Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.680
Поени од реакции
266
Па нашава општина на скроз невини жртви, деца, сеуште не им додели парична помош, а Руфи им даде на напаѓачи.
Зашто? Затоа што каурот мора да умре.
им даде пари да платат косовари да извршат одмазда....пак ќе кажам нека се притиснат семејствата на ти двајцата од Гостивар .....тука лежи зајакот
 
Член од
14 април 2012
Мислења
23
Поени од реакции
50
Нели нешто паметно побарав да напишеш. Е мајката, не сме се разбрале.:)
Туку, ти глеј си го твојот живот, наместо да се мачиш да го реализираш мојов. А за соживотот... кој како си ја наредил и како се потрудил. Јас со факти зборам, не на памет. Кај мене имало, има и секогаш ќе има соживот. Не дека не познавам и не гледам насилници и гадови секој ден, но тоа се луѓе од двете или трите страни, како сакаш. Тие од сите се критикувани и се третираат само како насилници или проблематични луѓе, а не како каури или Албанци. Живеам во мешана средина од кога знам за себе и никогаш не ми паднало на памет да ги мразам моите сограѓани и другари/ки од другите вери и националности поради било какви проблеми. Тоа не значи дека игнорираме се` што се случува. Напротив, разговараме постојано и се трудиме да не се случуваат истите работи со нас, затоа што некој така ни посакува. За проблемите секогаш исто се нервираме, за трагичните настани исто жалиме, а за веселите работи исто се радуваме. И тоа е некаква помош општо гледано, но верувам дека ти не би можел да го сфатиш тоа. Поради таквата ситуација кај нас, јас не се плашам да си одам дома во 4 сабајле сама и да поминам низ темна уличка. Всушност се плашам да, но само од наркомани и духови:pos:
Добро шо се зазборивме вака, па се сетив да спакувам вапцани јајца да поделам утре, на тие кои за секој Бајрам обавезно ми носат баклавче убаво мх, мх, мх:vozbud:

Тоа е се убаво ама функционира само на филмови и во говорите на политичарите. Заедно жалите заедно се смеете и што ли се не друго правите заедно. Но во реалноста тоа ретко функционира. Таму кај што вие срекно си живеете во соживот и благосостојба има убиства тепачки по автобуси малтеретирање на мали деца и старци, вработување со цел на уште подобар соживот и сите убави работи кој тој соживот ги носи.

Јас не сваќам оти живеам во монотон регион каде нема соживот па сите тие благодети од вашиот соживот(убиства, несигурност, малтретирања) ми се далечни, чудни, несватливи и одвратни.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.492
Поени од реакции
9.485
Да не се фалам,ама во компјутер ги имам цели серија од ЦСИ,да ги прегледам уште еднаш сите,ќе му го земам местото на Хорацио без проблем:sneaky:
Е тоа не ќе можеш...Хорацио ти решава случај за 45 мин... Тебе ти врви времето.. Ајде ако сакаш да се докажеш почнувај ;)
 
P

Princ

Гостин
Кај нас организираа МАРШ ЗА МИРОТ, кога секој ден тепаа Македонци по улици..
Тоа е, во обратна пропорција ги разбираат работите. Како што наложуваат партииве, само контра треба.
Ми се гади од голем дел од народов, стварно
Иницијативата "Заедно за Мир" ќе ги посетат и семејствата на убиените и ќе им понудат материјална и правна помош за правдата да излезе на виделина.
http://alsat-m.tv/lajme/vendi/127073.html
Тоа што вашите (македонските) медиуми воглавно ве држат во темница никој не ви е крив.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: `V`
Член од
25 јуни 2011
Мислења
90
Поени од реакции
65
Не им е наредено од Сорос да се изјаснуваат за такви работи
А ти зошто не беше на протестите за убиството на Мартин Нешковски? Затоа што од ДПМНЕ ти наредија да не одиш?!
 
Член од
19 ноември 2009
Мислења
85
Поени од реакции
178
Ќе одам да протетсирам за да не може некој да си дозволи да помисли дека народот може да го команда како сака.
И знаеш шо ако ти со "мадиња" седиш дома и фаќаш сеир на тие шо утре-друг ден ќе протестираат, не се сомневам дека ако некогаш треба да фатиш пушка у рака, прв ќе "отидеш" а ние ќе се лупаме у груди дека сме патриоти ;)
Прво, имам фатено пушка во рака пред 11 години. Ради мене и ради многу други што го направија тоа ти сега дремеш на кајгана и искачаш навечер.
Ионака не направи апсолутно никаква разлика тоа што сите бевме само пиони во нечија замисла.
А ако има конфликт пак, верувај истото ќе биде и овојпат. Исходот ќе се знае однапред - само бројот на жртвите нема.

Второ, токму ова била и поентата на кој и да е сторителот: веќе те командаат според нивната замисла.
Веќе се напаливте, веќе ќе протестирате (за што? за истрага која е ионака во тек?), веќе одвлекувате/ќе одвлечете ресурси и внимание од истрагата.
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.558
Поени од реакции
1.503
Во нив е пукано.Крвнички.Идиотски.Подмукло.Пукано е да се убијат.т
КУКАВИЧКИ!!!

Само кукавици така прават, ако се толкави "мажи" што не ја преземат одговорноста, како Јаким што направи, а не да се кријат во некоја глувчешка дупка.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Да не се фалам,ама во компјутер ги имам цели серија од ЦСИ,да ги прегледам уште еднаш сите,ќе му го земам местото на Хорацио без проблем:sneaky:
Пошто гледал многу крими серии сега одма ќе го реши случајот... Јас пошто сум гледал мнооогу филмови со авиони, летање, пилоти можам да замислам кој добар пилот ке бидам :sneaky:
Е таман, една членка рече да ни го даеле нас случајов пошто сите сме гледале ЦСИ и ќе сме го решеле случајов. Гледам мнозинството се согласува па утре да направиме ако не петиција на цивилно население да се предаде случајот, за да го решиме.

Страшно е што се не се изнапрочитав овде. Уствари срамота е што се не се изначитав. Да ви пуштам слики од братот на мој некогашен другар кој беше масакриран во Вејце за да видите што е филм, а што е реалност. Зеле дечишта тастатура па тресат зелени. Уште полошо па гледам возрасни лупетаат овде.
 
Член од
19 ноември 2009
Мислења
85
Поени од реакции
178
Знаете зошто има војни на секои 10, 20, 30 години? А не секоја година?

Затоа што треба ВРЕМЕ да пораснат некои нови пилци кои немаат врска со живот и кои трчаат секогаш кога некој ќе повика ОСВЕТА. Има такви хулигани и кај Македонците и кај Албанците.

Еве сега има нова генерација дегенерици кои цицале за време на војната 2001 и сега БАШ ОНИ ќе се тепале против Македонците или против Албанците за да ги израмнеле сметките од пред 10 години.

А 99% од нив ќе се помочаат во престрелка.
Ова го зборам цело време :D Те частам пиво (виртуелно) :D
 
T

Tetro

Гостин
Иницијативата "Заедно за Мир" ќе ги посетат и семејствата на убиените и ќе им понудат материјална и правна помош за правдата да излезе на виделина.
http://alsat-m.tv/lajme/vendi/127073.html
Тоа што вашите (македонските) медиуми воглавно ве држат во темница никој не ви е крив.
Ти дали живееш во Македонија?
Ти дали имаш македонски документи (лична карта, државјанство, пасош,...)?


Ако веќе правиш општа поделба на наши и ваши, барам да сам се пријавиш за одземање на привилегијата да бришеш тука.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.492
Поени од реакции
9.485
Е таман, една членка рече да ни го даеле нас случајов пошто сите сме гледале ЦСИ и ќе сме го решеле случајов. Гледам мнозинството се согласува па утре да направиме ако не петиција на цивилно население да се предаде случајот, за да го решиме.

Страшно е што се не се изнапрочитав овде. Уствари срамота е што се не се изначитав. Да ви пуштам слики од братот на мој некогашен другар кој беше масакриран во Вејце за да видите што е филм, а што е реалност. Зеле дечишта тастатура па тресат зелени. Уште полошо па гледам возрасни лупетаат овде.
Многу погрешно ми го свати постот
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.239
Поени од реакции
26.093
им даде пари да платат косовари да извршат одмазда....пак ќе кажам нека се притиснат семејствата на ти двајцата од Гостивар .....тука лежи зајакот
Како ова би можело да биде крвна одмазда, па да бидат вмешани семејствата?
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.558
Поени од реакции
1.503
А ти зошто не беше на протестите за убиството на Мартин Нешковски? Затоа што од ДПМНЕ ти наредија да не одиш?!
БЕВ И ТОА НЕКОЛКУ ПАТИ

И од кај знаеш ти дали сум ВМРОвец или СДСМовец. Не сум од ниедна партија и мене никој не ми наредил што да правам. Затоа не истрчувај како прле пред магаре да тресеш глупости. Прво заклучи дали сум член на некоја партија па после треси глупости, а не вака на невидено тресна и остана жив.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom