Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.492
Поени од реакции
9.482
Засега познато е дека се пукало од три оружја и три агли .

I sto uspeh gledaat vo ova otkrietije, se pukalo od 3 agli, ja slobodno mozam da kazam deka se pukalo od 2 agli iako ne sum strucnjak vraboten u MVR:facepalm:
? Баш ме интересира ти како стигна до ова откритие?? Ако се пукало од 3 различни оружја???
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Засега познато е дека се пукало од три оружја и три агли .

I sto uspeh gledaat vo ova otkrietije, se pukalo od 3 agli, ja slobodno mozam da kazam deka se pukalo od 2 agli iako ne sum strucnjak vraboten u MVR:facepalm:
А бе и да имаат други откритија, зарем мислиш дека на мене, на тебе или на форумов ќе му кажат? Откриваат работи што нема да ја загрозат истрагата, нормално дека нема се да ни кажат, аман ако толку сакате се да знаете, вработете се во МВР.
--- надополнето: 15 април 2012 во 21:45 ---
? Баш ме интересира ти како стигна до ова откритие?? Ако се пукало од 3 различни оружја???
Потврдија од МВР.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Луѓе да прашам само,се знае нешто повеќе за протестот утре или ?
Бидејќи читам некоја страна наназад и гледам различни места се изнапишани,како банда без команда.
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Добро е, што нема да ми вратиш, затоа и ќе ти одговорам.
Не им викам на татковците на децата да почекаме што ќе каже истрагата, затоа што нему не му се чека. Не му викам чекај може не се Албанци, зошто за него се Албанци. Ако отидеш и да му го речеш тоа, он ќе си рече, што чекам јас, овие ме лажат мене, дај да си ја барам јас одмаздата.

Но доколку не го лажеш и му кажеш дека све води накај тоа, но дека можеби е наместено да изгледа така, чекај да видиме што точно се крие позади ова можеби ќе ги стави камењата во џеб.

Повикување на мир на ваков начин притоа наоѓајќи смешни тези, прво се полна од мафијашка пресметка, па биле сведоци, па после споредување со сериски убијци. Тоа е све мачкање очи. И би ти препорачал, ако не сакаш да долеваш масло на огнот за да не мора да се повторуваат сите импликации кои покажуаат дека се Албански извршители повторно и повторно, би те замолил да престанеш со тој инфатилен став „дај да замижиме во име на мирот“.
И јас по третпат ќе ти кажам дека никаде не замижив во име на мирот. Третпат.
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Eве ја од сигурни извори ќе ти кажам дека тоталка грешиш и дека МВР се ангажирани и работат како никогаш до сега.
Абе ти можеш да кажеш што сакаш али фактите говорат друго.
Што кажаа од МВР? Дека се пукало од 3 оружја, тоа се утврдува за минутка со споредување на чаурите.
Што друго кажаа? Ништо. Уште истиот ден се знаеше дека прво се убиени децата, па потоа повозрасниот човек.
Го дрват тука со некој профил демек "еве го направивме профилот, работата е пола завршена", да им се плукнам на профилот. И само повикуваат на мир, а кога Албанците кршеа продавници тогаш никаде ги немаше.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
23
Поени од реакции
10
Еј маме им ебам испраксирани лажови бе. Го тераат цел народ да мисли дека децата не се прво малтретирани, сецкани туку дека директно им е пукано. Ццц не ми се веруе еј. Зарем стварно сакаат да ни нарушат интелигенција со такви глупи изјави. Овие стварно не сметаат за будали. Па кој ќе каже бре дека децата се малтретирани? После таква изјава гневот во нас уште повеќе ќе расте. Зарем има некој шо поверува во оваа лага дека децата не се малтретирани? Ах, може и има коа поверуваа многумина дека Владо Танески се самоуби - удави у кофа вода зашо да не поверуваат и дека децата не се малтретирани.
На се доаѓа крајот. Ништо не е вечно.
A dali treba da veruvame deka se maltretirani?Dali ti sakash da veruvame deka se maltretirani?Zashto bi lazele deka ne bile maltretirani?Ne te tarzbiram zasto pritiskas ,treba da digame tenzii,imash nalog od nekogo,sakash nesto da napavis....?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.469
Поени од реакции
81.911
А бе оваа за нас пишува?
Да. Дојде вчера од Радишани, од кај што ја пратиле да известува.

Прво што направи, ги изруга жителите на Радишани:
Значи вчера бев на лице место да известувам. Ако почнам да кажувам што све не се изнаслушав, ќе паднете у несвест. Секој жител таму у Радишани си има сопствена приказна и теорија. Никој ништо не знае. Сите под око се гледаат. Или се пикаат дома на сигурно, или се собираат надвор во чопори. Никој не оди сам. Немаат доверба еден во друг. Бесот им е контрапродуктивно насочен. Не оправдувам и не разбирам! И не поддржувам! Тие шо ги убиле, треба да одговараат, ама во состојба кога нема ни осомничен, тогаш они си бараат кој било, само да искочи некој крив. Абе боксерска вреќа да им ставиш на сред улица и да речеш: „Вреќава ги уби“ - ќе почнат да ја тепаат вреќата. Седум теории чув.
Нема логична брату. Седам до едни деца Македонци. И гледаат од далеку доаѓа едно друго дете и викаат меѓу себе „Уф еве го шиптарот“. Им се приближува Албанецот, им пружа рака им изразува сочувство, овие НЕ ПРУЖААТ РАКА. Ми се призгади од едно мочано видео што се направи! Пу!
Е после, без никаков срам и перде, на истите тие што се движеле во чопори и од кои и' се згадило, покуша да им се упика за да си дознае поише информации:

Има ли некој на форумов, што ги познаваше децата? Имам питањце...
Сакав да те прашам... Идеа младиве и друг пут по риба?
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.492
Поени од реакции
9.482
А бе и да имаат други откритија, зарем мислиш дека на мене, на тебе или на форумов ќе му кажат? Откриваат работи што нема да ја загрозат истрагата, нормално дека нема се да ни кажат, аман ако толку сакате се да знаете, вработете се во МВР.
--- надополнето: 15 април 2012 во 21:45 ---


Потврдија од МВР.
Прашав како дечкото дошол до откритије дека е пукано од 2 агли? А од МВР кажале дека е пукано од 3!
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Значи и со ова видео се потврдува дека поголема сличност има со Српскиот начин на масакар кој го паметиме. Значи начинот во таа крвава војна беше со редење како сардини и пукање од близу. Ова видео за смртта на српските деца потсетува на она во Тетово со почетокот на војната 2001 со детето кое беше испукано во движење додека си играше кошарка. Пукаат и бегаат како пички, кој жив, кој усмртен.
Во војната во Косово претежно се запаметија случаи на нивното буквално изживување врз жртвите. Потсети се на Вејце, значи прво убиваат па се изживуваат врз телата. Тоа им е стилот.
 

methMKD

Евроскептик
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.826
Поени од реакции
723
Луѓе да прашам само,се знае нешто повеќе за протестот утре или ?
Бидејќи читам некоја страна наназад и гледам различни места се изнапишани,како банда без команда.
5 саат пред Влада тоа е тоа ... Комитите исто така ќе дошле во 5 влада иако предходно на др место ќе се чекаат ама тоа не е битно ... и тоа е тоа 5 пред влада јас сигурно ќе бидам таму
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Прашав како дечкото дошол до откритије дека е пукано од 2 агли? А од МВР кажале дека е пукано од 3!
Ааааааа ок, ок, не сме се разбрале, мислев прашуваш за 3те оружја. :)
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Очекувам голем број луѓе утре. Кога веќе сите се расплинивте по форумов, можете утре да се нацртате пред Влада и да оддадете почит кон оние кои без никаква вина беа убиени од монструми кои сеуште се на слобода! За мене протестот не е насочен против Владата, туку против насилството кое зима огромен замав! Апел да се разреши ова што е можно побрзо и да му се влее повторно чувство на сигурност на народот во сопствената држава!
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
5 саат пред Влада тоа е тоа ... Комитите исто така ќе дошле во 5 влада иако предходно на др место ќе се чекаат ама тоа не е битно ... и тоа е тоа 5 пред влада јас сигурно ќе бидам таму

Е фала ти,не сум во тек,а и има многу страни наназад за читање.
Инаку за тие од Ѓорче што се,собирно место парк Ѓорче Петров 15 часот.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
А бе оваа за нас пишува?
Удобно легнати во топлите фотељи, папочно поврзани со својот монитор, „тастатура – револуционерите“ истураат отровни стрели кон Албанците без никакви материјални докази. За жал, сето тоа премиерот Никола Груевски го гледаше три дена во молк, се до денеска кога изрази сочувство до семејствата, но не даде никакви насоки за спречување на ескалација на тензиите.
Да биде пострашно, нашите „тастатура – револуционери“ си земаат за право да користат една крајно манипулативна алатка креирана во диктаторските режими: Имено, тие зборуваат од името на целиот македонски народ! Ја користат конструкцијата „македонскиот народ вака...“, „македонскиот народ онака...“. Небаре нам ни требаат портпароли за да го изразиме сопствениот став.

Тие „тастатура – револуционери“ ги стопија копчињата штракајќи на нив шпекулации, обвинувајќи ги медиумите за сокривање на вистината затоа што овој пат медиумите решија да го положат тестот на професионалноста без да изнесуваат непроверени податоци. Тие „тастатура – револуционери“ во името на целата македонска јавност повикуваат на насилство, на линч на меѓуетничка база и на немири. При тоа немаат никакви факти, никакви докази, туку само ја манифестираат некритичноста на својот ум и си ги газат дипломите, магистратурите и докторатите.

Еден „тастатура револуционер“ е „спремен да гине за својата Македонија“, но спремноста му ја снемува кога ќе го зезне конекцијата и кога ќе му снема интернет како „муниција“. Тој само потпалува, а ги обвинува останатите зашто не можат да постигнат да ги изгаснат неговите жарчиња.

Тој одбива да сфати дека тормозењето што секојдневно овде го прават ѕверови, рекетари, убијци, насилници – не познава етничка припадност. Дека дури и да се докаже дека сторителите се Албанци, тоа нема никогаш да им ги врати на семејствата загубените луѓе, со кои биле роднини, пријатели, браќа, сестри, братучеди, соседи...

http://www.plusinfo.mk/mislenje/495/Tastatura--revolucioneri
Се надевам дека да. А што, да не не ти се допаѓа? Види шубаво си кажува се` како што треба. За секоја чест и е муабетот.

п.с. Муабетот на Dreamcatcher е еден од најпаметните муабети што може да се најдат и прочитаат тука деновиве!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom