почит на загинатите браќа но за жал бројот на луѓе кои излегоа со таа цел беше 1%. Сеуште не сфативте дека зад сите овие работи стојат луѓе на кои им одговара во Македонија да има немир и да се створи граѓанска војна. Јас нема да им одам по ќефот на тие луѓе.
Добро и ја сум пацифист и сум секогаш за мирно решение.. ама ја незнам како не гледаш дека никако неможеме како луѓе да се договориме.
 
Член од
22 јули 2009
Мислења
107
Поени од реакции
32
Pa sigurno toj Lubco znae poveke od site nas vo forumot.
Makedonec go kazal toa ne Albanec.Da bese Albanec aj ke vikas ovoj gi zgolemuva brojkite ali Makedonec ......
Момак, ти си во заблуда бе дечко - ЉуБчо е БУГАРИН, а не МАКЕДОНЕЦ. Како да ти го преведам ова на Албански за да го разбереш?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.511
Поени од реакции
79.662
Za mene koj izvikuva takvi zborovi bilo koja nacionalnost neka odgovara bilo Makedonec ili Albanec .
Зошто мислиш дека некој не би се сложил со ова твое мислење.
Работата е што треба тоа еднакво да се применува, не може само Македонците да одговараат.
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
dali 100 % ste sigurni deka albancite se ubijcite sto tolku mnogu navredlivi zborovi upativte kon niv na protestite?
Тоа ми е сеуште неодговорено прашање.
Еднакви шанси има да се македонци, албанци или срби убијците.
 

Violent Femme

I am as lovely as a dream in stone..
Член од
27 мај 2011
Мислења
725
Поени од реакции
525
Зарем овој протест не е за секој човек што сака да дојде и што е револтиран од случувањава? И што ќе се случи ако сакаат и албанци и роми и турци да дојдат на протест? Ќе се нарекуваат самите со погрдни зборови..зарем ова не е протест со кој бараме да ги казнат убијците на децата а не протест на кој се извикуваат непотребни навреди и се мава со камења накај луѓето од друга националност? Кога има протест сите луѓе треба да бидат сложни и да не се делат според вера и националност само така ќе се постигне нешто а вака никој со нормален разум нема да искочи зошто несака да добие камен по глава ... невин човек не се тепа не е тоа целта на протестот.
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
ете ти земија одговорноста застани зад мирниот протест и кога толпата ќе почни да крши автоматски ти ја превземаш одговорноста и ти ќе го јадиш од трите подолгото шо мислиш ти во демострациите во атина има воџа кој јавно кажва денес ќе го кршиме собранието ... спонтано то си оди со задњи намери позз
Зошто да превзимам одговорност за протест во кој самиот не верувам дека има некаква цел или дека ќе постигне нешто.Што се постигна денес .АПСОЛУТНО НИШТО.

Против што да протестирам против УБИСТВО ?,против СМРТ ?,против ВЛАДА ? што ќе смени нешто тоа.Или ај ќе протестираме колку да се каже дека направивме нешто.Тоа е како земјоделците да одлучат да посејат сезонава трева колку да се рече дека се сади нешто фитната е што нема никаков плод од тоа.

Патем во Атина на протестите имаше водачи,секој пат се кажуваше кој Синдикати или здруженија ги организирале протестите .
 

Man-ce-ster

fanatic
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
707
Момак, ти си во заблуда бе дечко - ЉуБчо е БУГАРИН, а не МАКЕДОНЕЦ. Како да ти го преведам ова на Албански за да го разбереш?
Ljupco shkoj n coj Bugarija o Shoooc op trop digitron Baskimi sampion
 
Член од
22 мај 2011
Мислења
255
Поени од реакции
93
Зошто мислиш дека некој не би се сложил со ова твое мислење.
Работата е што треба тоа еднакво да се применува, не може само Македонците да одговараат.
Uste ednas kazuvam i Albanec da bide i jas da izvikuvam takvi zborovi slobodno neka me apsat
 

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
neli protestite bea da izrazite revolt za ubistvoto socuvstvo i solidarnost do semejstvata na zrtvite? zasto protestiravte ?
Најверојатно се тие така е општото мислење а масата се води по општо мислење...Психолгија е тоа. Слобода на говор е тоа мене не ми смета некој да вика што сака се додека не прави нешто.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom